Сок от ябълка и круша

  • 4 227
  • 45
Ходихме на консултации лекарка ти ми каза да давам сок от ябълка или круша. Но не сме ли много малки още? newsm78 Навсякъде пише различно и всеки ти казва различни неща. Ще се радвам да чуя и вашето мнение. Лек ден  bouquet
Виж целия пост
# 1
Ами да тука повечето майчета ще ти кажат,че сте още много малки и,че тая система на педиатрите в БГ е вече много остаряла,но аз също не бих дала сокове(и все още не съм давала),ти си реши сама дали да дадеш или не.
Виж целия пост
# 2
В нито една друга държава не се захранва толкова рано, заради лошите резултати (колики, алергии, проблеми с храносмилането и т.н.), в България също доста от педиатрите не го препоръчват.

Изчети каквото намериш за късното и ранното, попитай и педиатъра, какви са причините да се захранва толкова рано, при положение, че нужда от захранване има чак след 6 м. и реши сама.
Виж целия пост
# 3
Никол, тя и да попита педиатъра, той/тя няма да се откаже от мнението си за соковете. Всички в моето обкръжение бяха за ранното захранване, включително и педиатърката (в България, тук, в Гърция не е така). Ако не беше този форум ( Благодаря на Mamma, че го има, дано го има още дълги години   bouquet ),  сигурно щях да съм захранила на първия месец още. Тук има много информация, библиотека, много е обсъждан този въпрос. Аз не съм захранила детето си още, мисля да го направя след около 2 седмици и не със сок  Naughty
Виж целия пост
# 4
Написах го, защото съм сигурна, че педиатърът няма да може да се обоснове, малко майки се сещат да питат- защо и лекарите не са подготвени  Laughing още повече, че разумни доводи за сок на 1 месец няма, колкото и да се старае да намери въпросния педиатър.
А всичко това ще й помогне да се ориентира към късното  Laughing 
Виж целия пост
# 5
 newsm10 Хитър ход, поздравления!   bouquet
Виж целия пост
# 6
Много е рано, не давай. Най-рано след 4 навършени месеца  Simple Smile
Виж целия пост
# 7
Ако не кърмиш, след 4 навършени месеца, ако кърмиш, след 6-ия.
Виж целия пост
# 8
Сок дадох чак като престанаха коликите- след 3-я месец...
При сина ми сока усили коликите и затова мисля, че трябва да изчакаш....
Виж целия пост
# 9
Сок дадох когато малкия стана на 8 месеца.Не бих си правила експерименти преди това.
Виж целия пост
# 10
Аз лично смятам, че е рано! Но не съм привърженик на идеята "след 6-ия месец". Мисля, че след 3-4 месец е нормално!
Виж целия пост
# 11
Това със сока е голяма глупотевина. Която мама иска да се докаже като прогресивна и бързо развиваща се - нека да дава. Но едва ли това ще компенсира детските сълзички от болящо коремче. Вярно е че има дечица, които оцеляват без болки след срещата със СОКОВЕТЕ, но те са малко. Аз лично не давам, на 6 месеца е бебо и сега захранвам с пасирани и сварени на пара плодчета каквито има сега. Като му загрубее стомахчето смятам да дам силно разредено плодово пюренце, тоест нектарче. Защо да хвърлям плода, за да му дам две лъжици сок.
Виж целия пост
# 12
Малки сте. Недей. До 4 навършени месеца детето трябва да е само на мляко /ам или кърма/.
Виж целия пост
# 13
Рано е! Прекалено рано.
Виж целия пост
# 14
Аз лично смятам, че е рано! Но не съм привърженик на идеята "след 6-ия месец". Мисля, че след 3-4 месец е нормално!
newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия