Моля отговорете ако знаете ??? USA

  • 1 195
  • 16
Та въпроса ми е КАК стават поръчки на артикул -продукти  по интернет от Америка .
с запитване по тл. или само в сайта?
и дали пристига куриера до вкъшти както при нас става?
например за децки играчи и козметика?
а мито ?
Виж целия пост
# 1
За коя държава/континент става въпрос?
Виж целия пост
# 2
За Съединените щати
Виж целия пост
# 3
Не знам англииски и затова питам как става, аз съм от България и искам да си поръчам нещо от американските саитове.
Виж целия пост
# 4

Имах предвид вие в коя държава сте, ясно че става въпрос за САЩ. Как да отговорим на въпрос за мито, доставки и поръчки, ако не знаем от къде ще се поръчва? newsm78
Виж целия пост
# 5
Не знам англииски и затова питам как става, аз съм от България и искам да си поръчам нещо от американските саитове.

А, това вече е друго нещо.
Повечето сайтове не правят доставки до БГ. Мисля, че e-bay имат, но за конкретни продукти. Мито не се плаща( освен ако не е бяла техника, черна техника, автомобили, мебели, предполагам), но цените на доставката ще са много високи. Дали не може да се поръчат същите неща от Европа? Предполагам доставката ще е по-евтина. newsm78
Виж целия пост
# 6
Например ако 200$ ми струва продукта колко ще ми струва да ми го докарат до вкъщи.

В един европеиски саит струвят двоино по- скъпо.

МОЛЯ КОИТО Е ПОРЪЧВАЛ ОТ АМЕРИКА  И ЗНАЕ КАК СТАВА ДА СПОДЕЛИ ЗАЩОТО ИСКАМ ДА СИ ПОРЪЧАМ НЕЩА НАД 1000$

СТАВА ВЪПРОС ЗА ДЕТСКИ ИГРАЧКИ С ДИСТАНЦИОННО.
Виж целия пост
# 7
Лопез, зависи колко тежи играчката, освен колко струва.
Всеки сайт има различни цени на доставка. Дай сайта.
Виж целия пост
# 8
Точно това щях да кажа, дай сайта да видим дали въобще доставят извън САЩ, защото на някои сайтове си пише само за САЩ и Канада.  Peace
Виж целия пост
# 9
А български?
Виж целия пост
# 10
Всичко зависи от продавача (т.е. магазина, където ще поръчаш) затова е добре да кажеш кой е, за да могат момичетата да проверят.
В условията им пише до кои държави доставят, колко струва и т.н. Цената на доставката не се определя по цената на стоката, а по теглото и големината й.  Тъпото е, че ако нещо изчезне по пътя нямаш много шанс да го намериш.
Мито по принцип не се плаща, ако е нещо за лично ползване или подарък, но ако са много бройки (предполагам за над 1000 долара няма да са само 1-2 играчки) и има съмнения, че може да въртиш търговия с тях може й да трябва да плащаш или поне да даваш обяснения.....
Виж целия пост
# 11
Значи остава този вариант да ми пратят от Америка със колет понеже там имам роднини дали ще има мито ако продуктите са два или три и тежат 4 или 5 кг.
Виж целия пост
# 12
Няма значение кой ти праща и колко тежи, ако обявената стойност на пратката е над 100-тина лв., дължиш ДДС на митницата.
По-добрият вариант е, като ти пращат познати, защото могат да застраховат пратката (естествено на ниска стойност, освен ако не ти се плащат ДДС-та)
Виж целия пост
# 13
Няма значение кой ти праща и колко тежи, ако обявената стойност на пратката е над 100-тина лв., дължиш ДДС на митницата.
По-добрият вариант е, като ти пращат познати, защото могат да застраховат пратката (естествено на ниска стойност, освен ако не ти се плащат ДДС-та)

Мдам, за колети вече го направиха така, вярно е.  Peace
Виж целия пост
# 14
Mдам... smile3502
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия