Еозинофилия след ваксина?

  • 2 589
  • 1
Здравейте доктор Слънчева. Дъщеричката ми е на 6мес. и при рутинни изследвания на кръвта се установиха високи стойности на левкоцити-15,4  и много висока еозинофилия-18,5%. Педиатърката ни направи изследвания за глисти, други чревни паразити, токсоплазмоза и ехинокок. Всички те бяха отрицателни. След като  отхвърли всички други възможности тя ми каза че може да се е получило от полиомиелитната ваксина / първата беше през м.Март на капки; втората през м.Май - инжекционна и третата през м.Юни също инжекционна/. Освен това тя ми сподели че има още едно "декемврийско бебе"/ като нас/, при което се е получила същата висока еозинофилия и чиито изследвания са били отрицателни като нашите. Въпросът ми е следния: Има ли някаква опастност за растежа и развитието на дъщеричката ми след като полиомиелитната ваксина ни се отразила по този начин и има ли опасност тя да се разболее от полиомиелит вследствие на ваксината? Благодаря Ви предварително.                                             Р.S. Забравих да отбележа, че последнити 2 ваксини ДТК поставихме ваксината "ИНФАНРИКС" като по-безопасна, препоръчана ни от педиатри в това число и от Вас.
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Няма опасност да се разболее от заболяванията включене във ваксините. Това е израз на имунната реакция и образуване на имунитет на организма към ваксината . Еозинофилия се получава и в стазий на излекуване при вирусни инфекции
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия