хистероскопия - нужна ми е информация

  • 25 426
  • 38
Предстои ми хистероскопия - следващата седмица в Майчин дом София. Много ще ми помогнете, ако ми напишете нещо повече /момичета, които са минали през такава интервенция/ - какво трябва да си нося в болницата, каква е цената, има ли ефект, страшно ли е и т.н. Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 1
Това е процедура на границата между операция и манипулация според мен. Болка има съвсем лека, като менструална. Тръгваш си или същия ден или на другия. Аз я правих в клиника "Надежда". За цената и т.н с лекарите трябва да се разбереш.
Виж целия пост
# 2
На мен ми я направиха следобед, на другата сутрин се прибрах в къщи. Болки не съм имала никакви. Успех!
Виж целия пост
# 3
Спокойно, не е страшно  Laughing И аз я правих в клиника Надежда, така че за цените в Майчин дом не мога да ти бъда полезна  Confused
Иначе, както вече са ти писали, болката е като менструална. Мен ме пуснаха веднага, щом се поосвестих след упойката. А за резултата - зависи за какво ще ти правят хистероскопията. На мен ми махаха полип в матката, т.е. резултатът е махнат полип  Wink, на някои се прави с диагностична цел, т.е. дали има преграда в матката например и т.н.. Питай лекаря си и стискам палци  Hug
Виж целия пост
# 4
Ами те момичетата са ти го написали много хубаво. Аз също минах през тази манипулация, махнаха ми полип. На другия ден ме изписаха, болка не съм усетила, правих я в клиника Надежа.
Успех и не се страхувай  bouquet
Виж целия пост
# 5
Ще ми правят хистероскопията заради съмнения за сраствания или полип в матката - много слабо се долавят на цветната снимка. Най-много ме е страх от упойката. Това, което допълнително ме притеснява е, че ще бъда в болница в чужд град - аз съм от Варна, но тук няма хистероскоп и ме изпращат в София. Дано поне да има ефект от тази процедура - в смисъл най-накрая да се открие проблема, заради който не забременявам вече 2 години.
Виж целия пост
# 6
Най-много ме е страх от упойката. 

Изобщо не е страшно  Grinning Е, малко е неприятно като се събудиш. Дано се открие проблема и скоро се похвалиш!
Виж целия пост
# 7
Не се притеснявай от упойката. Слагат от тези венозните, един абокат и оттам какво вливат не знам, но си заспиваш като едното нищо. После се събуждаш като от обикновен сън.
Виж целия пост
# 8
здравей, няма от какво да се притесняваш.аз минах през това преди 3г., до колкото знам поема и сега касата.в майчин дом софия аз имах оперативна хистероскопия за отстраняване на ендом. полип ,бях с спинална упойка.не се прави с пълна,няма нищо страшно.малко е стресиращо да като те свалят в пред операционна ,но и там няма да си сама,ще има и други чакащи.после идва опер. акушерка и те поема.операцията минава за около 45 минути, после те наблюдават около 3-4 часа в реанимацията направо върху количката,до като можеш да движиш вече краката ти.после те качват на етажа и след малко вече може да станеш. болки нямах никакви, следващият ден бях изписана и на 6 ден се върнах за сваляне на конците.аз имах 3 дупчици.няма страшно. аз преди една година там раждах със секцио и задължаваха да носим техни нощници.ти вземи 2 за всеки случаи, тоалетни принадлежности,чаша, вилица, лъжица, мин.вода,бисквитки, хавлия, чехли.успех! кой ще те оперира и на кой етаж ще бъдеш?
Виж целия пост
# 9
Това не е хистероскопия, а лапароскопия.
Виж целия пост
# 10
ДА ПрАВА СИы понеже прави и лапаро,. да хистерото се прави през влагалището.и там нямаш разрези.но след това като не можах да забременея въпреки отстраненият полип, направих и лапаро.където ми намериха 3 ендометриални точки,които са махнати и през следващият цикъл веднага забременях. и сега имам една сладка дъщеря.успех и на вас момичета.просто при мен не помогна хистерото.
Виж целия пост
# 11
Много ви благодаря за информацията - започнах постепенно да се успокоявам и да приемам предстоящата хистероскопия като стъпка напред към целта. На 11.07.07г. трябва да постъпя в болницата. Само дано самата обстановка там да не ме стресира, отношението на персонала, условията. Иначе алтернативата е във Варна да ми направят кюретаж с цел ако има полипи да се отстранят, но доколкото разбирам хистерескопията е по-надеждна процедура.
Виж целия пост
# 12
Да права си. При кюретажа се действа "на сляпо", докато при хистероскопията не е така.
Като мине, ще видиш че притесненията ти са били напразни.
Успех!
Виж целия пост
# 13
на мен първо ми правиха кюртаж и не можаха да остранят полипа, и после правих хистероскопия оперативна. обстановката не е приятна, но се преживява.
Виж целия пост
# 14
Да,приготви се за "кофти" обстановка и санитарки-принцеси,но да не ти пука!
Важното е да мине всичко добре и да не се застояваш!
  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия