Стойности на ЧХГ???

  • 352 659
  • 800
Здравейте! Искам да Ви попитам при какви стойности на ЧХГ има бременност? Моя приятелка е била със стойност 24.80 и е имало налице бременност(сега се радва на красива дъщеричка), а тук в различни статий виждам че стойностите трябва да са много по - високи?

Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 1
за положителен се счита резултат над 5.Но референтни граници по седмици мисля ,че имаше някъде в библиотеката Peace
Виж целия пост
# 2
Е то зависи кога е правен теста.  Не разбрах с каква цел питаш за нещо, което е вече е минало и детето е налице? Ако чисто за статистиката те интересува, има таблици с ЧХГ по седмици на бременността.
Виж целия пост
# 3
24,80 е стойност в началната бременност. Стойностите на тоzи хормон се удвояват zа 48 часа в началото на бременността. А след третия месец zапочват да спадат. Освен това не е от zначение дали хормонът е стойност, а как расте.  Peace
Виж целия пост
# 4
Лабораторията, която прави теста дава и референтни стойности.
Виж целия пост
# 5
За тези, на които им предстои тестване за бременност .... това са нивата на отчитания хормон, които могат да се очакват - явно причината да препоръчват изчакване на седмицата, в която трябва да ти дойде, се дължи на факта, че именно тогава се покачва значително и минималното количество на хормона.
За най-сигурно - поне 1 седмица след датата, на която трябва да ти дойде.
Успешно тестване!


Седмица от последната-------- Количество на
Менструация---------------------- hCG в mIU/ml
3 ------------------------------------- 5 - 50
4 ------------------------------------- 4 - 426
5 ------------------------------------- 19 - 7,340
6 ------------------------------------- 1,080 - 56,500
7 - 8 --------------------------------- 7,650 - 229,000
9 - 12 ------------------------------- 25,700 - 288,000
13 - 16 ----------------------------- 13,300 - 254,000
17 - 24 ----------------------------- 4,060 - 165,400
25 - 40 ----------------------------- 3,640 - 117,000
Виж целия пост
# 6
Благодаря за изчерпателния отговор Славундер! А, резултат 24.50 как го разбираш?
Виж целия пост
# 7
Благодаря за изчерпателния отговор Славундер! А, резултат 24.50 как го разбираш?

мила аз го разбирам, 4е има някакви клетки, т.е има много ранна бременност. Моят първи тест беше 12.8  Wink  и имаше бременност
Виж целия пост
# 8
Благодаря за изчерпателния отговор Славундер! А, резултат 24.50 как го разбираш?

Това е ранна бременност. Някъде около 4 г.с.  Peace Но пък понякога ембрионът не може да се имплантира и zа това се иzхвърля със менструацията. Затова и не е хубаво да се прави тест преди zакъснението. За да няма раzбити надежди.  Hug
Виж целия пост
# 9
Както писах след първият ми пол. - 12.8 тест, отидох на следващият ден в друга лаборатория /просто защото не се доверих на първата/ , където стойността беше - 33  Shocked Така, 4е изчакай 48 часа и ако искаш повтори теста, но  в същата лаборатория  Peace дано да си бременна  Praynig
Виж целия пост
# 10
Благодаря Ви момичета! Смятам да Ви послушам и утре да отида следобяд към 18.30 часа. Нали няма никакво значение в колко часа се прави кръвния тест?
Благодаря Ви предварително!
Виж целия пост
# 11
Няма zначение кога Ще го направиШ. Стойностите на тоzи хормон се променят само от бебчо, ако го има.  Laughing
Виж целия пост
# 12
Здравейте,
Чудя се защо на мен никой лекар не ми препоръча изследване на ЧХГ? Може би очакват да знаем всичко.Може би не му е тук мястото, но с мисед се чудиш АКО си направил или ненарапавил нещо дали щеше да е друго...И така сама ли тр да поискам изследване на стойностите на хормона или това става по препоръка на лекаря?
Виж целия пост
# 13
mimozinq, точно като теб се чувствам. И аz имах мисед в 12 г.с. и чак след това раzбрах, че стойностите на ЧХГ трябва да се повиШават двойно на 48 часа и т.н. И много ме е яд, че никой не ми каzа (от лекарите) да си го пусна.  #Cussing out МожеШ да отидеШ във всяка една лаборатория да си го направиШ. Ех, ако zнаех......

Ама следваЩия път, живот и zдраве, zнам какво да правя. 
Виж целия пост
# 14
Момичета резултата е спаднал на 18.40 Cry Cry Cry Cry Cryнадеждата приключи Cry Cry Cry Cryа, защо нямам цикъл тогава. пролактина ми си е в норма и него изследвах Cry Cry Cry Cry
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия