Педиатърката ми препоръча да додавам......

  • 1 082
  • 16
Имам един въпрос. Вчера на консултацията се оказа , че Митко не е наддал почти нищо /100 гр за 2 седмици/ . Правихме и пробно - издърпа 80 мл ???? Мерките са   му 6 200 - 60 см . Педиатърката ми препоръча да додавам. До сега бяхме ма 100% кърма.  Предложи ми 2 варианта
 Arrow  По 30-60мл след всяко хранене
 Arrow  Заместване се вечерното на 100%  
Кое е по-добре според вас? Ако спра да кърмя вечер няма ли опастност да се отбие, но пък и не искам да гладува:oops:
Да спомена и това, че той ядеше в 6, 9, 12, 15, 18,  20:30,  22:30.
Виж целия пост
# 1
Според мен нито единия вариант. Щом се тревожиш за теглото, най-напред започни да храниш по-начесто, включително и нощем (прегледай библиотеката за теми по въпроса), след 2 седмици пак го претегли и тогава взимай решения в зависимост от това, какво ще покаже кантарът.
Виж целия пост
# 2
Твърдият режим много често е в лоша услуга при наддаването на кърмените бебета.Затова послушай bоо и хвърли чаковника за известно време и кърми на по-кратки интервали, защото само по този начин :
1. Кърмата ти ще се увеличи само за няколко дни и въобще няма да се налага да дохранваш с изкуствено мляко.
2. Бебето ще наддава добре, защото ще суче  когато то иска и по колкото то иска.
Когато нещата се оправят и бебето започне пак да нддава добре, пак можете да си се върнете на стария "режим", но остави бебето да си го направи, а не го налагай ти.
Успех!
Виж целия пост
# 3
Нямам опит в кърменето, но от опита на други майчета и от това което съм прочела съм разбрала едно - така започва отбиването. Едно пробно кърмене не е показателно за дневната доза кърма която бебето приема. Имам приятелка която по същия начин започна да дохранва по съвет на лекарката и не можа да кърми и два месеца - а имаше толкова голямо желание да кърми!
На твое място бих послушала съветите на boo и Shali!
Виж целия пост
# 4
Заради същия съвет на нашата лекарка сега Вивиан е на Фризолак,защото аз почнах да се цедя и да и додавам и след 35 дни кърмата ми спря,така ,че ако искаш да кърмиш бебо не го прави послушай другите мамчета Simple Smile
Виж целия пост
# 5
Цитат на: mitrewa
Заради същия съвет на нашата лекарка сега Вивиан е на Фризолак,защото аз почнах да се цедя и да и додавам и след 35 дни кърмата ми спря,така ,че ако искаш да кърмиш бебо не го прави послушай другите мамчета Simple Smile

Не става въпрос за цедене и хранене от шише / това няма да го напрявя никога - така отбих баткото /. Въпроса ми беше "дали" и ако "ДА" кога да додавам!!!
Виж целия пост
# 6
Не додавай Simple Smile Просто зарежи режими,води,чайове,сокове и друго,ако даваш и само кърмене,колкото си иска и когато иска,денем и нощем.Две седмици не са показател за това колко ще наддаде детето - бебетата наддават скокообразно,а не с равномерно темпо,така че като нищо може следващите 2 седмици да дръпне и да качи 700-800 грама.Освен това след първите 3 месеца (предполагам,че сте над 3 месеца,щом е вече над 6кг) може да има такъв спад в наддаването,но той е временен и ще се компенсира следващите седмици.
Виж целия пост
# 7
Веси, мойто беб4е е на възраст около твоето и при нас се слу4и абсолиутно същото преди 1 седмица - аз се шашнах, 4е спря да наддава като преди, ама представи си ако с подобна скорост каквато до сега продължи да наддава, колко кг сте стане на 6 месеца Grinning. Де4ицата сами знаят колко да си хапват, оставяи го на свободен режим и няма да остане гладно, не се притесняваи. Освен това, както ти е казала една друга мама, едното кърмене не е показател за дневната доза, така, 4е моят съвет е да си продължиш както до сега само на кърма
Виж целия пост
# 8
Ние наддадохме 100гр за месец не за седмица! Но педиатърката ми не ме е посъветвала да давам добавка! Каза да кърмя по често и да се ориентирам към захранване! Вчера бяхме на консулт! За шест дни е качила 400гр #Shocked
Нямах успех с пюретата за това я оставих само да суче! След седмица пак се на кантара! Не се притеснявай! Кърми я по често!
Виж целия пост
# 9
Кърми детенцето!!! То е човешко същество, а не теле, че да яде краве мляко, при положение, че майка му има кърма!

Само така то ще наддава колкото и както трябва!!! По-важно е качеството на храната, а не колко се наддава от нея!

Мен също ме съветваха да дохранвам, което естествено не направих и така "недохраненото" бебе беше наддало 1,500 кг за един месец само от кърма!
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Anonymous
Кърми детенцето!!! То е човешко същество, а не теле, че да яде краве мляко, при положение, че майка му има кърма!

Само така то ще наддава колкото и както трябва!!! По-важно е качеството на храната, а не колко се наддава от нея!

Мен също ме съветваха да дохранвам, което естествено не направих и така "недохраненото" бебе беше наддало 1,500 кг за един месец само от кърма!

Това съм аз  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Цитат на: Anonymous
Цитат на: Anonymous
Кърми детенцето!!!

Това съм аз  Simple Smile

А, ти ли си, бе! Grinning
Виж целия пост
# 12
Мога само да се присъединя към дадените ти вече съвети. В средата на 2 месец при нас имаше такъв момент , но за няколко дни "по-усилено" кърмене нещата се нормализираха.
Не на последно място - кърменето е много по-лесния и приятен вариант от даването на добавка независимо под каква форма.
Виж целия пост
# 13
Цитат на: vessi
Имам един въпрос. Вчера на консултацията се оказа , че Митко не е наддал почти нищо /100 гр за 2 седмици/ . Правихме и пробно - издърпа 80 мл ???? Мерките са   му 6 200 - 60 см . Педиатърката ми препоръча да додавам. До сега бяхме ма 100% кърма.  Предложи ми 2 варианта
 Arrow  По 30-60мл след всяко хранене
 Arrow  Заместване се вечерното на 100%  
Кое е по-добре според вас? Ако спра да кърмя вечер няма ли опастност да се отбие, но пък и не искам да гладува:oops:
Да спомена и това, че той ядеше в 6, 9, 12, 15, 18,  20:30,  22:30.


Дъщеря ми тежи 6.700 на 6 м. Имаше месец, когато наддаде "само" 200 г. Не дохранвах!!!   Grinning

Valka е права: така започва отбиването!!! Нещата ще се регулират, ако упорстваш с кърменето!!!

 Grinning Успех!!!  Grinning
Виж целия пост
# 14
И ако все пак се НАЛАГА да избереш едно от двете (макар 4е според мен нямаш никакви основания за това), по-добрият вариант като че ли е да замениш едно кърмене с нещо друго (адаптирано мляко или пюре/каша), отколкото да дохранваш всеки път по малко. Така само би объркала и себе си, и бебето. И резултатът (от мой опит с първото ми дете и от наблюдения върху други майки) е почти 100% сигурно отбиване на бебето до 1 месец...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия