Да се запознаем... Майки на недоносени деца

  • 234 093
  • 644
# 15
Здравейте,аз съм Зоя, заради прееклампсия/май сме цял отбор/ извадиха Билянка на 23.03.2007г в 29г.с./77 дни преди термин/ 1200г. 37 см. хипотрофна с инфекция и племония,Беше интубирана към 40 дни,64 в кувиоз... след 74 дни престой в Педиадтрията и 1ва Градска я изписаха 1230г.Живеем в София, аз съм на 26 години , това е първото ни дете.Вече от месец се гушкаме в къщи и тежим цели 3.500кг.На смесено хранене сме.Не мога да преценя как е с развитието, но коригирана възраст сме само на 1 месец.
Много кураж на всичи майчета  Hug
Виж целия пост
# 16
Аз съм Яна. Малката ми дъщеря Лора се роди осмаче - в 36 г.с., 2,480 кг и 46 см. Сравнително голяма на фона на другите недоносени бебчета. Основният и проблем беше, че не можаха да и се разгърнат белите дробове. Направи респираторен дистрес, а после и много тежка пневмония. Една седмица никой не ни даваше гаранция, че ще оживее. Отслабна много. Беше 10 дена на апаратно дишане, после още 10 на кислородна палатка. Взехме си я на 1 месец. До към 7-8 месец беше истинска мъка с отглеждането, защото много боледуваше и бавно наддаваше (имам и по-голяма дъщеря родена доносена и мога да сравнявам). Сега е на мама слънцето - хубавица и умница.
Виж целия пост
# 17
Здравейте и от мен, аз съм Поли. Родих дъщеря си на 25 декември 2007г /най-най прекрасния подарък за Коледа /, три дни преди термина но с ниско тегло 2250 и 44см.Първите дни беше на системки , на 6тия ден ми я дадоха да си я кърмя и на 7мия ни изписаха 2350кг. Кърмих до  4-тия месец.. щеше ми се още ама бебка нещо се дърпаше  Cry За сега натдаваме добре на 5м и половина беше 7100кг и 64см    пу..пу..  да не чуе дявола
 Поздравявам всички мамчета   bouquet
Виж целия пост
# 18
Здравейте,
хайде и аз в отбора с недоносените деца.
Казвам се Владислава и има две дъщери и двете недоносени. Каката е Мария родена в 35 г.с  - 27.01.1995 /колкото това може да се изчисли при мен/ тежеше 2360 и 47 см. 10 дена в кувиоз от които 3 на кислородотерапия после още 17 дена в болница защото просто не искаше да надава. Проблеми особени с нея не съм имала дори и термина недоносено не знаех тогава. Сега ще бъде 6 -ти клас и е напълно здраво и щастливо дете - само дето пубертета почва, но това си е в реда на нещата.
Малката ми дъщеря Веселина се роди в  в 33 г.с - 14.12.2005 - 1980гр. 43 см. още след раждането са я откарали в Неонатологията и седя там 33 дена от който 27 на командно дишане, направи пневмония точно на нова година и беше доста критично положение, дробчетата и бяха само частично разгънати и тя дишаше срещу апарата, имаше и майчино-фетална инфекция и нея бориха дълго време, хемоглобина беше абсурдно нисък и се наложи 3 пъти да и преливат кръв, имаше анемия на недоносено бебе както ми казаха. Беше станала 1480гр. когато ни пуснаха да я видим точно на 30.12. Но се пребори малката фурия и на 33 ден я преведоха е 1-ва градска където седя 14 дена за да се аклиматизира. И така на 47 ден от раждането на 30.01.2006 си получих най-сетне бебето едва 2200гр. Първите седмици беше много трудно, но след това започна да яде като змей, да си навакса за глада който беше изпитала и на годинка вече беше 10,800кг.
Отложихме всичките ваксини до навършването на 1 година и сега вече има първите 3 приема на ДТК и полио.
Един малък тайфун е в момента и е дива за двама. Единственото което не прави е да говори знае само една сричка и тя е АМ, може да я повтаря цял ден, само да види, че някой нещо похапва.
Виж целия пост
# 19
Здравейте и от мен!Аз съм на 27 г.Родих близнаци ,момиче и момче,момичето 2кг.60гр.,момчето 1кг790гр,36-а г.с (в края и)Точно на пъвия ден на 9-тия месец.Момчето ми е с множество малформации ...Спукаха ми се водите,секцио,но имах инжекции за дробовете им,1 ден или по малко са били на кислоод и после само в термо легла а не кувьози,за да качват кила при опреелена температура и влажност и след 2 седмици ги изписаха на около 2200кг.,водят ги недоносени ,но аз от лекари знам  за близнаците че "природата си знаела работата"и 36г.с.били доносени,сега и двамата са към 8кг
Виж целия пост
# 20
Здравейте мами на беб4ета-късметлий4ета.Ние сме мама Ваня и късметлий4е АДИ.Сега ве4е сме на 3 г. и 6 м. 22 килограма и 104 см.Ади се роди в 29г. с. с тегло   1300 и 38 с.От Пазарджик сме.Аз благодаря на лекарите които се грижеха за нас.АДИ  беше 40 дни в кувиоз виждах я всеки ден по половин 4ас.Няма зд. проблеми свързани с раното раждане.Расте умно и здраво дете.Не изостава от връсниците си.Малко е плашлива самои незнам това характер ли е или е вследствие на преждевременото раждане.На вси4кимами и беб4ета вярвайте в 4удеса защото нашите беб4ета са имено това Hug
Виж целия пост
# 21
Здравейте HugКазвам се Светла и съм майка на тинейджър и едно малко дяволче Кристина родено в 35 г.с. с тегло 2100 и ръст 47.Кристина  беше 72 часа в кувиоз.Проблема и беше че не наддаваше и не искаше да се храни,но после реши че гладен не се седи  Laughingи започна лакомо да изяжда всичко.Родих секцио и останахме в болницата  7 дни.Сега е здраво и жизнено дете и с нищо не е по различна от доносените деца.   
Виж целия пост
# 22
Поради ПРЕЕКЛАМПСИЯ, в 36г.с .родих първата си дъщеря 2250гр със секцио в София, болница Шейново, тя беше по скоро незряла и след дълга борба за моят и нейния живот след един месец си бяхме в къщи и сега спомена за недоносеното ми бебе се връща само когато видя дупчиците по тялото и , и астмата която от време на време се обажда.
Виж целия пост
# 23
Поради ПРЕЕКЛАМПСИЯ, в 36г.с .родих първата си дъщеря 2250гр със секцио в София, болница Шейново, тя беше по скоро незряла и след дълга борба за моят и нейния живот след един месец си бяхме в къщи и сега спомена за недоносеното ми бебе се връща само когато видя дупчиците по тялото и , и астмата която от време на време се обажда.
Виж целия пост
# 24
С  ТОВЗАщО СВЪРЗВАшАСТМАТА А 4ЕРОДЕНА ПО РАНО.ТОВА МНЕНИЕ НА ЛЕКАР ЛИ Е
Виж целия пост
# 25
Здравейте.Аз съм Милка,майка на две момченца родени в 31 г.с.И двамата на командно дишане,един месец в кувиоз и само това.Единият беше 1.640,а другият1.760.Сега са весели,нормални деца
Виж целия пост
# 26
Аз съм Христина.
Родих първата си дъщеричка в 8-ми месец. 2450кг, 45 см. Направо бебе гигант за седмицата в която се роди.
Имам двурога матка и септум. 2 седмици в куриоз. Сега е на 5г и е едно прекрасно и здраво момиченце.
Второто си дете родих 2 седмици по рано, но напълно развито. Не е била в куриоз.
Виж целия пост
# 27
Здравейте аз съм Радостина с бебе Калоян-роди се в 33гс ( 2ри близнак-1я е вече ангелче)но си отговаряше за 30-31гс-1400гр;37см засега сме добре надявам се все така да продължаваме Praynig
пожелавам много здраве на всички майки и дечица тук Peace
Виж целия пост
# 28
Здравейте, аз съм Мирослава. Родих сина си в 31 г.с. 1540 гр, 41 см. Девет дни беше в интензивното отделение на ВМИ Пловдив и после още 31 дни в отделението за недоносени деца на Окръжна болница Пловдив. Изписаха го 2450 гр. В резултат на преждевременното раждане имаше един кръвоизлив в мозъка, който на 9 месечна възраст вече се беше резорбирал. Имаше малко задръжки в двигателно развитие в началото, които за щастие преодоляхме с навременно лечение, масажи и гимнастика. В момента си имам едно много слънчево, палаво и любвеобилно момченце.
Виж целия пост
# 29
момичета какво ще кажете дали мога да го водя на плаж бебо и кога някой от вас ходили сте когато са били малки бебчовците моля ви някой ако е ходил да ми каже може ли да живеем на морето и да не отидем нито веднъж
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия