За номерацията

  • 6 160
  • 21
Моля, някой да ме светне как точно се определя номерацията - 36 кво ще рече, на някакви см в талията ли отговаря, каква е точно логиката.
Виж целия пост
# 1
Знам, че 36 съответства на българското 42. А какво значи нямам представа и за българските дори.
Виж целия пост
# 2
Ако става въпрос за дънки намерих това инфо в един сайт:

Цитат
ДЪНКОВА НОМЕРАЦИЯ
 
Дънковата номерация се определя в инчове ( 2 .54 см. ). Т.е ако искаме да си определим сами дънковия номер трябва след като си измерим обиколката на талията да я разделим на 2.54 и получаваме приблизителният номер. Трябва да знаем, че номера зависи и от това дали кройката е с ниска талия или висока - може да е различен.

 newsm78

Явно има някакви схеми за определяне на номера ама трябва някой да ни го разясни  Thinking
Виж целия пост
# 3
Европейско 36 отговаря на 42 в Бг, така ли?
Виж целия пост
# 4
Европейско 36 отговаря на 42 в Бг, така ли?

Така знам, пък и реално наистина изглежда е така, защото самата аз съм точно този номер. Съответно 38 отговаря на 44 и така нататък.

А относно дънките, за тях пък знам за дължината, която обикновено се отбелязва с буква "L" (length) + цифра от сорта на 28, 30, 32 и т.н. - цифрата е дължината на крачола в инчове, измерена от вътрешната му страна, т.е. от чатала до долу.
Виж целия пост
# 5
Ми поръчах си едни къси панталонки, uk 8, обаче ме е страх да не са ми много тесни, защото аз не искам да са плътно по мене и нещо се двоумя сега.
Виж целия пост
# 6
О, хабер си нямам тези UK-мерките как са прямо останалите. Потърси из нета някакви таблици за сравнение на мерки.
Виж целия пост
# 7
8 отговаря на 36.
Виж целия пост
# 8
36 EU = 40 BG Simple Smile
Виж целия пост
# 9
Ами ако носиш българско 42, би трябвало да ти станат. То нали знаеш - от дреха до дреха разлика винаги има, най-малкото и заради модела, но, наистина - ако носиш такъв размер и ако 8 е 36, би трябвало да ти станат панталонките. Стискам палци!  Peace
Виж целия пост
# 10
40?
42?

Уф...
Виж целия пост
# 11

Ти пък...не ли 42? newsm78 Мисля, че е 42 все пак. EU 34 мисля, че е 40 BG - прекалено е малко.
Виж целия пост
# 12

Абееее, тъпа работа. Най-сигурно е с мерене  Mr. Green
Виж целия пост
# 13
34 EU = 38 BG.

Едно време беше така.

The same myself, влез тук и на Size guide for women ще можеш да се ориентираш.
Виж целия пост
# 14
http://www.onlineconversion.com/clothing_womens.htm
виж тук автоматично се изчислява номерацията в различните държави.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия