Туберкулозна ваксина

  • 14 821
  • 93
здравейте,
с таткото сме в голяма питанка   newsm78 - да бием ли на бебето ни БЦЖ (ваксина против туберкулоза) . В Дания НЕ бият от 1976 насам. Днес павихме манту, и до понеделник трябва да сме решили. В БГ бият с раждането - до 48мия час, ако не се лъжа. А тук и личния лекар, и вирусолог ни съветват да не бием. Имало риск пациента да се зарази от самата ваксина, защото е от живи бактерии. А и тази ваксина , ако я сложим, не предпазва 100 % от заразяване.
Как е при вас? и какво ви съветват лекарите, ако се прибирате от време на време в БГ, ако тази ваксина не  е задължителана в страната където живеете?
мерси ви предварително  Hug
Виж целия пост
# 1
Аз ли4но си следвам ваксинационния календар на Милано.
Виж целия пост
# 2
Аз ли4но си следвам ваксинационния календар на Милано. ....

И аз тукашния.

Туберколозна и тук не правят, както и в по голямата част на Европа. Причината е, че тази която слагат не действала вече и няма смисъл от нея (най-общо казано).
А вие защо искате да слагате, след като дори лекарите ви съветват да не го правите?
Виж целия пост
# 3
Какво значение има, че в БГ слагат? Поставете я, ако решите да се връщате за постоянно. Няма  смисъл от тъпкане с ваксини, ей така за спорта.
Виж целия пост
# 4
И ние правихме само проби и не сме били ваксина. Наистина няма нужда от прекалено ваксиниране, особено ако риска от туберкулоза е минимален
Виж целия пост
# 5
Ние сложихме, мисля беше на следващият ден след раждането. често си ходим, поне 4 пъти годишно и това ни накара да вземем такова решение. Статистиките в Бг показват,че още има процент болни...Не е имало усложнения.мого е лично и индивидуално, прецени сама.
Виж целия пост
# 6
Не само в Бг.Туберкулозата непрекъснато нараства в целия свят.Тук скоро говориха за един американец пропътувал половин свят и сменил няколко самолета.
Виж целия пост
# 7
Аз лично я сложих, защото беше все още задължителна за ФР.
Иначе не бих.
Виж целия пост
# 8
 В Швеция също не ваксинират масово от 1975, само рисковите групи и то ако си поискаш сам.  Детето ми е ваксинирано (но след като навърши 1 година). Аз бих ваксинирала, макар и да има риск от зараза, защото по-добре да се разболее от бактериите от ваксината, което се лекува, отколкото от разпространените резистентни към антибиотици туберкулозни бактерии. Наистина се увеличават случаите навсякъде по света, да не говорим, че тук наскоро откриха един заразно-болен учител в детска градина!
Виж целия пост
# 9
Мерси много за отговорите,
ЧУденката ни е мнгоо голяма, защото лекарите тук дават съвети от гледна точка на разпространение и лечение в Дания.  КАзват, че лечението на туберкулоза вече е много успешно, и заразен, излекуван човек, не може да заразява. Тук климата е и по-студен, предполагам и това има значение. Говорихме и с ХЕИ в БГ, и казаха, че е желателно да я сложим, в БГ наскоро пак се писа за случай на заразен, и в цяла Европа се говори за зачестяване на случайте. Прибираме се около 2 пъти на годината, като лятото е за по около месец, а тази година, защото съм в майчинство с бебето ще сме и за по-дълго.
От една страна не искам да тъпча детето с ненужни ваксини. От друга, дали е ненужна - дали не се разхождат болни по улиците без да знаят, и в градски транспорт и т.н.
Тук и хепатит Б не слагат. Но защо се препоръчва тогава да се слагат при пътуване в южна европа и извън европа?
Ще поумуваме още малко, 2 дена, и дано изберем правилното. Ще изчакаме резултатите и от мантуто.
Благодаря ви още веднъж  Hug
Виж целия пост
# 10
Ние също правихме БЦЖ ваксината.В Тунис,където живеем не е задължителна и се поставя до 1м след раждането.Ние я поставихме на 15ден.Аз съм фармацевт и съм за ваксините.  Peace Щом има известен процент вероятност да се разболее,по-добре е да е ваксинирано детето(самолети,контакти с хора от др.държави,в които все още има боледув.).Решението,разбира се е ваше.Имате време да го обмислите добре.  Peace
Виж целия пост
# 11
ЧУденката ни е мнгоо голяма, защото лекарите тук дават съвети от гледна точка на разпространение и лечение в Дания.  КАзват, че лечението на туберкулоза вече е много успешно, и заразен, излекуван човек, не може да заразява. Тук климата е и по-студен, предполагам и това има значение. Говорихме и с ХЕИ в БГ, и казаха, че е желателно да я сложим, в БГ наскоро пак се писа за случай на заразен, и в цяла Европа се говори за зачестяване на случайте. Прибираме се около 2 пъти на годината, като лятото е за по около месец, а тази година, защото съм в майчинство с бебето ще сме и за по-дълго.
От една страна не искам да тъпча детето с ненужни ваксини. От друга, дали е ненужна - дали не се разхождат болни по улиците без да знаят, и в градски транспорт и т.н.
Тук и хепатит Б не слагат. Но защо се препоръчва тогава да се слагат при пътуване в южна европа и извън европа?
Ще поумуваме още малко, 2 дена, и дано изберем правилното. Ще изчакаме резултатите и от мантуто.
Благодаря ви още веднъж  Hug
Естествено,че има значение климата и държавата,но вие ще пътувате.
А,защо трябва да треперите и да живеете под страх,ще се зарази ли детето или не?  newsm78
Хепатит Б,също.При евентуално кръвопреливане,ако кръвта е заразена,или по-късно,при полов контакт?Помислете добре!
Виж целия пост
# 12
тук в сирия е задължителна въпреки че няма случаи на туберкулоза моите и 3те са родени в бг и2те са ваксинирани там,средната бе6е с обменно кръвопреливане и я имунизирахме на 6 месеца
аз съм за имунизациите
Виж целия пост
# 13
...Как е при вас? и какво ви съветват лекарите,...
Алекси, и тук/ Канада/ не я правят. На въпроса ми педиатъра препоръча единствено хепатитната превантивно да се сложи. А иначе за ТБ наистина все повече зачестяват случайте, тук писаха и по новините казаха статистика, но явно бройките на заболелите не са фрапантни за да наложат задължителна ваксина. Явно решението отново остава на родителите, в частност на Теб и 1/2 за това кое е най- добре за Борис, а тоз момент е най- труден. Успех!

Дензълче, това е твоята тема.
Виж целия пост
# 14
Хепатит Б сложихме, след 3 дена сме на втори прием. За нея хич не се замислихме. Още повече, че си имаме и голяяяма херния, която наистина е толкова голяма, че почти няма опасност да се заклещи, и тук изчакват да стане на 6 семсеца, за да го оперират (заради упойката е изчакването, не са фенове на пълното упояване на маненки бебоци) Но поради факта, че може и да ни се наложи по спешност в хиругия да ходим, докато сме в БГ, Хеп. Б го сложихме.
(самолети,контакти с хора от др.държави,в които все още има боледув.).  Peace
Това като че ли  най-много наклонява везната към 'ЗА' ваксината.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия