Биберон залагалка

  • 1 730
  • 23
Мами , как отказахте бебчетата от залагалката?Ние до четвъртия месец не я изкахме ,но тогава ни тръгнаха зъбките и започна да я търси.Вече сме на 10 месеца и когато заспива почти винаги си търси бибката.
Виж целия пост
# 1
Ами просто спрях да му я давам вечер за заспиването(през деня не сме я ползвали), скрих всички бибки и свикна. Отначало лапаше каквото докопа в леглото, но бързо му мина.
Виж целия пост
# 2
С бибата сме си още  Flutter
Виж целия пост
# 3
Моя сам си се отказа някъде към година и половина беше. По принцип той само заспиваше с биберона. Беше ми много интересен, аз му я давам, той си я вади от устата, дава ми я  и ми вика - "на". Stuck Out Tongue
Виж целия пост
# 4
offf i nie bez tay biba nemojem - postoynno si y tarsi
Виж целия пост
# 5
За нас бибата беше голям проблем дъвчеше я 24ч. в денонощието.Когато го хранех вади биба лапа лъжичката и веднага мушка биба. След 1 месец ще направи 2год.
Та какво направих срязах я на Х най - отпред. След 1 седмица дъвкане на гадна биба не иска и да я види. Но не друга а точно неговата срязах той си я познава. Пробвай има ефект.
Виж целия пост
# 6
mersi shte probvam ty e na 6-meseca no ne y vadi i az vzeh da se shashkam da ne svikne oshte pove4e s ney ,kato zaspi i ako i padne bibata se sabujda i po4va da y tarsi i si y vzima i pak po4va cok-cok
Виж целия пост
# 7
И двамата си седяха с биберон до много късно, до над 2 години.За мен беше удобно, когато се разреват, разтръшкат тя си ги успокояваше Laughing вечерно време при заспиване си се приспиваха с нея, и после тя си им седеше на възглавницата.Като бяха по-малки на катерушки и пясъчници устата им беше винаги запушена и не са лапали боклуци, та така .В един период това се надраства, вече няма толкова нужда колкото е навик, тогава сме приключвали.
  Понеже става в по-късен период, приключването беше с малко избудалкване, на Димана и казах че боката(така е по нашенски) си е отишла, защото е вече голямо момиче Wink
А Момчил сам си помогна, защото  си е беше метнал, та че не успях да я открия и му казах че явно си е тръгнала след 100 часово търсене, в което и той участва.Открих я чак сле 3 дни зад хладилника Laughing
Виж целия пост
# 8
Цитат на: Шани
С бибата сме си още  Flutter


И Атина ли?  Mr. Green
И ние още сме с тях, ама наще са `няня`. Не знам как става, ама и двамата и викат така, без някои от нас да я е наричал по този начин Grinning
Виж целия пост
# 9
Цитат на: dorka
mersi shte probvam ty e na 6-meseca no ne y vadi i az vzeh da se shashkam da ne svikne oshte pove4e s ney ,kato zaspi i ako i padne bibata se sabujda i po4va da y tarsi i si y vzima i pak po4va cok-cok


Здравей,
Не те съветвам да махаш изцяло бибата, все още, докато не и поизбият зъбите. Така или иначе ще започне да се буди нощем , а и да заспива по-трудно вечер, не си усложнявай излишно живота. Освен това е още малка и като нищо може да се прехвърли на палеца си, което ще ти създаде още по-голям проблем. Просто ограничи ползването само до леглото - като заспива, а окончателното отказване остави за след годината.
Успех в избора.

Иначе по темата - Вики се отказа лесно от биберона (ползваше го само за приспиване), след дълги предварителни разговори, сам си я изхвърли през балкона. Събуди се през първата нощ да я търси, обясних му че я няма вече, дадох му любимата играчка и готово, за седмица окончателно я беше забравил. Всичко стана когато той беше на около година и половина.
Виж целия пост
# 10
и аз мисля, че трябва да изчакаш до към год. и 1/2. по ред гореизброени причини.
а иначе ние сме точно в процес на отучване от 2 седмици. синът ми я ползваше само при лягане обаче нощем се будеше по няколко пъти щом я изпусне и беше кошмар. отрязах върха на бибата и още първата вечер я подъвка две минути и с отвращение я хвърли. на следващата вечер вече не се сети за нея и заспа сам /и спи непробудно цяла нощ/
Виж целия пост
# 11
blagodary vi za savetite mam4eta,shte probvam po-kasno,yvno sega ne e momenta da maham bibata,az se pritesniavam zashtoto e postoynno s ney,no yvno dokato ne izbiat zabkite niama da minem bez ney
Виж целия пост
# 12
И ние сме влюбени в бибата, казваме й "бага". И през деня я иска, обаче аз й намерих цаката, като стане сутрин оставяме бибата на мечето, с което спи, завиваме го и то да спи и през деня не я търси, само вечер.
Аз съм решила да я махна като избият зъбите, че сега се будим много и ако няма биба и шише, не знам как ще я приспя.
Виж целия пост
# 13
още не съм и я "махала" . ние спим така , ако не преживя нешо в устата е неспокоина Simple Smile . през деня оба4е по4ти не  я търси. ако я вземе (сама сия слага в устата) - зна4и е време за сън:) и така ме подканва да я приспивам Simple Smile . не мисля да и я махам ,мисля 4е сама ще я откаже .. маика ми разправяше как сме я "дали" моята на лебедите в зоологи4еската градина .. явно нещо като символи4но отказване . и аз мисля да направя след време така ..като по4не да разбира пове4еко и разбера каква и е слабостта ....хем детето доволно , хем маиката Simple Smile да видим оба4е какво ще излезе от цялата работа Simple Smile
Виж целия пост
# 14
Снощи изпаднах в стресова ситуация , когато се оказа , че и последната ни `биба`е останала при баба .
Порева десет минути и накрая заспа .През ноща се събуди един единствен път и след като я погалих по главичката се унесе отново .
Днес се чудих дали да купя нова , но се улисах в разговора с другите мами и пропуснах всички магазини . Така заспа и следобедния сън пак без биберон .
Понеже имаме и трети сън към шест часа - порева две минути , дадох и шишето с чай и докато си дръпна няколко глътки заспа , отново без ...
Ще видим и тази нощ как ще е .... Май няма да я взимаме `бибата`от баба изобщо .
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия