Бебе на 6 седмици - как да ака само?

  • 875
  • 13
Здравейте мами,

моето бебче е на 6 седмици и е само на кърма. Обикновено ака веднъж на ден като и помагам с термометърче. Казаха ни да не използвам термометъра, защото тя щяла да се научи, че има кой да помага и няма да може сама... От вчера не съм и "помагала" и от тогава не е акала... вече втори ден.  Confused
Нормално ли е и мога ли да и помогна по друг начин така че са се научи сама да ака?
Като и сменям памперсите и вдигам крачетата и тя пръцка, но не може да се изака.  Sad

Предварително ви благодаря за съветите.
   bouquet
Виж целия пост
# 1
Ако наддава добре и акането на 5-6 дни не е проблем, зависи как се усвоява кърмата. Пробвай ЕБХ  Hug
Виж целия пост
# 2
Здравей!
Мисля,че правиш голяма грешка с термометъра,както и с всякакви други предмети и растения в ануса на детето.
При кърмените деца е съвсем нормално да не се изхождат всеки ден-все пак кърмата е напълно естествена храна и има много висока усвояемост от организма на бебето.Като гледам мерките и теглилките в подписа ти-явно бебето ти наддава повече от добре,съответно добре усвоява храната.
За успокоение мога да ти кажа,че моят син,изцяло на АМ,акаше веднъж на 3-4 дни докато не го захраних.Запек е когато консистенцията е твърда.Ако е кашава-няма проблем.
Виж целия пост
# 3
Ако наддава добре и акането на 5-6 дни не е проблем, зависи как се усвоява кърмата. Пробвай ЕБХ  Hug
Peace
Виж целия пост
# 4
Извинявайте за въпроса, но какво е ЕБХ?   Embarassed EmbarassedEmbarassed
Виж целия пост
# 5
Естествена бебешка хигиена.
http://nodiaper.multiply.com/
Накратко държиш в по-естствената поза за изхождане - със свити към корема крачета.
Можеш да й правиш масаж на коремчето преди да я подържиш.
Също така яж по-разхлабващи храни Simple Smile
Виж целия пост
# 6

Maktub, мерси много за линка. Веднага го прегледах набързо. А има ли някаде картинки, които показват по-образно?

Крачетата свити към корема докато е легнала или в някаква друга поза?
А какъв масаж да й правя? Малко ми е трудно на коремчето да правя масаж защото то е толкова мъничко, а ръцете ми толкова големи...  Blush Embarassed Thinking
За храните, когато ям праскови, тя ака като пяна - пълно с мехурчрета, и спрях да ям праскови. Случвало ли ви се е такова нещо? Кой храни са изпитани и дават резултат?
Виж целия пост
# 7
Elph, моят юнак също ака рядко (през ден), а яде кърма и АМ. Помагат кайсии  Mr. Green и малко праскови, досега пяна не съм виждала обаче.
Виж целия пост
# 8
а сигурна ли си 4е не се касае за т.нар.'гладен запек' полу4ава се когато детето не полу4ава достатъчно кърма нека в консултацията да ти направят пробно кърмене да видят колко всъщност изсуква,ако всичко е наред ,пробваи с масажи
Виж целия пост
# 9
dtti, ми едва ли защото наддава много добре. Дори доктора и ми каза че много качва и може би трябва да намалим яденето..... Днес с всяка смяна на памперсите и правих масаж и и свивах крачетата към корема, но без резултат....  Sad

svetli, ще пробвам утре с кайсии... дано да има ефект.  Praynig
Виж целия пост
# 10
ddti, от подписа й се вижда че бебето е наддало 1,5кг/месец - значи си се храни добре.

Ох, ти не виждаш галерията на сайта...
Виж снимката на аватара... ще потърся и други, но утре.
А масажа е с цяла длан, леко. Можеш да ползваш някакъв крем или олио. В посока на часовниковата стрелка. Peace

Виж целия пост
# 11
Моето дете беше на кърма 6 месеца,през които акаше веднъж на 4-5дена.В началото много се шашках,но после разбрах,че е нормално.Не съм бъркала с термометър,категорично съм против подобни вмешателства,освен ако не е нещо безкрайно наложително.На 2 пъти съм давала Дуфалак,помага безотказно  Peace
Виж целия пост
# 12

Maktub, мерси много за линка. Веднага го прегледах набързо. А има ли някаде картинки, които показват по-образно?

Крачетата свити към корема докато е легнала или в някаква друга поза?
А какъв масаж да й правя? Малко ми е трудно на коремчето да правя масаж защото то е толкова мъничко, а ръцете ми толкова големи...  Blush Embarassed Thinking
За храните, когато ям праскови, тя ака като пяна - пълно с мехурчрета, и спрях да ям праскови. Случвало ли ви се е такова нещо? Кой храни са изпитани и дават резултат?

Крачетата свити към тялото, абе..просто го издържаш. Не се плаши, че е малко, гледаш главичката му да е подпряна на или между гърдите ти и просто го издържаш на легенче или направо над тоал. чиния
Освен масаж "каране на колело" при бебето също отпуска.
И наистина, при изключително кърмените бебета е нормално да не акат всеки ден.  Peace
Виж целия пост
# 13
Мерси за всички!   bouquet

Ние вече 3ти ден не сме акали, но съм горе-долу спокойна от думите ви. Дано все пак днес, утре да успее самичка....  Praynig При следващата смяна на памперса ще пробвам колелото и издържането..... ще пиша като има нещо ново, а ако някой има други идеи, съвети, цялата съм в слух.  Blush

Приятна събота и неделя на всички!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия