За глутена ... първи стъпки.

  • 1 775
  • 10
Здравейте !
Искам да попитам, въпреки многото информация в библиотеката и закованите теми да споделите опит относно глутена.
Как въведохте глутена за първи път ?
Синът ми е вече на 7 месеца и съм се замислила за това как да въведа този белтък ...  newsm78
С какъв тип храна - каша, пюре или друго?
И как - тоест правихте ли постепенно въвеждане / отначало по - малко/ или не.
Всякаква информация ще ми бъде от полза.
/ Извинявам се предварително ако е повдиган въпроса по този начин, просто не разполагам с време в момента да се ровя, затова и се реших да пусна темата/
Виж целия пост
# 1
 И аз се интересувам! Ще следя!
Виж целия пост
# 2
Аз въведох глутена след 9-ти месец. И също се чудех как да го въведа ..., и първо дадох няколко трошички хляб, на следващия ден пак, после бисквитка и накрая опитахме пюре с глутен- първо няколко лъжички за проба.Най-накрая и глутеновите каши.
Виж целия пост
# 3
Ето инфо:
"За глутена

Глутенът е протеин, който се намира в пшеницата, ръжта, ечемика и овеса. Алергията към глутена често продължава цял живот. Следователно, при такава алергия следва да се избягват гореизброените продукти, както и всички храни, които ги съдържат. Ако детето ви има такъв проблем, консултирайте се с лекар, как да му осигурите подходящ разнообразен хранителен режим, за да не му се отразят ограниченията в диетата.

Симптомите за алергия към глутена обикновено се наблюдават при бебета между 9 и 18 месеца и включват разстройство, загуба на тегло или бавно наддаване, недохранване, анемия, липса на апетит и коремни болки. Вероятно бебето ще е неспокойно и раздразнително.

Ако на бебе под 6-месечна възраст се дава каша, тя трябва да не съдържа глутен, да е например оризова или царевична. Препоръчва се също кърменето да продължи поне 6 месеца. Ако в семейството има история на алергии, астма, екземи или хронични ринити, бебето да е само на кърма до 6-месечна възраст. С цел намаляване вероятността от проявата на алергии, да се избягва отбиването преди навършени 4 месеца.

 

Бебетата, които са склонни към алергии, обикновено отказват твърдите храни до навършване на 7-8 месеца, а някои - дори до 10-месечна възраст.
 

 

Ако захранвате бебето след навършване на 6 месеца, не се притеснявайте за глутена. Вероятността за алергия е минимална, особено ако бебето е било само на кърма до този момент. Глутенът трябва да се избягва като първа храна на бебето. Това е лесно изпълнимо, ако приготвяте вкъщи храната на бебето. Но ако купувате готови каши, имайте предвид, че следните наименования могат да означават, че кашата съдържа пшеница и, следователно, глутен:

пшеничен зародиш, брашно, нишесте, модифицирано нишесте, хидролизирано нишесте, растителни протеини, растително нишесте
Разбира се, ако знаете със сигурност, че брашното или нишестето не са пшенични, можете да купувате съответната храна.

Ако решите да захраните бебето си, преди да е навършило 6 месеца, избирайте внимателно храната му. Ако, без да искате, предизвикате алергия, преминете отново само на кърма и захранете детето, след като навърши 6 месеца."

А тук е сайта с полезна информация Wink
http://karmene.greatnow.com/gluten.html
Виж целия пост
# 4
Аз избрах да захранвам бавно с глутен. От 6,5 месеца започнах от време на време да давам по някоя трошичка хляб; миналата седмица предложих варени ръжени ядки - може би 2-3 лъжички; после овесени ядки - в момента сме на около 40-50 гр. Логиката ми беше, че в ядките, особено ръжените и овесените, глутенът е с по-ниско процентно съдържание (не помня къде го прочетох). Големи количества богати на глутен храни - нишестета, бисквитки, пшеничени каши - още не съм се осмелила да давам, а сме почти на 8 месеца.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви за отговорите !
  bouquet
Аз днес пробвах с коричка хляб и взех за проба от тези купешките детски бисквити на Плазмон/ соленички излизат  Mr. Green/
Виж целия пост
# 6
Аз захраних с глутен преди два дни  bowuu дадох му каша от осем кълна с глутен. Не мога да дам коричка хляб защото още няма нито един зъб  Joy но ще пробвам попарка със сухар...
Виж целия пост
# 7
Една сутрин си купих геврек за закуска и малкия скочи към него. Дадох му няколко по-големи трохички и така въведох глутена. След това купих бебешки бисквити на Хипп и Чичибебе, а по-късно и каши с глутен.

Успех на всички бебоци, опитващи глутена!   bouquet
Виж целия пост
# 8
Въведох глутена на 11 месеца с овесени ядки.. Месец по-късно дадох пшеничени ядки, след това и кус-кус, и пшеничен грис.. Досега хляб и бисквити не съм давала - 3 пъти хапна по 2 хапки и след това повръщаше цяла нощ  Rolling Eyes (явно има няккъв проблем с маята или добавките, които слагат в тия неща  newsm78) ..
Казала съм - хляб на сватбата Naughty Стигат ми изпълнения от рода  Crazy
Виж целия пост
# 9
Въведох глутена на 11 месеца с овесени ядки.. Месец по-късно дадох пшеничени ядки, след това и кус-кус, и пшеничен грис.. Досега хляб и бисквити не съм давала - 3 пъти хапна по 2 хапки и след това повръщаше цяла нощ  Rolling Eyes (явно има няккъв проблем с маята или добавките, които слагат в тия неща  newsm78) ..
Казала съм - хляб на сватбата Naughty Стигат ми изпълнения от рода  Crazy

Точно вчера една приятелка ми разказа че има алергия към хлебната мая и то цял живот се мъчи да яде хляб и съвсем наскоро е разбрала какъв е проблемът  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
М/у 8я и 9я месец го въведох, ако не се лъжа-с каша.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия