възстановяване след сонда на окото

  • 1 292
  • 6
колко време след сондирането спира сълзенето и изчезват гурелчетата?
Виж целия пост
# 1
Здравейте!
Правихме сондаж декември месец, Хриско беше на 10 месеца, веднага след манипулацията спря секрета, слагахме капки за всеки случай, но секрет нямаше изобщо, много сам доволна. Аз не разбрах вие вече правихте ли сонда, ако не е спрял секрета, сигурно е неуспешно сондирането Confused Ако не , не отлагайте, аз сажелявам че по рано не го направихме а мъчихме детето толкова време...
Виж целия пост
# 2
правихме вече (вчера). има драстично подобрение. но има мъничко секрет все още Sad ох, надявам се да е просто още раздразнено окото и с капките и масажите да се оправи  Praynig

мерси!
Виж целия пост
# 3
Секрети има до 7-10 дни след това, нормално е. Не забравяй да правиш масажите още 1 седмица и да капеш капките.
Гурелчета нямахме още преди сондирането, защото окото трябваше да е "чисто".
Що е гурел, вече 2 години и половина, не зная. Wink
(сондирахме на 8,5 месечна възраст)
Ако имаш въпроси, насреща съм!    Peace
Виж целия пост
# 4
Близо месец след сондирането имаше сълзене.Бях се побъркала,че е неуспешно.Контролния преглед показа,че всичко е наред,а и лекарката ми обясни че е нормално да сълзи(особено ако детето има хрема).Сега всичко е наред.Сондажа беше на 20 май.
Виж целия пост
# 5
ходихме на контролен преглед и заключението е, че сондирането е минало успешно (прави се тест с една розова течност, която се слага в окото и ако каналчето е запушено се оцветява в зелено, ако не е - нищо не се случва). гурелчетата и сълзенето престанаха (това е на 4 ден след сондата).

обясниха ни, че може да се запуши след сондирането, ако не се правят масажчета 10тина дена и не се капят капки. след това е възможен рецидив, ако има възпаления в тази област, вкл. хрема - т.е. когато детето е хремаво е хубаво да се правят масажчета.
Виж целия пост
# 6
Мили мами искам да ви помоля да ми разкажите подробно за това сондиране,защото на нас ни предстой и съм много притеснена
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия