Объркана съм относно изцеждането

  • 604
  • 5
Моля да ми кажете дали е задължително да се изцеждам след всяко кърмене или не, чувам противоречиви неща и съвсем се обърках. Малката е на 19 дни и се опитвам да спра добавката, която ми дадоха от родилното поради липса на достатъчно кърма. Кърмя я на поискване, буди се някъде на 2 часа и предполагам, че или кърмата още не е достатъчно или тя не суче ефективно. Почти винаги след кърмене гърдите ми са меки с малки изключения, когато тя е заспала върху мен. Когато реша да се изцедя пуска само към 5-10 мл и от двете гърди. Незнам...моля да ми отговорите и насочите. Благодаря ви  bouquet
Виж целия пост
# 1
Първо-щом се буди през 2 часа, значи всичко е наред, за кърмаче на вашата възраст е нормално дори да яде понякога през половин, един час, или след 15 минути да е гладно.
Ако искаш да махнеш добавката, простозапочни да кърмиш детето всеки път, когато покаже че е гладно-дори и ако току-що е сукало. Трябва да знаеш, че повечето мляко се произвежда в гърдите ти докато бебето суче, а не са нужни часове за да ти се напълнят гърдите.
Какво те кара да мислиш че кърмата ти не е достатъчна?
Следиш ли колко пъти на ден пишка и ака бебката? Напишканите памперси са най-точния критерий дали хапва достатъчно.
Това, че гърдите ти са меки след кърмене е много добре-означава, че малката суче ефективно.
А от едната гърда ли кърмиш или даваш и двете на всяко хранене?
За изцеждането-по принцип не е нужно да се цедиш, но ако наистина кърмата ти е недостатъчна може допълнителната стимулация на гърдите да помогне по-бързо да си увеличиш лактацията. Затова, мисля, че по-важното е първо да напишеш по-подробно как се кърмите, колко пъти на ден, кога и колко добавка даваш, колко пишка и ака бебка, какво е поведението и, за да преценим (с помощта на опитните мами от форума) какво е нужно (и нужно ли е) да се промени за да е кърменето успешно.
Виж целия пост
# 2
yanast  го е казала добре, само да добавя, че количеството,което изцеждаш , не е критерий за това колко кърма имаш реално.Повечето майки ще ти го потвърдят-някои дългокърмещи дори не успяват да изцедят нищо; просто бебетата сучат по-ефективно от помпите.
А конкретно за въпроса ти- ако кърмиш често, на поискване-не е необходимо и да цедиш.Кърмене на 2 часа е повече от нормално за толкова малко бебче- всъщност моят син понякога сучеше и през половин час.
А ще разбереш дали суче ефективно,ако я наблюдаваш:чуваш ли я да преглъща?Ако да, значи устичката се пълни с мляко Grinning
Виж целия пост
# 3
Бебчето ти най добре стимулира отделянето на кърма като суче.
Това ,че се буди на около два часа да не те притеснява ...всичко е на ред според мен.
А относно цеденето ...най- добре да се цедиш само при нужда ,ако гърдите са напрегнати.
Не спазвай никакъв режим относно кърменето.Кърми на поискване  Peace
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви на всички! Относно колко често се кърмим - ами на поискване, с изключение когато е много нервна и посягам към АМ дори когато съм я накърмила преди малко. Това се случва поне веднъж на ден.Мислех си, че на гърдите им трябва време да произведат нова кърма и затова. Иначе пишка и ака доста често, почти след всяко кърмене. Давам и и вода. А относно цеденето - казаха ми че ако не се  изцеждам ще си направя мастит и затова попитах. Благодаря ви отново  bouquet
Виж целия пост
# 5
А относно цеденето - казаха ми че ако не се  изцеждам ще си направя мастит и затова попитах. Благодаря ви отново  bouquet
С първото ми бебе мастит не си направих ,но такава хиперлаксация си докарах по съвети на свеки(мед.сестра притова)да се цедя след всяко кърмене ,че не искам да си спомням....Добре са ти обяснили мамите преди мен-изцеждай само при напрежение в гърдите!Успешно кърмене!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия