На каква възраст беше детето/децата ви,когато за първи път пиха АБ?

  • 1 970
  • 35
Ами това е въпросът...тъй като напоследък все ме тормози,че Дарин още на 40 дни пи АБ (Зинат),а пък Боян устиска до 10 месец (Макропен)   ooooh!
И сега пак Дарин е на Аугментин,а Боян вече не броя колко пъти е приемал АБ.
П.П. Моля пишете и името на АБ-то... 
Виж целия пост
# 1
Съжалявам,че толкова рано се е наложило да пият АБ дечицата ти.Недей да се тормозиш,понякога не зависи от нашите превантивни действия. Tired

Не сме стигали до АБ,дано дълго време да не се налага Praynig
Надявам се другите майки да ти бъдат полезни Peace
Виж целия пост
# 2
На 7 месеца и АБ беше ЦЕК!
Виж целия пост
# 3
Ами това е въпросът...тъй като напоследък все ме тормози,че Дарин още на 40 дни пи АБ (Зинат).

Малкият пи на 30 дни бебе Оспексин (недоносено е и се застраховаха да не стане по-лошо)
След това до навършване на 1 год. пи още три пъти АБ
Виж целия пост
# 4
Слава Богу, до сега не е пил. Въпреки, че от днес има висока Т и явно е хванал летния грип  Sad .
Надявам се да се оправим бързо и без антибиотик.
Виж целия пост
# 5
в болницата й биха Ампицилин-напълно излишно, разбира се, но това била КЛИНИЧНАТА ПЪТЕКА. изроди. на 11 месеца беше малката.
Виж целия пост
# 6
След задушаване в 22 ден ни приеха в болницата и там на Габи биеха някакъв антибиотик превантивно против пневмония.
Сега хвана летният грип и за пръв път ни изписаха Оспамокс 250, като и го давам на 8 часа по 3мл.
Виж целия пост
# 7
Зависи дали антибиотика е изписан правилно,аз съм ЗА адекватното лечение.Сина ми изпи първия си антибиотик на 53 дни заради уроинфекция.Беше предписан правилният антибиотик/Зинат/ в правилните дози и сина ми се излекува без усложнения.Това за мен е най-важното.До сега друг антибиотик не е пил благодарение на педиатърката му,която изписва антибиотици изключително трудно и то след като е пробвала всичко възможно преди това.
Виж целия пост
# 8
на 8-9 месеца .Гнойна ангина.
Виж целия пост
# 9
На 6 м. имаше гнойна ангина-Амоксиклав.
Виж целия пост
# 10
Оф, много наболял въпрос в нашето семейство в момента. За една седмица и на двамата им се наложи за първи път да пият АБ. Преслав на 1г.4м., а Габи едва на 45 дни. Sad Дано скоро не ни се наложи пак. Praynig
Виж целия пост
# 11
На 3 години и един месец - в болницата с вирусна бронхопневмония... Единствен досега (18 години)
Виж целия пост
# 12
Кажете, мами, къде мога да намеря повече информация за вредата от АБ. Ние със сестра ми поне веднъж годишно сме били на АБ, а сега знам че не ги изписват за щяло и нещяло. Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 13
Като току що роден... 6 дни на един антибиотик и 6 на друг.. незнам какви, не ми казаха, а и аз незнаех къде се намирам, че да ги питам.. спасиха живота на сина ми, тъй че хич не се дърпах а им имах доверие и се молех да значт какво правят. Понякога се налага.. дано не ни се налага пак... или поне не скоро..
Виж целия пост
# 14
За съжаление, още с раждането се наложи да й инжектират антибиотик... Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия