Как се дава нурофен за деца?

  • 48 395
  • 21
Извинете за глупавият въпрос,ама нищо не мога да разбера от тази листовка,а когато лекарката ми обясняваше вчера по телефона,бях малко паникьосана.Та ... пише:

Деца от 1 до 3 години:
Една доза от 5 мл се приема 2-3 пъти за 24 часа.

Това какво ще рече? По 5 мл на прием 2-3 пъти за 24 часа или 5 мл се дават на 2-3 пъти?
Виж целия пост
# 1
Аз давам по 5мл на всеки прием и така по 3 пъти на ден. Но на твое място бих се обадила на педиатърката, защото моята за различни случаи дава различна дозировка. Обади се, за да си сигурна какво правиш.

Успех!
Виж целия пост
# 2
Ами по 5 мл на прием разбира се  Peace
Виж целия пост
# 3
Добре де защо пише "Една доза от 5 мл се приема 2-3 пъти за 24 часа."
Виж целия пост
# 4
5 ml е еднократаната доза.
Виж целия пост
# 5
Добре де защо пише "Една доза от 5 мл се приема 2-3 пъти за 24 часа."

Защото максимално Нурофен може да се пие до три пъти за 24 часа-през 8 часа по 5 мл.
Виж целия пост
# 6
Обади се на педиатърката отново. Аз не съм давала по 5 мл на детето, а по 3мл по лекарско предписание  Peace.
Виж целия пост
# 7
5 мл се дава на един прием.
Обади се на педиатърката отново. Аз не съм давала по 5 мл на детето, а по 3мл по лекарско предписание  Peace.
3 мл е дозата за деца под годинка.
Виж целия пост
# 8
3 мл е дозата за деца под годинка.

2.5 ако трябва да бъдем точни  Peace. А за дозата която аз съм давала - доверила съм се на педиатърката. Дневната доза е м/у 20 и 30 мг на кг телесно тегло разделена на 3-4 приема. Сметни при 15 кг дете колко да даваш.
Виж целия пост
# 9
Давам на дъщеря ми по 2,5мл нурофен,като беше по малка на 12 часа и давах по 2мл Simple Smile Peace
Виж целия пост
# 10
Аз давам по 2,5 мл 4 пъти на денонощие.
Виж целия пост
# 11
ами аз давам на дъщеричката ми която е на 1.1месец по 5мл.на 1 прием.Само че във лестовката пише само 3 дни а аз и давам вече 4 ден,защото много плаче-ръстат и кътниците.Незнам дали е правилно като и давам вече 4 ден но джи пи то ни каза че се дава докато не и израсте зъба и че може повече от 3 дни нямало проблем.
Виж целия пост
# 12
Давам по 4мл еднократна доза.Гледам да не е повече от 2 пъти на ден.
Не си тровете децата при никнене на зъбки с този Нурофен,че и 5мл.Има други гелчета за мазане на венците/ и повече гушкане/.
Виж целия пост
# 13
Добре де защо пише "Една доза от 5 мл се приема 2-3 пъти за 24 часа."
Защото максимално Нурофен може да се пие до три пъти за 24 часа-през 8 часа по 5 мл.
Може до 4 пъти на ден..но при много висока и неповлияваща се Т.Мин.седмица,като вдигаше сина ми до 39,5 и не се повлияваше дори от свещичките Ефералган,давах Нурофен през 5-6 часа,но не повече от 4 пъти за денонощие. Peace
Виж целия пост
# 14
Дозировката на Нурофена е 1мл на кг тегло за 24часа. Така вносителите казват че е реалната дозировка и действа най-добре. Ако е 10кг - 10мл за 24ч. Добре е да е на повече от 2 приема.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия