за седенето, храненето и още

  • 1 103
  • 3
Здравейте Д-р. Слънчева,
дъщеря ми е на 6 месеца и искам да ви питам какво точно се смята за седне?
Аз често я държа в скута си когато сме навън, като я придържам за гръдния кош - това грешка ли е? При къпането също малко сме в седнало положение като е с облегнати гърдички на дланта ми.

Относно храненето - бяхме само на кърма до 5.5м, започнахме захранване с каша( ориз ) ,вече хапваме и пюрета( моркови, тиква, ябълка и круша. Проблема е, че не е много заинтригувана - хапва по малко( 1-2 ч.л.)
Пробвах всички варианти - преди, след и по време на кърмене, но така или иначе количествата са малки, и дума не може да стане да заместваме ядене( аз и не бързам де, но и тя определено няма такова намерение за сега - иска си кърмата) Така че сега й давам на 2-3 пъти по малко и продължаваме с кърменето на често - през 2 часа и половина, нощем макс. пауза е към 4 часа. На мен не ми пречи честото кърмене, питам се за нея дали е добре, дали се товари храносмилането много така? (Преди 2-3 седмици тежеше 6600) Какво ще ме посъветвате?

Другият ми въпрос е за появило се втвърдяване след ваксина пентаксим в крачето, от другите постове разбрах, че явно не е инжектирано както трябва... То определено намаля, но все още се напипва, какво може да се направи в домашни условия ? След какъв срок от време трябва да се обърнем към физиотерапевт и това с направление ли става или на частни начала?
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Когато е във Вас това не е истинско сядане, а все едно е в шезлонг. Още е малка да седи самостоятелно- най-рано при към края на 7 м.
Относно храненето- добре е, че приема кърма, но все пак увеличавайте пюретата и кашите с 1-2 лъжици на ден. Давайте ги с биберон, а не слъжица, и тогава може би ще приема по-големи количества. Добре е в края на 7 м. да се заместят 2 хранения с пюре-зеленчук или месо и следобедно с каша, продова каша като към тях можете да давате и кърма. Около 6 м. е максималното спадане на хемоглобина, и с храната се внася желязо ,като по този начин започва компенсирането на тази относителна анемия. можете да запазите три кърмения- сутрин вече и това в 10 часа. Така, ще приема нова храна и кърма.
Виж целия пост
# 2
За подутината от ваксината освен комрлесче с равни части спирт и риванол за 2-3 дни на този етап не е необходимао нещо друго. Ще се разнесе с времето само.
Виж целия пост
# 3
Благодаря ви много за отговорите!  bouquet


Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия