Колко е страшно като глътне бебе монета?

  • 8 049
  • 44
Момичета, много съм притеснена - бебето ми е глътнало монета. Аз не видях но батко и ми каза - беше супер паниран и се кълне че е глътнала (тя наистина играеше с монети които аз и дадох и ми се стори че са с 1 по-малко ). Както и да е - има голяма вероятност да я е глътнала наистина - на някои случвало ли се е и какви са последствията?
Виж целия пост
# 1
Отидете да й направят снимка, за да се види къде точно е монетата.
Най-вероятно е да я изака, но отидете на лекар.
Виж целия пост
# 2
Рентген!
Виж целия пост
# 3
Не се панирай. Ако детето диша без проблеми, най-вероятно всичко ще е наред. Аз също съм гълтала монета като дете, единственото предписание беше да ям картофено пюре с масло и да чакаме кога ще се появи от другия край Laughing
Но звъннете на лекаря при всички случаи да попитате какво да правите.
Виж целия пост
# 4
Вие пък, рентген...
Моя хубавец глътна преди месец 1 стотинка, док каза, че ако до 3 дни не я изака, чак тогава се прави снимка и принципно монетата няма къде да се спре. Той я изака след 2 дни точно и то изака 3 стотинки Grinning Мисля следващия път да му дам някоя банкнота от 50 лв, та да се опарича малко Wink
Брат ми на времето е глътнал и изакал цяло левче, пък сега за 1 стотинка няма страшно Simple Smile
Според мен изчакай 3 дни, няма смисъл да облъчваш детето без причина Simple Smile
Успех!
Виж целия пост
# 5
Аз изчаках вече 5 дни, но не се е появила когато аз гледам памперса. Обаче нея баща и я гледа денем аз докато съм на работа и той не гледа в памперса. така че пак не знам нищо.
Не става ли на ехограф? Яд ме е за нещо което не е сигурно да я облъчвам, но пък и да рискувам мислейки си че нищо и няма ...
Виж целия пост
# 6
Аз изчаках вече 5 дни, но не се е появила когато аз гледам памперса. Обаче нея баща и я гледа денем аз докато съм на работа и той не гледа в памперса. така че пак не знам нищо.
Не става ли на ехограф? Яд ме е за нещо което не е сигурно да я облъчвам, но пък и да рискувам мислейки си че нищо и няма ...

Според мен е по-добре да се консултираш с доктор, за твое успокоение. Мисля, че щом детето е спокойно вече 5 дни и се диша нормално няма страшно най-вероятно я е изакало или може и въобще да не е глътнало монета Laughing, но все пак смятам, че е добре да се консултираш с лекар Peace
Виж целия пост
# 7
Както повечето са те посъветвали,заведи я на лекар Peace
Виж целия пост
# 8
Софи, въобще не е шега!Таткото защо не е проверявал?
 На моя приятелка детенцето глътна и на втората снимка след десетина дни монетата вече не се придвижваше. Детето ядеше САМО картофи. Заведоха я на хомеопат- имало специално лекарство за изхвърляне на чуждо тяло. На другия ден изака обвита в нещо като твърди найлони капсулована монетата. Приятелката ми досега повтаря, че е повярвала в хомеопатията. И не иска и да чува за игра с монети.
Предлагам ти да отидеш първо на хомеопат, да следите добре в памперса и след това евентуално да правите снимка!
Виж целия пост
# 9
а защо давате на децата си да си играят с монети?детето на една мама тук беше изровило от джоба й монета от 20цента и докато тя се усети я лапнало.монетата застава на трахеята и детето посинява цялото.майката беше ходила на курс първа помощ към Червения кръст и от там знаела как да действа.обаче толкова много и силно явно го беше удряла,че после детенцето било насинено.от Бърза помощ казали,че няма нищо,дори и ребро да била счупила не е страшно в сравнение с другото разбира се.в крайна сметка монетата отишла в корема.лекарите са направили тентген и са казали да чакат 3дни  да я изака и ако не стане промивка.
Виж целия пост
# 10
водих я,каза че щом диша нормално не се притеснява за нея. според него ще я изака с сигурност, а ако искам за мое успокоение - рентгенова снимка. засега отказах, ако не я намерим и другата седмица (татко и вече проверява след като го постреснах) може и да се съглася на рентген.
Виж целия пост
# 11
(тя наистина играеше с монети които аз и дадох и ми се стори че са с 1 по-малко )


Защо й даваш да играе с такива неща? Стискам палци да се появи скоро в памперса.
Виж целия пост
# 12
(тя наистина играеше с монети които аз и дадох и ми се стори че са с 1 по-малко )


Защо й даваш да играе с такива неща? Стискам палци да се появи скоро в памперса.

За игра са измислени играчките. Аз щом видя нашия татко да вади от джоба си монети и да ги оставя на достъпно за детето място, винаги го подсещам да ги сложи другаде.

Както и да е, вече сигурно си се замислила по този въпрос. Надявам се всичко да е наред, още повече, че детенцето се чувства добре. Дано да я изака, че ако е направило вече това без да забележите, за да сте сигурни, може би ще се наложи все пак рентген.
Виж целия пост
# 13
(тя наистина играеше с монети които аз и дадох и ми се стори че са с 1 по-малко )


Защо й даваш да играе с такива неща?
И аз това си помислих.Опасно е да си играе с толкова дребни неща,които може да глътне.
Дано всичко да е наред Peace
И се престраши за рентгена,за да си по-спокойна все пак.
Виж целия пост
# 14
Все безгрешни майки отговарят които правят винаги всичко перфектно. Ами съдра се от рев не бяхме у нас, неудобно ми беше че толкова голяма врява вдигна и не спира и и ги дадох и тя веднага млъкна. Смятам че някои от отговорите са достойни за тема "Какво ви е мнението че дадох на бебето монети?"
Заглавието обаче е друго и е по-важно да се даде адекватен отговор на случилото се вече лошо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия