Первазите на пода да са от плочки с друг цвят?

  • 6 779
  • 21
В коридора ще сложим гранитогрес. Един приятел (майстор) ни предложи да направим первазите по пода от друг цвят гранитогрес, понеже имало такава тенденция напоследък. Знаете ли нещо за тази мода?

Конкретно - избрали сме плочки бордо+лила в по-светъл нюанс, нещо като пепел от рози (знам, че такъв цвят не съществува, но в БГ всички ползват това определение за този нюанс)
Ще има 6 врати с фурнир естествен дъб
Ще има 2 големи вградени гардероба.
Смятам вратите на гардеробите също да са преобладаващо естествен дъб, комбинация с малко лила или бордо или подобно.

Стените ще са много светли - бели или беж или жълто

А как да направя первазите по пода?
1. От същите плочки?
2. От по-светли - харесах меланж лилаво и бежаво
3. Да не се занимавам с плочки, а да сложа ПДЧ/ПВЦ перваз естествен дъб.
4. Нещо друго?
Стана дългичко, ама моля-помогнете  Praynig
Виж целия пост
# 1
Ние също сме с гранитогрес и в коридора, и в кухнята. Предпочетохме ПВЦ первази. Най-много ми харесва този вариант. Но, разбира се, това е въпрос на вкус.  Peace
Виж целия пост
# 2
а ковани ли са или лепени? ако са ковани под тях май се събира прах...... или?
Виж целия пост
# 3
Ще ти кажа само едно. Каквото и да сложиш - не по-светлъл, а по-тъмен цвят трябва, според мен. Ще създаде контраст между пода и светлите стени и ще е по-красиво, отколкото със светли первази Peace
Виж целия пост
# 4
въпрос на вкус. на мен не ми допада перваз от плочки/гранитогрес. предпочитам ПВЦ. нашите не са лепени. реших да не правя нищо "за вечни времена".
Виж целия пост
# 5
а ковани ли са или лепени? ако са ковани под тях май се събира прах...... или?
Не са лепени. Монтират се на щипки. Доста плътно си прилепват и към пода, и към стената. Прах не вярвам да прониква отзад или ако прониква, не мисля, че е в количества, които да ме притесняват.  Peace
Виж целия пост
# 6
PVC первазите се монтират с клипс върху който се закопчава перваза. Ако толкова ви притеснява праха , перваза се разкопчава , почиства се и после се закопчава отново.
Виж целия пост
# 7
предимство на тези первази е, че можеш да скриеш кабел отдолу.
Виж целия пост
# 8
Благодаря много за отговорите!
И на мен ми харесват тези готови первази, даже преди малко ходих да ги разгледам-има голямо разнообразие на цветове и размери.
И щипките, за които се щракват са наистина много удобни!
Белинда, напълно споделям мнението ти за цветовете  Wink
Виж целия пост
# 9
Нашите и в кухнята и в коридора са от самия гранитогрес. Седи добре. Не се получава натрупване на цветове. Но, разбира се, всичко това е въпрос на личен вкус. Аз лично не обичам да има повече от 3-4 цвята в помещение. Simple Smile 
Виж целия пост
# 10
И нашите там където е теракот са си теракотени, същия цвят като пода. Хич не мога да си представя pvc первази на теракот или гранитогрес newsm78 А различни по цвят... не ми се връзва сякаш, но аз по принцип бавно възприемам нови модни тенденции Grinning
Виж целия пост
# 11
И нашите там където е теракот са си теракотени, същия цвят като пода. Хич не мога да си представя pvc первази на теракот или гранитогрес newsm78 А различни по цвят... не ми се връзва сякаш, но аз по принцип бавно възприемам нови модни тенденции Grinning
Нашите и в кухнята и в коридора са от самия гранитогрес. Седи добре. Не се получава натрупване на цветове. Но, разбира се, всичко това е въпрос на личен вкус. Аз лично не обичам да има повече от 3-4 цвята в помещение. Simple Smile 

Mи я кажете тогава по колко сантиметра високи сте ги направили;
Също сложили ли сте им заоблени лайсни отгоре, или са боядисани в цвета на стените;
А плочките на пода как са наредени - нормално или по диагонал и ако са по диагонал не става ли малко объркано да се срещат триъгълните парченца по края и правоъгълните парченца на перваза? Защото ние май по диагонал ще ги редим....

....Ма хич не съм и мислела, че тия плочки са толкова сложна работа  newsm78
Виж целия пост
# 12
Ами при нас са около 7 см. Не сме слагали лайсни, боядисани са (отгоре) в цвета на стените в кухнята и респективно с мазилката на коридора. Сега видях че и тук в офиса са така. Плочките и в двата случая са по диагонал и не е грозно. Мъжа ми ги реди по диагонал, заради кривите стени, така не се вижда че стените са криви. В офиса пък са наредени направо и пак седи добре.
И аз като се захванахме с ремонта не съм мислила, че ще има толкова много неща, за които да се мисли и да се предвиждат. Съветвам те, ако има къде да видиш вариянти по приятели, да разгледаш преди да го правите. Ние нямахме такава възможност, защото никой от нашите не беше правил ремонт скоро и се оказахме ние за образец Simple Smile Simple Smile Мисли и умувай, но ми се струва по практично и красиво да е с первази от самия гранитогрес. Някак си има завършен вид. Това е моето мнение. Успех и да кажеш после как е. Съжалявам само че не мога да кача снимки за да съм ти от полза.
Виж целия пост
# 13
Нашите плочи са наредени по диагонал, а первазите са 4 см. широки, много фино стоят, на мен ми харесва. Не се получава объркано, не се тревожи. Дори и в банята сме направили така и много ми харесва как се връзва със стените.  А горната страна на первазите е боядисана като стените, няма лайсни.
Виж целия пост
# 14
Снощи измерих первазите. Кухня - 5 см. Коридор - 6 см. Офиса - 7 см. Simple Smile Simple Smile Simple Smile  В кухнята седи най-добре и е наистина много фино Simple Smile Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия