за АМ

  • 4 349
  • 28
Момичета, бебчо скоро ще навърши 6 месеца. Храня го с НАН 1.  Питах в друг подфорум и момичетата там казаха, че това АМ е за бебета до 6 месеца, после се заменя с НАН 2. Но щом бебчо е недоносен, според реалната или според корегираната възраст трябва да сменя АМ  newsm78
Виж целия пост
# 1
Според мен зависи от общото състояние на детето, как наддава, как се храни... все-пак не бързай.Моята дъщеря бързо навакса, но коригирах мисля около месец ( тя се роди в 32 седмица). Какво казва педиатъра ви по този въпрос?
Виж целия пост
# 2
Все още не съм питала педиатъра, защото е в отпуск и не сметнах за нужно да я притеснявам. Решението на въпроса не е спешно. Имаме още към 10-тина дни да навършим тази възаст, но аз информативно исках да попитам  Blush
Виж целия пост
# 3
Нашата педиатърка я водеше като съвсем нормално дете. Захраних я още втория месец и си и давах млеката както си следва. Имам приятелка на която детенцето е родено в седмия месец и те го захраниха по-късно и всичко правиха с два месеца по-късно. Мисля, че има и значение колко по-рано се е родило.
Виж целия пост
# 4
Най- добре е да смяташ корегираната възраст! Peace Все пак наистина зависи колко е незряло и недоносено детенцето, но все пак стомахчето може да изпита дискомфорт от смяната на млякото; недей бърза- какъв е проблемът да остане още малко на НАН 1?
Виж целия пост
# 5
За всичко друго се съобразявам с коригираната възраст, но за АМ не се бях сетила  newsm78.
Когато Вики навърши 6 месеца започна да яде Нутрилон 2 и добре му се отрази (последните седмици, докато беше на Нутрилон 1, ядеше най-много на 2.5 часа през деня, а 2-ката го засищаше повече и започна да яде на 4 часа).
Виж целия пост
# 6
Приемам бебо като напълно нормален и не корегирам възрастта му за нищо. Другия месец ще сменя с Фризолак 2. Захранваме се.
Виж целия пост
# 7
Аз пък имам проблем с АМ,моят малчо не иска да го яде независимо какво е,единственото мляко което яде е киселото Peace
Виж целия пост
# 8
здравейте на всички!!!Два месеца и половина храних с Ралица с ФРИЗОПЕП.След това преминах на Аптамил 1 до 6 месечна вазраст/коригирани 4 /.Незнам защо така реших- никого не сам питала.Това беше мое решение.Не съжалявам!Все още сме на Аптамил 2 -не мисля да го сменям,защото Аптамил 3 е с частично адаптирано мляко!Посъветвай се и с педиатъра си!Пак казвам никого не попитах как е правилно.
Виж целия пост
# 9
Започнах да давам на Саши Нутрилон 2 с навършването на 6 месеца. Все още от време на време закусва АМ, но вече е тройка Peace
Виж целия пост
# 10
Когато Вики навърши 6 месеца започна да яде Нутрилон 2 и добре му се отрази (последните седмици, докато беше на Нутрилон 1, ядеше най-много на 2.5 часа през деня, а 2-ката го засищаше повече и започна да яде на 4 часа).

Подкрепям!  Peace И при нас беше така!  Wink Детето само ще ти покаже кога е време на преминеш на следваща фаза АМ!  Hug
Виж целия пост
# 11
Кога преминахте от АМ за недоносени към обикновенното?Как стана преминаването плавно или от раз?На кутия пише след 2500кг,педито казва като навърши 2месеца,объркана съм.
Виж целия пост
# 12
Кога преминахте от АМ за недоносени към обикновенното?Как стана преминаването плавно или от раз?На кутия пише след 2500кг,педито казва като навърши 2месеца,объркана съм.
На мен педито ми каза след като стане 3кг да започна да си му давам обикновено АМ,той беше 3160кг на 2 месеца така че правилно те е ориентирала  bouquet
Виж целия пост
# 13
Кога преминахте от АМ за недоносени към обикновенното?Как стана преминаването плавно или от раз?На кутия пише след 2500кг,педито казва като навърши 2месеца,объркана съм.
Ние веднага след изписването от болницата, т.е. беше към 2500 гр. но основно бебчо беше на кърма, с АМ само дохранвах, когато имаше нужда  Blush
Виж целия пост
# 14
Ани ми отказа пет или шест марки адаптирано мляко. И от вече два месеца сме на кисело - него го яде с кеф. Но от АМ най-много харесваше Фризовом-а ама не и дадоха много верме да го пие.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия