Да си изцеждам ли когато храня при поискване?

  • 470
  • 5
Здравейте!Имам следният проблем:от няколко дни кърмата ми май започна да намалява и се порових в библиотеката на сайта и реших, че най удачно ще е на първо време да опитам с храненето на поискване от бебето за да се синтезира повече кърма,но не ми стана ясно трябва ли да изцеждам останалото след това newsm78?Ами ако след малко(30 мин) пак поиска?!И да редувам ли гърдите или да ги изпразва и тогава да давам другата???
Виж целия пост
# 1
Ето какво мога да те посъветвам от личен опит Simple Smile
Ако си усещаш гърдите напрегнати и болезнени, изцеждай малко, колкото да ги облекчиш. Не смея да ти предлагам редовно цедене, за да не се получи свръхлактация Embarassed
Щом си решила да даваш на поискване, което е чудесно, давай всеки път, дори и след 30 минути.
За редуването - първо бебето да изпразни едната гърда, тогава предлагай другата.
За увеличаване на кърмата освен честото кърмене, пий повече течности и лактогонен чай.
Надявам се да съм била полезна Hug

Виж целия пост
# 2
Подкрепям напълно горното мнение също от личен опит!Успех!
П.С. почивай винаги когато можеш,спи когато бебо спи!
Виж целия пост
# 3
Гигилче , го е казала много точно. В началото допуснах грешка с непрестанно цедене , въпреки ,че кърмя на поискване . Много неприятно беше. В резултат на това имам един фризер запаси кърма Shocked
Виж целия пост
# 4
В началото допуснах грешка с непрестанно цедене , въпреки ,че кърмя на поискване . Много неприятно беше.
Аз до преди седмица продължавах с цедене след всяко кърмене /на поискване/. Едва сега започна да ми се регулира кърмата. Ужасно неприятно е цедене на всеки 2-3 часа, та дори и през нощта ooooh!.
А иначе съм съгласна с всичко, което Гигилче е написала.
Виж целия пост
# 5
От както спрях да усещам напрежение в гърдите си, спрях и да се цедя ... това ми беше най-омразната част от деня.  Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия