Готови пюрета - докога?

  • 1 307
  • 21
Майчета, синът ми е само на готови пюрета Хипп, захраних го с тях-зеленчуково, а от две седмици давам и месно.Педиатърката ми каза да давам от готовите, а не аз да правя......защото готовите са по-финно смлени , а продуктите от пазара-не се знае колко са качествени. Добре, ама едно пюре е 1,75 лв- малкото и вече ми излиза соленичко честно казано.....

Въпросът ми е откога вие приготвяте пюрета за бебоците...и съответно кога спряхте да стерилизирате? Защото какъв е смисъла да стерилизирам шишета и бибки, ако почна аз да му приготвям храната, която естествено няма как да е стерилна?
Виж целия пост
# 1
Почти не съм давала готови пюрета.. Съвсем съвсем в началото и за кратко.. А и моите повече ги харесваше  Mr. Green
Виж целия пост
# 2
И аз само в началото(1-2 седмици) купувах готови.От тогава до сега аз си ги приготвям.
Виж целия пост
# 3
Големият ми син не обичаше готови пюрета. Аз му готвех такива . общо взето има купени не повече от 15-20 - зеленчукови и плодови. Взимах ги когато сме ходили някъде , но с мъка ги ядеше.
Виж целия пост
# 4
Аз като въвеждам нов зеленчук/плод купувам готово. След това си ги правя сама. Е някои си ги купувам-- да речем тиква, защото няма още по пазара тикви.
Виж целия пост
# 5
 И аз някои си ги приготвям. Може би 2-3 седмици след като захраних. Повечето купувам засега.
 Мисля че си стават доста фини и домашните - поне на външен вид моите си изглеждат като купените.
Виж целия пост
# 6
Когато имам време приготвям. На мнение съм, че домашно приготвеното е по-добро. За съжаление все още често купувам готови пюренца, а детенцето ми ги обожава!
Виж целия пост
# 7
Аз като въвеждам нов зеленчук/плод купувам готово. След това си ги правя сама.
и аз така...готово само ако пътуваме някъде
Виж целия пост
# 8
В Бебе Маркет видях пюре за 18 месеца, но беше само 1 вид. На друго място не съм виждала и затова дълго време мислех, че са до 12 месеца.   bouquet
Виж целия пост
# 9
Никога не съм давала готово пюре. Защото е консерва, защото знам как се приготвят стоките за шир-потреба, защото съм сигурна, че никой няма да се старае да влага само качествени материали така както аз и т.н....
Това за финото смилане е смешно - след 6 месеца бебчето може да предъвква храната и  няма нужда от такова престараване.
Обаче децата захранени с готови пюрета малко трудно минават на домашни - в готовите слагат захар, овкусители и т.н.  Confused
П.С. Не ви ли е малко рано за месо?  newsm78
Виж целия пост
# 10
    Почти изцяло сме на домашни от самото начало. Никога не съм пасирала също  Simple Smile
Виж целия пост
# 11
и аз почти не съм давала готови, при захранването давах сега само ако нямам време и бързам за някъде, иначе и ги приготвям аз
Виж целия пост
# 12
аз купувам готови само ако искам да въведа нещо, което не е в сезона. но и не купувам от пазарите за домашните пюрета, всичко е от село. а бебка не й се нравят фино смлените купешки пюрета.
Виж целия пост
# 13
Захраних с домашни, които яде около месец и после категорично отказа да ги яде, ядеше само определени марки готови пюрета. От 2-3 месеца вече яде домашно готвена храна и съм безкрайно щастлива. На твое място бих преминала на домашни, ако бебето ги яде, това за финното смеляне никога не ми е звучало правдоподобно. Що се касае за нитрати, ако подбираш само сезонни полодве и зеленчуци, които са в разгара си, има голям шанс да не са с нитрати.
Виж целия пост
# 14
От самото начало давам само домашни пюрета и не е имало проблем с консистенцията.
Мисля, че спокойно можеш да даваш домашни пюрета ако имаш желание.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия