За патладжаните???

  • 6 400
  • 18
Здравейте! Въпроса ми е, някой от вас правил ли е пюрета с патладжан? Ако да, има ли някакъв специфичен начин за приготвяне. Инресно, но не съм срещала пюрета с паладжан. Защо ли? newsm78
Виж целия пост
# 1
Това е извадка от една книга с рецепти за здравословно хранене, ако те интерсува..Ето какво пише за патладжана:

"ПАТЛАДЖАН – със сигурност няма да се хареса на детето и това е добре, тъй като става въпрос за един не добре балансиран продукт що се отнася до олигоелементите в него. Единствено пържен и маринован губи от тази характеристика – нещо, което не е подходящо за деца."

Пробвай, ако искаш, после кажи каква е била реакцията:)
Виж целия пост
# 2
Патладжана по принцип е доста тежичек зеленчук.Да не му стане тежко на детенцето. newsm78
Виж целия пост
# 3
В разните списъци за захранване съм чела, че патладжан се дава най-рано след 1 годинка.
Аз още не съм давала.
Патладжанът е тежка храна, в него има соланин, който е вреден.
Ето една стара патладжанена тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=44645.0
Виж целия пост
# 4
И аз мисля че патладжана е доста тежка храна за детенце.
Виж целия пост
# 5
  Аз бих се въздържла също от добавянето на патладжан,въпреки че аз много го обичам WinkНо е тежка храна Confused
Виж целия пост
# 6
Заради голямото количество соланин патладжанът в някои страни  се смята за отровен и не се използва за храна. В нашето семейство също не го консумираме.
Виж целия пост
# 7
Мерси! Ще го оставя засега само за лична употреба  bouquet
Виж целия пост
# 8
Заради голямото количество соланин патладжанът в някои страни  се смята за отровен и не се използва за храна. В нашето семейство също не го консумираме.

Интересно, същото се отнася и за картофите, които са голям носител на соланин, а е първият зеленчук, който се дава едва ли не на бебетата. Тук преди писах по този въпрос, докато има тиква, нека тя да се използва като сгъстител, а не картоф.  Peace
Виж целия пост
# 9
Давала съм патладжан,но след годинка и смесен с други зеленчуци.Нещо като гювеч се получава и става вкусно.Но само патладжан не съм давала.
Виж целия пост
# 10
Заради голямото количество соланин патладжанът в някои страни  се смята за отровен и не се използва за храна. В нашето семейство също не го консумираме.

Интересно, същото се отнася и за картофите, които са голям носител на соланин, а е първият зеленчук, който се дава едва ли не на бебетата. Тук преди писах по този въпрос, докато има тиква, нека тя да се използва като сгъстител, а не картоф.  Peace

Доколкото знам, соланин се съдържа в прорасналите картофи. Затова там, където е било прорасналото "стъбълце", картофът се изрязва дълбоко при беленето. А храна за деца изобщо не бива да се приготвя с такива.
Виж целия пост
# 11
В разните списъци за захранване съм чела, че патладжан се дава най-рано след 1 годинка.
Аз още не съм давала.
Патладжанът е тежка храна, в него има соланин, който е вреден.

 Peace

И нещо интересно - патладжанът е единствения зеленчук, който магарето не яде  Grinning
Виж целия пост
# 12
Още не е опитвала патладжан май  Thinking
Виж целия пост
# 13
Сигурни ли сте, че патладжан не се дава и преди годинка?
Аз също все още не съм давала на Дани, но ето тук http://www.homemade-baby-food-recipes.com/baby-first-finger-food.html например ( а и в други сайтове за бебешко хранене) е споменат като first food
Виж целия пост
# 14
Заради голямото количество соланин патладжанът в някои страни  се смята за отровен и не се използва за храна. В нашето семейство също не го консумираме.

Интересно, същото се отнася и за картофите, които са голям носител на соланин, а е първият зеленчук, който се дава едва ли не на бебетата. Тук преди писах по този въпрос, докато има тиква, нека тя да се използва като сгъстител, а не картоф.  Peace


Доколкото знам, соланин се съдържа в прорасналите картофи. Затова там, където е било прорасналото "стъбълце", картофът се изрязва дълбоко при беленето. А храна за деца изобщо не бива да се приготвя с такива.

Да, така е, и не само. Зависи как консервираш картофите. Много са чувствителни. Например не се оставят на топло дори един ден, иначе стават токсични. Много, много внимателно трябва да се действа с картофите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия