Какво да правя с тоз моя мъж?

  • 9 497
  • 84
 Влизам като гост,защото не ми се ще познатите от форума да разбират за проблемите,които имам.
Проблемът ми е следният.Днес реших да направя риба за вечеря във фурната,но той като разбра ми вика:"Аз мойта я искам на тиган".Обяснявам му,че няма отново да пържа риба в апартамента ,после да проветрявам навсякъде и да пера пак наново пердета.Малко са ми другите работи около детето.Един път се излъгах и я направих на тиган после 3 дни целия апартамент беше осмърдян,даже и детето където спи.Накрая се разбрахме да я направя във фритюрника.Всичко точно,сервирам му.Личеше,че беше гладен и нападна веднага чинията.Изяде половината и каза:"Аз това няма да го ям". ooooh!
 Е честно вече ми писна.И друг път ми е правил така,даже и като е нещо по-така... сготвено.Не е да кажеш,че готвя лошо.Не искам изобщо да се хваля,но който е ял от мойте манджи,винаги ми е казвал,че е много вкусно.За първи път ми се случва някой да ми каже,че готвя лошо ,освен него. TiredВинаги съм преглътвала,даже понякога си поплаквам.Но понеже днес много ми дойде в повече  му казах:"Оттук нататък аз повече няма да ти готвя нищо.Купувай си каквото ти се яде и си го готви както на теб ти харесва!".Много ми писна и за това му го казах,отделно че и вкъщи изобщо не се мърда.Добре че работи,иначе е такъв търтей,дето се казва.Всичко вкъщи е на моят гръб .. ooooh!Все го търпя заради дъщеря ни,която е на 6 месеца,да не се разделяме,но вече аман.
 След като му го казах ,той ми вика:"Тогава си отивай"  #CrazyЕ това вече беше върха. #2gunfireВярно е,че той издържа семейството ни,но и без него пак ще се оправя.Ще си взема детето и ще си замина и изобщо  няма да ми мигне окото.
 Вие какво ще кажете,какво да правя?Не сме от много време заедно-от 2 години.Аз съм на 24г. и много глупавата си бях като му се вързах,че и дете да имаме.Изобщо не съжалявам за детето и за времето прекарано с него,все пак имахме и хубави моменти.Обичам го,знам че и той ме обича,но вече взех да изтрещявам и да ми писва.Все се надявам да се промени,поне малко,а то.... Cry
Виж целия пост
# 1
Мисля че колкото една жена е по-добра,толкова повече остава неотценена.Затова бий му шута.В прекия,не в преносния смисъл!
Спри да му се церемониш,даже спри изобщо да го питаш какво иска за вечеря.Готви това което ти се хапва на теб и изобщо за всичко бъди егоист.Колкото повече мислиш за себе си ,толкова повече той сте мисли за теб.В момента сме точно на такива начала в нас,колкото по зле се държа и колкото повече го пренебрегвам,толкова повече ми се умилква.Аман от тези мъже бе!Колкото повече му цепиш басма,толкова повече започва да претендира.Шат на патката главата,казвам аз! Crossing Arms Peace
Виж целия пост
# 2
Мислиш ли, че това може да е временен момент, той ако нещо е напрегнат в работата та е изнервен, та може би е временно?  newsm78

И ние сме имали такива безброй караници, но заради едната риба или каквото е там, не бива да се разваля цяло семейство... Така мисля аз, ама човек не може да си представи на другия какво му е точно...

Със сигурност изчакай малко да видиш дали нещата няма да се пооправят. И поговори с него, мисля че трябва да му покажеш, че и на тебе не ти е леко с бебето и ти е нужно разбирателство, а не капризи

Дано да получиш и други съвети, че аз май много не успях да помогна Tired
Виж целия пост
# 3
Ами, не знам какво да ти кажа. Вкъщи готви мъжът ми и винаги приготвя отделно за мен, ако поискам, понеже не ям повечето неща, които ядат нормалните хора  Mr. Green и не бих яла например телешко, само защото той и детето ще вечерят това  Sick НО при нас няма "ще се вмирише апартамента", купете си абсорбатор  Peace
Виж целия пост
# 4
Бии му шута и си хвани исландец да ти готви шета и децата да гледа  Laughing
Виж целия пост
# 5
Никол, въпросът не е в абсорбатора. Явно човекът е започнал да я третира като слугиня.
Пепеляшка, не се давай! Млада си още, както я захванете отначало, така и ще продължи! Не мога да те съветвам да го оставиш, но и не бих те съветвала да търпиш. Реагирай по някакъв остър начин, за да разбере ясно, че е прекалил. Ти си го познаваш, ще намериш начина. Успех и дано нещата при вас се изгладят!  Peace
Виж целия пост
# 6
Не разбрах, вие живеете заедно, просто защото се търпите, или защото се обичате?  Ние живеем точно срещу съдилището в града, и когато се скараме, редовно се препращаме отсреща, където има кой да ни отърве законно един от друг... Joy, но това е несериозно, а иначе се е случвало да се скараме и за по-дребни неща.Ако наистина се търпите заради детето, ако е истина и ,че "си му си се вързала" по същата причина-решението е много просто, един без друг ще ви е по-добре.Обаче подозирам, че в момента просто си афектирана, и това са първите думички, които всяка афектирана жена на твое място би казала...А иначе-в къщи готвя аз, и обикновено това, което на мен ми се яде,... ааа, и когато готвя-обезателно абсорбатора, обичам пържена риба. Успех!
Виж целия пост
# 7
миличка ,той наистина не те заслужава , щом не може да оцени това което правиш заради него, не се оставяй, детето ти ше почне все повече и повече да разбира , newsm78,а за едно дете е най-важно да се чуства сигурно, а бъди сигурна ,че вече те усеща,така че ако не се оправи със сериозен разговор, на който всеки казва какво му е , просто няма смисъл да се измъчваш, но живота си твой и си длъжна да го живееш така както ти подсказва серцето Wink 
не се отчайвай,и живей така както мислиш ,че е добре за теб и за детето Peace
и нали знаеш ,че всичко ще се нареди  bouquet
Виж целия пост
# 8
Боже милостиви! Rolling Eyes Нима заради това,че на мъжа ти се е прияла пържена,а не печена риба,си готова да му "биеш шута"? Оплакваш се от мъжа си,ама я ми отговори-кога за последен път му показа на човека,че е специален,че е желан? Помолил те е да му приготвиш рибата така,както я обича-ами поглези го.Щял да мирише апартамента-ами помоли го да ти инсталира кът за пържене на терасата(газов котлон,отделен тиган)...Не си обявявай мъжа за търтей,при положение,че работи,издържа семейството и нито те бие,нито хойка...Да не стане утре така,че на друго място да му пържат рибата както той иска,а ти пак да пускаш тема във форума...
   Ей,това младите жени съвсем сте се "навирили"...Не,че и аз не съм се палила от глупости като по-млада,ама  я помисли-преди да поискаш нещо,трябва първо да дадеш.За мъжа е нормално да мисли,че след като се е блъскал цял ден,заслужава малко уважение,а любовта му,както знаем,минава през стомаха...Съвместния живот е компромиси-сега ти ще направиш такъв,като намериш начин да му приготвяш рибата така,както я обича.Утре той ще се съобрази с теб за нещо друго,и така... Hug
Виж целия пост
# 9
Никол,имаме абсорбатор,но просто когато пържа риба вкъщи той не помага,ако е нещо друго не е така.А колкото до мъжът ми той винаги е бил такъв.А пък и аз съм такава,че винаги първо мисля за детето и за него и чак накрая за себе си.Не мога да съм егоистка. SadВинаги гледам да му е комфортно когато се прибере да има какво да яде,да му е чисто,а бе дето се казва вкъщи само дето не ходя в тоалетната с него да му избърсвам и задника. TiredКаквото каже му давам,пие му се това,яде му се онова,на покупки пак аз ходя,никога не съм му отказавала нищо.
Може би и мойта грешка е голяма,че още в самото начало не му показах,че аз няма да съм му слугиня и че и той трябва да дава от себе си.Това неговото е начин на живот май.Че той и на една разходка не ни изкарва,все излизам сама с детето.Откакто се е родила малката може би 2-3 пъти сме излезли като семейство. TiredС няколко думи той си живее животът както му е кеф,ходи си където си иска с приятели,по дискотеки,а аз тук съм като.....(даже и не ми се казва) CryИначе знам,че ме обича ,знам че като ми каза снощи да си заминавам вътрешно не го иска.Знам го защото наскоро имахме пак подобен скандал,но по-голям.Аз си взех детето и отидох при родителите си.Не можа да издържи и 3 дни и дойде да ни прибира.Извинява ми се,,каза че ще се промени,но ето пак... Cry
Виж целия пост
# 10
Боже милостиви! Rolling Eyes Нима заради това,че на мъжа ти се е прияла пържена,а не печена риба,си готова да му "биеш шута"?
Не си обявявай мъжа за търтей,при положение,че работи,издържа семейството и нито те бие,нито хойка...Да не стане утре така,че на друго място да му пържат рибата както той иска,а ти пак да пускаш тема във форума...
 
Не за рибата става въпрос тук,а  за уважението. Мъж, който казва на жена си да си отива щом няма да му готви я принизява до ролята и на готвачка и слугиня. Това е абсолютно недопустимо и унизяващо достойнството!
А изказвания от типа "нали работи и не те не те бие" просто няма да ги коментирам.
Докато има жени, които са с такова мислене и живеят, за да обслужват мъжете си, ще има и мъже които да се държат по тоя начин с тях.

Трябва ви серизен разговор, мила, за това какво ви свързва и кой на какви компромиси е готов, за да запазите семейството си.
Виж целия пост
# 11
Боже милостиви! Rolling Eyes Нима заради това,че на мъжа ти се е прияла пържена,а не печена риба,си готова да му "биеш шута"?
Не си обявявай мъжа за търтей,при положение,че работи,издържа семейството и нито те бие,нито хойка...Да не стане утре така,че на друго място да му пържат рибата както той иска,а ти пак да пускаш тема във форума...
 
Не за рибата става въпрос тук,а  за уважението. Мъж, който казва на жена си да си отива щом няма да му готви я принизява до ролята и на готвачка и слугиня. Това е абсолютно недопустимо и унизяващо достойнството!
А изказвания от типа "нали работи и не те не те бие" просто няма да ги коментирам.
Докато има жени, които са с такова мислене и живеят, за да обслужват мъжете си, ще има и мъже които да се държат по тоя начин с тях.

Трябва ви серизен разговор, мила, за това какво ви свързва и кой на какви компромиси е готов, за да запазите семейството си.

Това, че някой не хойка, не те бие и о, чудо, издържа семейството си наистина е похвално.  ooooh!
Виж целия пост
# 12
Боже милостиви! Rolling Eyes Нима заради това,че на мъжа ти се е прияла пържена,а не печена риба,си готова да му "биеш шута"?
Не си обявявай мъжа за търтей,при положение,че работи,издържа семейството и нито те бие,нито хойка...Да не стане утре така,че на друго място да му пържат рибата както той иска,а ти пак да пускаш тема във форума...
 
Не за рибата става въпрос тук,а  за уважението. Мъж, който казва на жена си да си отива щом няма да му готви я принизява до ролята и на готвачка и слугиня. Това е абсолютно недопустимо и унизяващо достойнството!
А изказвания от типа "нали работи и не те не те бие" просто няма да ги коментирам.
Докато има жени, които са с такова мислене и живеят, за да обслужват мъжете си, ще има и мъже които да се държат по тоя начин с тях.

Трябва ви серизен разговор, мила, за това какво ви свързва и кой на какви компромиси е готов, за да запазите семейството си.
 Не мисля,че живея,за да обслужвам мъжа си.Но не пропускам случай да му покажа уважението си-все пак той работи повече,той ми осигурява спокойствието,което носят достатъчното количество пари,внесени от него вкъщи.Не винаги той има времето и силите да се включи в домакинската работа ТОЧНО когато аз съм решила,че ТРЯБВА.
   Ако щете вярвайте,но си отчитам като голям принос за разпада на брака си с бившият ми мъж  точно ей такова държание: той уморен,аз изнервена му отвръщам с "няма само аз да готвя и да чистя"...при което неизменно следват реплики като тази-ами отивай си тогава...Няма да повярвате какъв невероятен ефект имаше върху отношенията ни един дребен факт-мъж ми случайно се беше върнал по-рано от работа,аз и една приятелка седим в кухнята на кафе,не съм усетила да е влязъл,но той от коридора ме чул да казвам"Я да взема да забъркам едно руло,докато не се е прибрал мъжо, да го зарадвам малко,той много го обича..."  За първи път го видях усмихнат да се прибира от работа,а вечерта ми сподели-ейй,не,че досега не си ми готвила,ама така,като подслушах,без да искам,мотива ти "да ме зарадваш"-много ми стана готино,почувствах се наистина специален

Виж целия пост
# 13
olimpia, с втория ти пост съм напълно съгласна, но това за биенето и кръшкането прозвуча странно. Освен това авторката горе писа, че много му угажда и го глези. Чудесно е да радваш любимия човек, но е добре и той да го оценява. Явно нещо се е "счупило" в комуникацията между двамата. Трябва да го разяснят, но не съм сигурна дали со кротце и со благо или со малко кютек ще е по-ефективно. Зависи от конкретните хора.
Виж целия пост
# 14
olimpia, с втория ти пост съм напълно съгласна, но това за биенето и кръшкането прозвуча странно. Освен това авторката горе писа, че много му угажда и го глези. Чудесно е да радваш любимия човек, но е добре и той да го оценява. Явно нещо се е "счупило" в комуникацията между двамата. Трябва да го разяснят, но не съм сигурна дали со кротце и со благо или со малко кютек ще е по-ефективно. Зависи от конкретните хора.
Аз пък мисля,че авторката е "натопорчена" от пресния скандал заради рибата,от което са последвали по-остри реплики и от двамата.Две години съжителство не са малко,но и никак не са много,когато става дума за постигане на равновесие в навиците на партньорите,още повече,че и бебето е малко...Тези бури,както ги наричаше една моя приятелка,са предизвикани от "прекипяването на младото вино"...
 И към авторката-не си "вдигай партакешите" заради такива глупости.Давай го малко "на заето"-т.е. не се впрягай прекалено много,отишла си си веднъж и той е дошъл да си ви прибере,имай предвид,че това не може да става до безкрай...Такова "иди ми-доди ми" само ви излага и двамата.Знаеш ли,Марио Пузо има много мъдри мисли,ето ти една от "Кръстникът": "Никога не изричай закана,която нямаш намерение да изпълниш!"
  Пожелавам ти да успееш да събереш нужното спокойствие и да проведеш наистина резултатен разговор с мъжа си!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия