каква пералня и какъв хладилник да си взема

  • 1 948
  • 19
Привет привет момичета.Тези дни ми предстои да купувам пералня и хладилник.НО..не знам какви да си взема  newsm78 .Рових се из нет'а, питах колеги...та реших и вас да питам.Пералнята да е към 500-600 лева, хладилнника също за такава цена, приблизително за 650 лева.Предварително благодаря на отговорилите  bouquet
Виж целия пост
# 1
Може би би могла да вместиш парите за
по едно AEG. За Miele едва ли ще стигнат.
Виж целия пост
# 2
Първото нещо, с което трябва да се съобразиш (според мен де), е пространството, с което разполагаш. Защото има широки перални (60 см), има и тесни (50 см). Същото важи и за хладилника. Там път има модели с размерите на двукрилен гардероб. Но за цените, които си посочила, едва ли ще намериш.

Тия дни в Технополис гледах сносни хладилници за около 700 лв. Имаха отделна камера-фризер, което при всички положения е по-добрият вариант, отколкото само хладилник с камера. В такава камера не можеш да съхраняваш дълго замразени неща, защото температурата там не е -18° С.

При хладилника е много важна и екологичната страна. Гледай да е с най-добрият възможен енергиен клас, който позволяват средствата ти. Това означава, че харчи по-малко ток в сравнение с други модели със същите параметри. Най-добрият енергиен клас май беше "А". Добре е да има и т.н. NoFrost-система, която предпазва от прекалено заледяване. Това заледяване покачва разхода на ток! Ако няма такава система, задължително трябва редовно да го размразяваш.

Пералнята също има неща, с които е добре да се съобразиш. Какви дрехи ще переш? Ще има ли бебешки, копринени, вълнени? В такъв случай е добре машината да има специални програми за такъв вид пране, които го щадят - с по-ниски температури и по-бавни обороти при центрифугата. Модерните перални имат възможност да се нагласят оборотите.

Тук също важи принципът за енергийният клас. Колкото по-висок, толкова по-добре. Не се подлъгвай по реклами, които хвалят машината заради високите обороти на центрифугата. Този показател е излишен, тъй като по-бързото въртене само мачка дрехите и след това те трудно се гладят.

Ако имаш къде да простираш, не се и заглеждай по комбинираните модели пералня-сушилня. Сушилнята харчи ужасно много ток.

Това е, което мога да кажа по въпроса. Марки не мога да назова, просто щото не ги помня. Ама гледай все пак да не е турска.
Виж целия пост
# 3
Препоръчвам ти Samsung-много са добри Peace
Виж целия пост
# 4
препоръчвам ти елетролукс-вече 7 месеца ползвам наща и съм много доволна модела не е последния, а предния а цената беше към 620 лева, но сега предполагам, че е паднала.Хладилника ни е Самсунг и струваше 720 лева и е клас А+ и също съм много доволна
Виж целия пост
# 5
За хладилника не знам-дали искаш с камера или с фризер ,не уточняваш, но за пералня- отпусни още малко и вземи пералня със сушилен барабан. hangмного е досадно
Виж целия пост
# 6
Най-добре се обърни към потребителя Birdie, той е доказан капацитет в тази сфера.
Местя темата, където и е мястото.

Виж целия пост
# 7
Даааа, благодаря на всички които са ми отговорили.То бъдещите ми свекър и свекърва ще ги купуват..та затова не съм ориентирана и за цената,т.е. колко пари ще ни дадат.Благодаря Ви.  bouquet .. но искам хладилника да е със отделен фризер,към 160-180 см висок
Виж целия пост
# 8
В хладилниците едни от най-добрите са Самсунг, пък и имат най-голям избор като модели. За пералня няма какво да го обсъждаме - АЕГ Peace
Виж целия пост
# 9
Купих си пералня и хладилник Gorenie през 1999г. До ден днешен нямат ремонт  Peace
Виж целия пост
# 10
Горение-всичко ми е тази марка Peaceс изключение на микровълнова
Виж целия пост
# 11
Имам хладилник Snaige. Преди 8 години ги правеха с компресори на Електролукс и се оказа отличен вариант цена-качество.
Пералнята да не е италианска (Индезит, Силтал и т.н)
Виж целия пост
# 12
Хладилникьт ми е Уьрпуул-много  сьм доволна,с  фризер е   newsm10
а пералнята ми е Фагор-нищо особено ,а е доста скьпа  /750лв,но не
винаги цената определя качеството Naughty

Виж целия пост
# 13
Моята пералня е Индезит - 1000 оборота. Въобще не съм доволна - мачка много, дори да натиснеш бутона за лесно гладене, шумна е и най-важното не изпира даже да переш с Ариел и Персил. Преди нея имах Перла 05 и мога да ти кажа, че переше по-добре даже с евтини прахове. Но пък не се разваля даже и да искаш, аз лично се опитвах да я разваля, за да си купя нова Embarassed, ама не иска. #2gunfire От три години я имам, работи без проблеми.
Виж целия пост
# 14
Хладилник задължително No Frost. Имаме такъв на LG и на Samsung и от 2-та сме много доволни. Това нещо го включваш и забравяш че имаш хладилник за размразяване и чистене. Енергийния им клас общо взето е "В", има и "А" но там цените са значително по високи. Разликата м/у А и В са 30 KW на година...което е нищо. Последно взехме самсунга от Техномаркет висок е 157, с камера за 599 лв.
Пералня с 2 ръце препоръчвам Ariston.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия