бебето ми не иска да прекарва ноща с никой освен с мен! Помогнете!

  • 1 565
  • 26
Здравейте! Пиша ви една КЪРМАЧКА, която снощи излезе за първи път сама! Поводът беше ергенско парти на една от най-близките ми приателки! Бебето ми е на 6 месеца без 2 дни! Кърмим се с режим, захранен е, но през ноща се успокоява като малко си цоква от мен! До сега съм го оставяла рядко на майка ми, но не е имало никакви проблеми! Мъжът ми също беше там и това ме накара да бъда още по-уверена и спокойна! Приспах го! Обясних на мама всичко, приготвих храна за всеки случай и потеглих! Стараех се да не мисля и да се забавлявам! Но в един прекрасен миг си погледнах телефона и видях, че имам неприето повикване от мъжът ми! веднага звъннах и още по-телефона чух как плаче бебока! Направо се дереше! нищо не го успокоявало, дори когато таткото го гушнел той пак почвал да реве! Разбрахме се да се чуем след 10 мин и да видим дали са се справили! След 10 мин вече пътувах за вкъщи! Прибрах се и бебето хлипаше безутешно! Очите му бяха зачервени и като ме видя веднага се гушна в мен! Успокои се веднага, но щом майка ми заговореше или го погледнеше той пак се разреваваше! Успокоих го и го накърмих после си заспа!
Много ми е притеснено, защото майка ми  е най-прекрасния човек на земята! Знам, че тя се грижи отлично за бебето и много бих искама да мога да и го оставям за малко и аз да отдъхвам!  Предстои ни и сватба в събота! Как ще се серазвият нещата не знам!  newsm78

Моля ви дайте съвет! Споделете мнения!

Желая ви прохлада в този топъл ден   bouquet
Виж целия пост
# 1
Не знам какъв съвет да ти дам ,само мога да те успокоя ,4е не си сама /ако изобщо е успокоение/ .И при на се така ,като се събуди нощем и не види мен става ло6о  ooooh!.Само цоцкане и гу6кане в мен го успокоява. Затова по-дале4 от стая разтояние от него не съм била полседната година  Crazy . Ще тярбва да устискаме още малко  Wink.
Търпение   bouquet
Виж целия пост
# 2
  И аз съвет,особено нетравматичен за детето не мога да ти дам.Мога само да те успокоя,че не си сама и това няма да продължи много дълго.Офф,чакай малко и аз да се поуспокоя,че колко сватби и партита пропуснах Sick,но така е не можеш да имаш всичко в един определен момент,трябва от нещо да се откажеш и ти избираш кое е по- важно Mr. Green
Виж целия пост
# 3
При нас е същото, събуди ли се вечерта, когато случайно съм в банята, колкото и да го гушка татко - не се успокоява, реве все по-силно, само в мен кротва, при това веднага, даже без цица. Така че даже не си и помислям да излизам вечерта  Rolling Eyes Не мисля, че има някакво срество  Confused
Виж целия пост
# 4
Право са ти казали момичетата, бебоците имат страшна нужда от нас, после вече не щат и да ни знаят, но докато са малки просто пъпната връв си стои, условно казано. Дъщеря ми и до сега ме вика при нея като заспива и изобщо не си и помислям за купони и отсъствие от къщи за повече от няколко часа.... Дотолкова съм си деформирала мисленето вече, че дори като ги оставя за малко на майка ми или на мъжа ми, се чувствам неспокойна, виновна, не добра майка и прочие.... пък нали и майките са хора....
Виж целия пост
# 5
А опитвала ли си да дадеш една твоя тениска или друга дрешка да гушка, докато спи? Носена и миришеща на теб.
Виж целия пост
# 6
И при нас е така! Никога не сме се разделяли за повече от час-два и сме сраснали един с друг. Няколко пъти ходихме на вечерно кино, но преди това го преспивах и проблеми не е имало. Но... Отидохме на концерта на Джордж Майкъл и тогава за първи път го оставих буден на свекърва ми с много точни инструкции. Тя е страшно изпълнителна, грижовна и любвеобилна. Каби е заспал чак в 11 ч. с много, много рев.  Whistling От тогава не съм го оставяла. Всеки път когато се буди нощем не желае да погледне никой друг, дори и баща си, иска мен и циците. Какво да се прави... кърмачета-цицоманчета!  Simple Smile

А опитвала ли си да дадеш една твоя тениска или друга дрешка да гушка, докато спи? Носена и миришеща на теб.

Това опитах, но нямаше ефект..
Виж целия пост
# 7
ох,малко се поуспокоих.няколко пъти  се е случвало да ме няма и бебка като се събуди да започне да се дере от рев.и то не само вечер,а и през деня.един път дадох на бабата една моя дреха да я облече докато я храни и номера беше минал.
Виж целия пост
# 8
И моят мъж не може без мен. Често ми се случва да имам работа, правя преводи удома и се заемам с тях вечерта, когато съм си нахранила мъжете и уж таткото си е удома, за да го гледа и да ме отмени, да, ама -не, винаги завършва на една възглавница на коленете ми, захапал гърдата ми и така до сутринта.Неудобно му е, висят крака, ръце, обаче щом е при мен е доволен, ако само си помисля да го преместя в леглото, уж за по-добро, се буди и започва д акрещи, нищо и никой не е в състояние да го успокои.
Виж целия пост
# 9
Еееех и аз така, за последната година и три месеца съм излязла точно 5 пъти, всеки път бях прибирана по спешност, освен последния като бях на гореспоменатия концерт. И на мен ми е писнало, вися по един час в тъмното за да се насуче и да заспи, като се събуди пак суче, особено сега с растящия кътник се буди на всеки половин час, ето снощи чак към 3 се успокои и в 7 вече беше будна. Да ти кажа давам всички купони и дискотеки на света за една нощ непробуден сън.
Виж целия пост
# 10
Я да видим аз ли съм с най-голямото детенце цицоманче дето без мама не може?  Laughing

Момичета, не правете моята грешка. Гледала съм я сама, заспива само с мен, нощем търси само мен. Искам да я отбия, но няма как защото е пристрастена към мен и гърдите. Заспива като суче, успокоява се като суче. Не съм излизала вече 2 години сама или с мъжа ми вечер!  Shocked Грешката си е само моя, но гледам, че и вие сте се подредили по пътечката  Hug

Оставяйте детето колкото може по-често с другите хора /татковци, баби, дядовци/, за час, за два.

Нека го разхождат пак те колкото може по-често.

Обезателно направете така, че да не заспива единствено когато си цоква от вас.



Сега си мислите, че това се нормални неща, но ето че аз и други момичета се чудим как да отбием децата си, които са толкова зависими от кърменето. И макар много хора да ни дават съвети как да кърмим и как да продължим да кърмим, почти никой неможе да ни помогне безпроблемно да отбием децата като станат големи  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 11
мили момичета благодаря ви за съпричастността   bouquet

цял ден днес имах много задачи и не съм погледнала компа! но сега давид заспа и веднага видях това което сте написали!

А опитвала ли си да дадеш една твоя тениска или друга дрешка да гушка, докато спи? Носена и миришеща на теб.

това ще го опитам на всяка цена!

днес мама ми заяви че си е взела отпуска за два дни и ще и го оставям да го приспива тя през деня! дано тази генерална репетиция ми даде възможност да отида на сватбата и да не се притеснявам толкова! 

Sillveto абсолютно съм съгласна с теб! но какво да правя като всичките ми близки са заети и работят до късно! с радост го оставям да го разхождат, защото знам че и те са щастливи да го видят, жалко че е толкова рядко!

сега като виждам колко мами са в моето положение се успокоих, надявам се да успеем да научим татковците да са толкова гальовни като нас и да имат търпението ни да ги приспиват и тогава да можем да си взимаме отпуск от време на време!

отивам да спретна вечеря и после пак ще ви почета

голяма жега е днес, къде ли се губи обещаното от синоптиците захлаждане! не знам да вас ама аз съм с 10 кг отгоре ми е по топло от всякога
 Blush
Виж целия пост
# 12
Никога и не съм си помисляла да го оставям на някой Simple Smile Лепнат си е за мен 24 часа откак се е родил. Оставила съм го точно 2 пъти за по 1 час досега.. За през нощта - никога. Никога не го е приспивал друг освен мен.
На сватба ходихме наскоро заедно с него и играхме хора Simple Smile Много му беше гот. Защо не го вземе с вас? И на други купони сме ходили с него - среднощни - винаги сме си прекарвали много добре. И не съм през цялото време притеснена какво ли става, нахранен ли е, плаче ли ..
Виж целия пост
# 13
При нас за съжаление, колкото и да е привързана към татко си, щом се стъмни почва да повтаря на всеки 5 секунди мама- мама и да ме води към спалнята, трогателно и сладко, ама леко задушаващо. Миналата седмица пробвахме баща й да я приспи - най-тържествено й казах че отивам на работа  Laughing, взех си чантата, обух си обувките и излязох, после тайно се намъкнах в една стая и повече не ме видя, щом се стъмни почна да реве за  мен, баща й й пусна любимите детски песни, гушна я и почна да я разнася из стаята / по принцип, ако ме няма мен през деня, така я приспива / и тя нададе вой до небесата, издържах десетина минути и я приспах по стария начин. Ритуала при нас е непробиваем. От една страна добре, защото доста пътуваме и навсякъде тя се чувства добре и няма проблем да заспи щом съм до нея. Всъщност на мен ми липсва не толкова вечерното излизане и без това съм толкова уморена, че в 10 едвам гледам, по-ми липсва пътуването, да заминем на дълга екскурзия някъде сами с мъжа ми, както преди  Rolling Eyes. Идвало ми е да я отбия, даже съм пробвала 2-3 пъти  Embarassed , но нямам сърце за тия ревове, вече суче адски грубо, хвърля се настрани, хапе, дърпа, редки са моментите на споделено щастие, както с малко бебе, кърма много малко имам вече и като прекали със сукането си е направо болезнено.
Виж целия пост
# 14
daizy - докато четях постинга ти си се представих в същата светлина... и си мисля, че колкото и да обичаме нашите малки ангелчета, колкото и да не ни се иска да се разделяме с тях - винаги една разнообразяваща разходка с любимия или нещо самостоятелно би ни разведрило и би ни правило по пълноценни в грижите за малките слънца

Моето ангелче по принцип не е имал проблеми със заспиването до сега, но от 1 седмица доста се ослушва преди да заспи! може би защото вече се опитвам след като го накърмя да му дам бибата и да си заспи така! Всичко е наред до към 1.30 часа и после се започва буденето! иска да си цокне малко, пак заспива после пак след час и така до 6 часа после прави пауза до 9 и след това всичко се нормализира! Чудя се дали не е гладен и да не би да не му стига кърмата, тази вечер давах добавка - изпи я! ще видим!... най-гадното е че плаче от баща си и започва да реве ужасно силно и щом се появя спира да реве и се успокоява!!! абе ще видим... няма да го тревожа дребчо - може и да е някой от пустите ревливи периоди!  newsm78

duhi_puhi  страхотно предложение, но сватбата е вечерна и е в салон - просто ще бъде много шумно и няма да се чувства добре! иначе и ние го водим на всякъде с нас, но все пак ми се ще да се чувства добре и с баба си!

е лека нощ момичета, дано спинкат бебчовците, а на вас пълноценна вечер с любимия!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия