изпотени ходилца и длани

  • 615
  • 3
Синът ми е на 3,5 месеца и от два дни ходилцата и дланите му на моменти стават целите във вода. И преди се е потил,но чак толкова никога не е било.Отзад главичката също.Преди малко го оставих в легълцето му за 5 мин. и като го взех имаше мокро петно където му е била главата. Другото което ме притеснява е че много се стряска и сякаш е по-кротък от обикновено.Няма температура,но много се притеснявам защото не нормално така да се поти. На някой от вас случвало ли се е подобно нещо.
п.п.След обяд сме на консултация и нямам търпение да видя какво ще ни кажат.
Виж целия пост
# 1
Не се притснявай, изчакай да видиш какво ще каже лекарят. При рахит обикновено децата започват да се потят обилно (изибат и капчици пот по нослето), да си въртят постоянно главичката наляво-надясно, стряскат се. Но дали детето има начална форма на рахит може да каже само лекар! Ние можем само да се притесняваме, защото всеко нещо оприличаваме на симптом на някоя болест.  Mr. Green
Дори да е така, няма нищо страшно. Изписват повече капки вигантол, калциев глюконат или калций фосфор С.
Калоян беше с начална форма на рахит, когато беше на 5 месеца. Оправи се за 1 месец. Бяха изписали 5 капки вигантол и калциев глюконат по 5 мл в продължение на 20 дни. Когато навърши 6 месеца заедно с другите кръвни изследвания поисках да му пуснат и такива за рахит. Всичко беше вече нормално.  Peace
Виж целия пост
# 2
Няма страшно и моя се потеше повече от колкото е нормално и  ръчичките също.Споко,защото ако се шашнеш ще се вманиачиш да го следиш. Peace и да е начална форма на рахит не е страшно.Аз почти не познавам дете на което да не е имало начална форма
Виж целия пост
# 3
Не знам дали е рахит,защото давам вече от месец по 4 капки вигантол и калциев глюконат 10 дни по предписание на педиатъра.Пък и нали излизаме всеки ден.Благодаря ви за успокояващите думи момичета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия