Как "печете" децата си ня слънце правилно?!?

  • 1 202
  • 21
Извинявайте за глупавия въпрос, но тази година ще водим малката за пръв път на море (на 2 год. е) и се притеснявам как да я излагам на слънце, за да не изгори. Предвидила съм да купя плажно мляко на Юсерин (фактор 40, че 25 ми се вижда малко), да ходим на плаж до 11л30 ч. , но все пак приемам всякакви съвети. Една майка ми каза задължително с намазана и с тениска първите няколко дни, особено във водата.Ние имаме басейнче и мисля него да пълним с вода на плажа, а в морето с мъничка лодка. Струва ми се много мръсна морската вода за малко дете или греша.
Виж целия пост
# 1
стои под чадъра с тънка тениска и си играе.не я показвам на слънцето и не държа да почернява.гола може за малко докато не е силно слънцето и ако влиза във водата.гледам да има и шапка
Виж целия пост
# 2
Голички,но под чадъра.Ходим на плаж от 8 до 11 или от 16 до 18 часа.
Виж целия пост
# 3
шапка, тениска, чадър, 40 фактор.
Не лишавай детето от морската вода, въздуха, който диша в града е далеч по-мръсен от морската вода. Тя си има механизми за пречистване , най-малкото солта, и всъщност не е толкова мръсна, колкото изглежда понякога. Пясъка също се дезинфектира от слънцето непрекъснато.
 Според мен като я къпеш в морето, майхай тениската, защото от мократа дреха може да настине, докато е в лодката, къпи я по гащички, но здраво намазана със слънцезащитния крем и я обличай веднага, щом излезете на слънце и я избършеш.
Приятно ви моренце!
Виж целия пост
# 4
Фактор 50 и може да се пече!Така практикувах с Боян на морето,когато беше на същата възраст.С тази разлика,че ние бяхме септември на море,когато слънцето не толкова силно и ходехме за два часа от 10-12ч.
Виж целия пост
# 5
Въпреки че я мажа с фактор 50 гледам да е под чадъра.
Виж целия пост
# 6
50 фактор и в относително по- безопасни часове- до 10.30, максимум 11 ч. сутрин и следобед- след 17.30- 18 ч. Ходи гол, защото веднага си мокри тениската и се притеснявам, че ще настине с мократа тениска на гърба. Опитвах се да го задържа под чадъра без всякакъв успех, все се буташе при по- големите деца на брега. Не изгоря.
Виж целия пост
# 7
Аз я намазвам преди да излезем от вкъщи, понеже повечете слънцезащитни им трябва време да подействат. Шапката на главата е задължителна. Не съм я държала по тениска - само с бански е. До 11 и 30 на обяд не е толкова силно слънцето, че чак да изгори като е намазана с такъв фактор. Гледам винаги да сме на първа линия, така че да мога да бодна чадъра възможно най-близо до водата и тя да си копа там в пясъка и да си мокри краката  Wink
Виж целия пост
# 8
Голямата ми дъщеричка изобщо не я "пека". Тя е просто неконтролируема, когато види морето. Не излиза от водата въобще. Mr. Green Това, което правя е да я намажа с плажно мляко още у дома, преди да тръгнем за плажа. За да може добре да попие.
Малката съм я водила 2 пъти до сега. Също я мажа с плажно масло, но тя обикновено плажа го проспива в количката на пясъка и под чадърчето. Старая се да спазвам по-безопасните часове. Преди обяд до 11ч., а следобяд след 16ч. Тя се страхува от водата и дори в басейнчето на брега плачеше.
Морската вода не е чак толкова мръсна, зависи къде ще ходите и не пречи на малките деца да се къпят в нея. Peace
Виж целия пост
# 9
Точно това ни предстои и на нас тази година.Ще следя темичката ти Grinning
Купила съм 50-ти фактор и мисля да я държа и аз под чадъра,в басейнче.За тениска също съм си мислила,защото пък тя е прекалено бяла.И за плажа от сега сме се разбрали с мъжо-до 11 часа Crossing Arms
Но те мойте планове едни,а може съвсем друго да се получи Wink
Виж целия пост
# 10
Дъщеря ми беше тази година за първи път на море (на 14 месеца). Да не повтарям всички до тук за печенето до 11.00 и стоенето под чадъра. Нашата дъщеря я мажех с 30-ти фактор и стоеше до 13.00 часа на плажа. Не можех да я удържам постоянно под чадъра, защото е прекалено любопитна. Страшно и хареса да влиза с баща си в морето и почти през цялото време бяха във водата. Детето ми стана най-черно от тримата, без да изгори изобщо. Единствено след излизането от водата трябва веднага да се завие с нещо, защото разликата е много голяма и на детенцето му е студено.
Виж целия пост
# 11
Мажа я с 50 фактор на Нивеа. Мойта също е неконтрулируема когато види морето и нито чадъри, нито баейни минават. Ходим от 9 до 10,30- 11 часа и следобед след 17. Моят съвет е да мажеш детето със слънцезащитен крем и след като се е мокрило във водата. Обръщай особено внимание на раменцата, защото те изгарят най- много. Именно за това те съветвам винаги да имаш и тънка тениска под ръка, а не потник. Шапката не се сваля при никакви условия от главата. Весело изкарване   grinning039
Виж целия пост
# 12
Много интересна тема. И на нас ни престои морце, затова ще следя Sunglasses
Виж целия пост
# 13
намазвам я с 50+ фактор на клоран,има бански като потниче-обличам го,шапката,слагам я в коша за кола и на щезлонга Grinning.след някоя друга година ще й дам и коктейлче Joy Joy
Виж целия пост
# 14
еми знаеш стандартните неща - фактор 50 /поне моя е такъв/, под чадър, с шапка, ние даже и в количката седим /двойна сянка/, ама вие сте големички.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия