мислите ли,че в България все още назначават много хора на работа с връзки?

  • 5 213
  • 135
интересно ми е променило ли се е положението в България в това отношение?има ли вече значение какво и къде си учил,какво си работил,умения и т.н.не очаквам някой от вас да каже ,че си е намерил работа с връзки,но може би всеки има разни познати или пък там ,където работи вижда как се процедира с назначаването на нови кадри.
темата ми е провокирана от една приятелка,която все още учи филология,а вече я направиха кредитен експерт в Пиреус Банк.просто искам за себе си да знам дали човек има шанс ако няма връзки?
Виж целия пост
# 1
шанс винаги има
мисля, че на доста места се назначават и хора без връзки
определено си има глад за хора можещи, а не претенции под налягане
Виж целия пост
# 2
Аз лично в последните месеци ходих на 20 интервюта и накрая май ще ме вземат на едно място пак с връзки. Автобиографията ми е доста добра. Прави си изводите.
Виж целия пост
# 3
Никога до сега не съм си намирала работа с връзки! Имам, но ги крия. Смятам за обида, към самата себе си, да не знам реално какво мога и на какво съм способна, а да разчитам на нечие влияние.
Виж целия пост
# 4
Основно с връзки се назначават хора!
Без връзки хубава работа може,ако си изключително добре квалифицирана - 2-3 чужди езика (ама наистина да ги знаеш,не само на документи),компютърната грамотност е ясна и висше образование в СУ + магистратура в чужбина.
Виж целия пост
# 5
Има разлика между връзки и препоръки... Peace

Ако си с препоръки /когато е за банка да речем/ си с по-голям процент възможност за успех, но ако не ставаш за дадена позиция /в частния сектор/ кой ли е луд да те вземе?  newsm78

Виж целия пост
# 6
Имам хубава работа, няма грам връзки. Колегите ми също са назначени без връзки, само един има такъв и ние го знаем. Няма сред близките си приятели такива назначени с връзки  Thinking
Виж целия пост
# 7
И в България, и навсякъде по света си трябват контакти. В правилното обкръжение шансовете се умножават.
Виж целия пост
# 8
май трябваше да пусна темата и като анкета.някой знае ли дали мога да я сменя на анкета?
Виж целия пост
# 9
Има разлика между връзки и препоръки... Peace

Абсолютно, а препоръките са важно нещо, но не са гаранция, че ще назначат човека

А иначе връзките се ползват навсякъде по света.
Виж целия пост
# 10
До сега не съм си намирала работа с връзки.
Виж целия пост
# 11
Не само в България трябват връзки.
Специалист плюс контакти е точната формула.

компютърната грамотност е ясна
На мен не ми е ясна. Моля, разясни.
Какво точно се очаква от мен, ако
пиша, че съм копмютърно грамотна?

Моля, разяснете ми и същността на
явлението "препоръка". Последният
ми работодател ми даде две страници
с описание на това, какво съм правила
във фирмата му, цитира някои от най-
прекрасните плодове на дейността ми,
описа ме като човек, колега и прочее,
съжали, че пътищата ни се разминаха
и гарантира, че съм перла. На това ли се
казва "препоръка" в българския смисъл?
Виж целия пост
# 12
да, мисля.
винаги се предпочита познат човек или човек, когото препоръчва познат.
това важи не само за България.
Виж целия пост
# 13
Основно с връзки се назначават хора!
Без връзки хубава работа може,ако си изключително добре квалифицирана - 2-3 чужди езика (ама наистина да ги знаеш,не само на документи),компютърната грамотност е ясна и висше образование в СУ + магистратура в чужбина.

Не съм съгласна, аз имам хубавата работа, а дори не съм завършила СУ, и не знам 2-3 езика  Crazy И връзки нямам никакви, само за обувките и това е  Laughing

Специалист плюс контакти е точната формула.

Абсолютно, и поне във фирмата, в която аз работя това се търси  Peace
Виж целия пост
# 14
Не само в България трябват връзки.
Специалист плюс контакти е точната формула.
компютърната грамотност е ясна
На мен не ми е ясна. Моля, разясни.
Какво точно се очаква от мен, ако
пиша, че съм копмютърно грамотна?
Liska,ти си компютърно грамотна,щом всеки ден пишеш тук.
Може би това трябваше да го спестя,но все пак има доста хора - познавам,които се впускат да търсят работа по офиси,а не знаят от къде се включва компютъра.Никога в живота си не са ползвали - това исках да кажа.Или пишат една дума 5 минути,защото издирват дълго време буквите по клавиатурата. Tired
Други,които са леко по-компютърно грамотни дори работят на такива места - с връзки са назначени.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия