детето ми се събужда 4-5 пъти през ноща...много ми идва

  • 2 596
  • 26
 newsm78 
А здрасти!
Дъщеричката ми е на 17 месяца. Преди, да навърши 1 годинка,може да се каже аз бях разглезена майка.Детето ми си лягаше в 21 часа и си спеше цяла нощ до 7.30 -8.00 . Случвало се да плаче през ноща, обаче заспиваше и това го приемах, като нещо нормално. Така растът децта. Имаме си "атрибути" за сън- това е пате и "биби"(биберон) и нямаме никакви проблеми с лягане за "лека нощ". Не знам какво се обърка, дали защото пролетта дойде и денят е станал по-голям, от 3 месяца насам всяка сутрин , тя от 5.30 вече е будна, исправясе в леглото си, хвърля патето на пода нарошно и почва да вика. Имам голям късмет, като стана да я сложа обратно в леглото, тя да заспи. Това щастие трае 1 час.Не това е най големия проблем.Всъщност това събуждане, после исправяне в леглото, хвърляне на играчката е 4-5 пъти през ноща ,без да се събужда изцяло.Като всеки път я слагам да си легне, тя заспива веднага, а аз понякога даже не успявам да заспя, ставам за да я сложа поредния път в леглото си.Това е от 3 месяца насам ,а колко още има... ooooh!какво да правя?     
Виж целия пост
# 1
Ами голямка е да прави такива номера,обикновено на тази възраст се кротват.Но всяко дете си е с индивидуален характер.Може пък тя да е емоционална и да преживява дневните радости или тревоги.Дано скоро да отшуми!
Виж целия пост
# 2
Мартин също мина през такъв период  Rolling Eyes беше на вашата възраст някъде ... Събуждаше по 100 пъти - да иска " пий - пий " / разбирай вода / или биби  Crazy а няколко пъти и да си говорим и да си играем . Бях откачила просто , именно защото винаги е бил много спокойно дете .
Обеснявам си го с това , че събират много нови емоции и трябва да ги изразят ... Той и сега ляга да спи и пак ме вика от стаята по няколко пъти , за да му разкажа за животните /знае ги по име и трябва да ги изредя всичките / , че нанкат , да каже лека нощ поименно на всички за които се сети и т.н.
Едва ли може нещо да направиш , но не мисля че ще трае още дълго  Hug
Виж целия пост
# 3
Томи е на почти две годинки и все още чакам да кротне........Вечер заспива лесно, но нощем се събужда по няколко пъти /понякога и 10!!!!!!!!!!!!!/Наистина още не успявам да заспя ,а той се събужда пак!Преди около месец успяхме да махнем биба, сега пие вода по половин литър за нощ...........Но при нас съм сигурна че е свързано със зъбките!Не вярвах преди, но сега като гледам "дневника" най ужасни и трудни периоди бяха точно когато му никнаха зъбки!Аз вече се примирих,вставам-лягам и така цяла нощ!Сутрин окончателно се събужда в 6-30! Отивам и си правя едно голямо тройно кафе и така се събуждам и аз!Надявам се все пак ще му мине някога и започне да спи без да се събужда!
Виж целия пост
# 4
newsm78 
...Всъщност това събуждане, после исправяне в леглото, хвърляне на играчката е 4-5 пъти през ноща ,без да се събужда изцяло.Като всеки път я слагам да си легне, тя заспива веднага, а аз понякога даже не успявам да заспя, ставам за да я сложа поредния път в леглото си.Това е от 3 месяца насам ,а колко още има... ooooh!какво да правя?     

Първо е добре да се установи каква е причината за тези чести събуждания. Причините могат да са различни:
-Детето може би спи през деня повече от необходимото. Деца над годинка вече е нормално да спят средно по два часа дневно. Ако си ляга по два пъти за по два часа може да е много и през нощта това да е причина за събуждане;
-Възможно е на детето да му е топло. Имате ли климатик в спалнята? Въздухът сух ли е?
-Не е малка вероятността ако вечеря само с мляко да чувства и глад. На годинка и нещо вечерята може да е нещо по- стабилно.
-Спалното облекло- дали не стяга детето или да го претопля повече от нужното.
-Дали часът за лягане не следва да се промени?
-Дали поради жегите не иска вода? Има хора, които просто не могат без вода и през нощта, дори и като възрастни.

Лично аз бих се опитала да открия причината и да пробвам да я отстраня. Не може да няма причина.
Виж целия пост
# 5
Ами незнам, честно казано, сигурно си е до дете. Моята две!!!!! години се пробуждаше по три - четири пъти на нощ, за кратко, я за вода, я за мляко, я заради лош сън, не ме е разигравала нощем, но като се събудиш три пъти и ходи заспивай после. Много ми дойде, не мога да си представя какво е детето ти да не се буди цяла нощ  Tired
Първата положителна промяна дойде, като я преместихме в нейна стая, следващия, като и спрях пиенето на вода и мляко нощем. Сега и е трудно в жегите, ние сме на последния етаж и примрънква, защото и е топло, но то и аз бих мрънкала, само дето кел файда, та си трая.
Може при вас сега да е момента на буденето, незнам......
Е, ще мине, друг е въпроса колко време ще отнеме.
Виж целия пост
# 6
Моят съвет е да се консултираш с лекар.
Виж целия пост
# 7
Ние сме на 3 год. и до ден днешен не знам какво значи детето да заспи вечер и да се събуди сутрин.Ставаме с баща му сигурно по 10 пъти на нощ откакто се е родил.То не беше искам вода, имам пиш и т. н.Вече наистина нямам сили и не знам какво да правя.Иначе ходи на ясла,а там не спят много през деня.Ако някой има решение да помага.
Виж целия пост
# 8
Скоро ще стане на 3г...да чукна на дърво, чак сега започна да спи по цяла нощ.
Бях станала 45кг Crazy- разбирам те много добре, то не е вода, сок, завий ме, отвий ме...........Но честно казано не знам какво да те посъветвам...

п.п. Давах дори и хомеопатични хапчета..тцъ, не помогнаха Naughty Cry
Виж целия пост
# 9
Ами голямка е да прави такива номера,обикновено на тази възраст се кротват.Но всяко дете си е с индивидуален характер.Може пък тя да е емоционална и да преживява дневните радости или тревоги.Дано скоро да отшуми!
Peace
Виж целия пост
# 10
Пробвай като заспи да скриеш патето, като се събуди и го търси и кажи че патето спи при другите патенца.
Виж целия пост
# 11
Моят съвет е да се консултираш с лекар.

поради какво съмнение точно?
Виж целия пост
# 12
Ангелина никога не беше спала непробудно до 2г и 3 мес. възраст. Дори накрая беше също невъзможно, по 5-6 пъти, като заспиваше трудно. При нас проблема се оправи, когато започнахме да ходим при класически хомеопат.
Виж целия пост
# 13
Ами радвай се , че поне до една годинка си спала  Laughing Дъщеря ми поне до 2 г. си се будеше-е, не е ставала или ревала, но ми беше достатъчно да стана 10-тина пъти през нощта и да съм парцал на другия ден. Няма как, ще мине.  Сега, ако я оставя, си спи до 10-11 ч
Виж целия пост
# 14
Ами радвай се , че поне до една годинка си спала  Laughing Дъщеря ми поне до 2 г. си се будеше-е, не е ставала или ревала, но ми беше достатъчно да стана 10-тина пъти през нощта и да съм парцал на другия ден. Няма как, ще мине.  Сега, ако я оставя, си спи до 10-11 ч

Дааа, до година и половина и аз давах наряди всяка нощ. Много ми е познато. Мина от самосебе си.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия