Нормална ли е температура 37 градуса?

  • 9 288
  • 8
За месец малката вдигна 5 пъти температура, кога с червено, кога без червено гърло. Единия път пихме Суметролим, защото температурата не падна 5 дни. Пуснахме изследване за урокултури, но излезе чисто / стори ми се странно обаче че още на др. ден излиза резултат мислех че повече се чака. Лаборантката освен това ми каза че се изолират единични стафилококи, но няма да ги вземе под внимание.

Сега меря температурата всяка сутрин около час и половина след ставане и е 37 градуса. До сега нормалната и температура се движи мах. до 36,8. Следобед рядко стига 37. Дали е възможно да я вдига от горещините или да търся др. причина. Ако някой е имал подобен проблем моля да сподели опит.
Предварително благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 1
Сутрин, когато я мериш и след обяд е нормално Т да е около 37 градуса. Ако поддържа Т от 37.3 градуса би било притеснително, но 37 градуса е нормална температура за тези часове. Успокой се, разбирам, че си стресирана от последното боледуване на детето и постоянно трепериш над него, но повярвай ми, така не му помагаш. Говоря от личен опит.
Виж целия пост
# 2
Колко е голямо детето?
Моят син като бебе поддържаше температура 37 до 37.2  през лятото и се оказа, че е от претопляне.  Започнах да му давам повече вода и тепературата падна.
Виж целия пост
# 3
Детето е на 1г. 10м. Не виждаш ли линийката?

Моят син също има сутрин и следобед 37. Иначе е 36.6-36.8
Може би е от това, че се движи повече или пък от жегите.
Виж целия пост
# 4
Нормално е. Не мери температурата освен ако наистина не усетиш, че има такава Simple Smile.
Виж целия пост
# 5
Ако няма други симптоми, твърде е възможно да е от претопляне.
Дъщеря, която е на 8 години и половина, тези дни вдигна еднократно 38 градуса, без абсолютно никакви други симптоми. Оказа се, че през деня е забравила да пие вода и очевидно се беше обезводнила и претоплила.
Когато мериш температурата гледай да не е след буйна игра. Случвало ми се е след яко тичане (говоря вече в по-голяма възраст) да пипна челото на дъщеря ми и да констатирам температура. След кратък покой температурата пада.
Виж целия пост
# 6
Аз меря Т, само когато забележа промяна в поведението на детето.
37 градуса не ги смятам за температура.
Виж целия пост
# 7
Детето е на 1г. 10м. Не виждаш ли линийката?
Ух, извинявам се.
Така и не се научих да гледам тези линийки.

По темата - да, подкрепям мнението на останалите. Всъщност, всичко описано по-горе е от значение, мисля.

Виж целия пост
# 8
Благодаря за отговорите, успокоихте ме. Взех да откачам покрай тези чести боледувания.
  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия