Някой скоро рязал ли е юздичката на бебето си?

  • 1 408
  • 13
Не съм сигурна дали е наложително при Коко - ще разбера когато го прегледат но ако се наложи искам да знам  колко време след това го боли и плаче? Как се храни ? Колко голямо е добре да бъде за процедурата? Преди 9 години рязахме на каката - беше на 6 м.,  но нищо не помня  Но тогава не кърмех а сега го кърмя Дали няма да се отрази на кърмата ми, че съм много притеснителна
Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 1
Това за да не са криви предни резци ли е?

Ние не сме, но Крис се погрижи сам да си я цепне... Rolling Eyes Първото му изправяне в леглото завърши с удар в решетката, кръв и рев. И си я цепна. Рева 5 минути и забрави... и си ядеше и си пиеше и нищо му нямаше. Аз пък се надявах да зарастне, но уви. Той после поне още 2-3 пъти я разкървавява.
Виж целия пост
# 2
Не би трябвало да плаче повече от минута-две и може да суче веднага след процедурата (обикновено и с кърменето е много по-лесно след като се клипне юздичката). Ако има къса юздичка, която създава проблем, най-добрият вариант е да бъде клипната непосредствено след раждането, още в първите 2-3 дни - така се избягват проблеми с кърменето и процедурата преминава с минимум болка и обикновено без кървене (при малките бебета ципичката почти не е кръвоснабдена). Ако се притесняваш как ще го държиш и да не се стресираш твърде много, може би е по-добре някой да дойде с теб и да не си в кабинета, когато се прави процедурата.
За съвсем прясна информация може да пишеш на Iva_D - те клипнаха на Дани юздичката на 5-6-дневна възраст преди 2-3 месеца.
Не беше споменавала досега, че може бебето да има къса юздичка... възможно е притесненията ти с кърменето да се дължат именно на това, тъй като тя има сериозно отражение върху способността на бебето да суче ефективно и да стимулира гърдите. Така че ако има такова съмнение, най-добре е да я клипнете колкото може по-скоро.
Виж целия пост
# 3
Не би трябвало да плаче повече от минута-две и може да суче веднага след процедурата (обикновено и с кърменето е много по-лесно след като се клипне юздичката).

точно така е! на нашия син му я резнаха като беше на 2-3 месеца и беше съвсем елементарна и бърза манипулация. поплака малко, но още докато излезем от кабинета - и беше забравил вече.
Виж целия пост
# 4
Какво е юздичка?  Embarassed Embarassed Embarassed
Виж целия пост
# 5
Това е парченцето кожа под езика, което се вижда, когато дигнеш езика нагоре. Дъщеря ми е на 14 месеца и половина и също има къса юздичка. Не сме я рязали, защото отскоро ни казаха. Като бебе никога не е имала проблеми с кърменето и после с яденето. Мисля да изчакам още преди да я  режем (или както се казва процедурата). Наскоро пусках подобна тема , защото се притеснявах дали забавянето на операцията няма да доведе до говорни проблеми. От отговорите, които получих установих, че няма. И затова аз ще изчакам още малко.
Виж целия пост
# 6
и ние сме с къса юздичка и нашето педи замина в отпуск и ни остави да ни гледа като се върне на работа, а иначе потвърди, че и ние имаме къса юздичка. Но вместо да я отрежем в първата - втората седмица, сега ще чакаме доктора да се върне и ..... ужас! това се прави по-отрано, за да не пречи на кърменето

/аман, Боже, от доктори, аман!/,

иначе повече инфо има тука
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=135165.0
Виж целия пост
# 7
Ааа, чакайте, аз говоря за друго...
Юздичките са две: под езика е едната, другата свързва горната устна с горния венец (пред "заешките" зъби - първи резци). Крис втората цепна, тя се цепела, да не са раздалечени "заешките" зъби, като на Мадона Mr. Green - така каза педиатъра, макар и да не схващам връзката...
Виж целия пост
# 8
Връзката е, че когато има къс френулум (както на устната, така и под езичето), той дърпа тъканите и причинява различни деформации в подреждането на зъбките. При горните зъбки - раздалечаване. При долните предни (когато е на езичето) двете зъбчета може да застанат под ъгъл - при сина ми са така откакто порастнаха и аз се чудех защо, докато преди известно време попаднах тези слайдове - http://www.brianpalmerdds.com/frenum.htm. Към тях има и обяснения и много ясно се виждат причините за проблемите с френулумите - презентацията е на зъболекар (всичко е на английски, но слайдовете са ясни и без обяснения).
Виж целия пост
# 9
Misty, аз като малка съм паднала и сама съм си скъсала юздичката на горния венец и устната.
И въпреки това имах такива зъбки - с място между тях и носех шина.
Виж целия пост
# 10
Аз се чудя защо са ни криви зъбките! Късно ли е да се реже сега? Има ли нужда? Отразява ли се на говора и постоянните зъби?
Виж целия пост
# 11
Аз се чудя защо са ни криви зъбките! Късно ли е да се реже сега? Има ли нужда? Отразява ли се на говора и постоянните зъби?

По-добре първо се консултирай със стоматолог. Аз не виждам логика м/у тази юздичка и кривите зъби  newsm78
Виж целия пост
# 12
Аз се чудя защо са ни криви зъбките! Късно ли е да се реже сега? Има ли нужда? Отразява ли се на говора и постоянните зъби?
Задължително е да се консултираш с лекар - оценка на френулума се прави от лицево-челюстен хирург, стоматолог или УНГ. В повечето случаи ще ти кажат, че няма нужда от процедурата, но е добре сама да се информираш какви последствия може да има. Почти във всички случаи се отразява на говора, а често има отношение и към множество други неща - храносмилане, дишане, здравето и подреждането на зъбките, способности на детето (напр. с къса юздичка не може дасе изплези напред, което звучи смешно, но има значение за целуването например, както и за разни други неща Laughing). След това може да вземеш решение как да процедирате - интервенцията е малка, почти безболезнена, почти без кървене и може да се направи на всяка възраст (макар че колкото повече се чака, толкова повече усилие трябва да се вложи впоследствие за да може детето да се научи да си ползва езика по нов начин).
Виж целия пост
# 13
Ако е юздичката над горните зъби-тя дърпа венеца нагоре,даже и на мен ми препоръчаха да я резна.А иначе-на синовете ми им отрязаха тази под езика още след раждането,плакаха по 2-3 минути.А аз ревах като магаре половин час след тях. rotfImbo
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия