Защо все при мен не слуша???

  • 1 249
  • 18
Момичета,искам да споделя наблюденията си относно моя син Владко. В момента е вече ваканция и се гледа с дядо си,те двамата са голяма комбина-него най-много от всички го слуша,но в момента в който се появя аз и той започва да се инати жестоко...На всяко нещо отговаря с обратното,не слуша,посяга и за най-малкото нещо започва да скимти и да мрънка...
Дори още от сутринта като станем и той започва да ми прави на обратно...веднага щом го заведем при дядо му да се гледат и аз тръгна за работа и той се кротва...
Защо се държи така с мен?Как да овладея положението???Та,нали аз съм родителя и трабва да имам авторитет и да ме слуша???
Виж целия пост
# 1
Както казваше една моя приятелка: "На децата толкова им е втръснало от родителите, че предпочитат всеки друг, но не и нас!" newsm62

Не знам какъв съвет да ти дам. Моята дъщеря също много се разглезва при дядо си, защото той й позволява всичко и постоянно измислят какви ли не "забранени" от мен неща като висене по балконите, катерене по столовете да се гледа през прозореца на 7-ия етаж и т.н.  Аз просто обяснявам ли обяснявам спокойно кое е добро  и кое не. Но и доста я стягам. Това с тръшкането много го мразя. Хванала съм й цаката. Като започне да се тръшка, я питам строго: "Реве ли ти се?" и тя изкрещява "Даааааааа!" и аз й казвам да иде в другата стая да реве, да си помисли и да се върне да ми обясни какво е държанието й. След малко пристига хленчеща и се извинява и обяснява как ще ме слуша. но незнам какво да правя ако се тръшне навън - нито да се караш, нито да го наказваш smile3515

Не знам защо децата се инатят точно на родителите си. Веднъж си направихме експеримент в градинката - една мама казва на детето си да стане от пясъка и да клекне, да не седи. Той обаче нищоооооо не чува. smile3506 Аз му казах веднага да стане и да клекне в пясъка и той моментално го направи! диванета! smile3503
Виж целия пост
# 2
Успокой се, всяко нещо с времето си. Истината е, че децата ни възприемат по-скоро за даденост.
Моята дъщеря е с хиперактивност и е невероятно палава. Върши беля след беля. Но, дори тя, в градинката се държи много прилично (въпреки проблема, който има). А у дома е... ooooh!
Виж целия пост
# 3
Моника е същата. Няма човек който да не е казал, че е невероятно кротко и добро дете, а мен ме прави луда и пищи за най-малкото нещо.
Виж целия пост
# 4
Ами те инатите пред мама и тати вървят ,пред други хора как ще се инатят/ ThinkingНормално си е и не е само твойто дете.Моя синковец е същият.Баба си слуша ,а мене ме прави на луда докато не му изскърцам със зъби ,чак тогава се кротва. Grinning
Виж целия пост
# 5
Eйййй,значи са големи маймуни....
Да са ни живи и здрави,пък да се надяваме,че един ден ще кротнат!
Виж целия пост
# 6
Още нещо да допълня- освен по- горните Wink...
Нашите родители- бабите и дядовците са мноооого по- спокойни от нас.
А това децата го усещат. Peace
Виж целия пост
# 7
А да не би да е някакъв вид протест, че го оставяш на дядо му , може подсъзнателно така да реагира, въпреки, че с дядото  му е добре?
Виж целия пост
# 8
А според мен е защото с нас се чувстват най - уверени. Всеки обича да се глези и да му угаждат! То и аз обичам, ама няма пред кого вече!!!! Embarassed
Виж целия пост
# 9
И Валентина реагира по същия начин, когато се върна от работа. И дори понякога чак ми става досадно вече, когато майка ми  каже:"Само пред теб прави така! До преди малко беше мирна и кротка."
Не мога да кажа, че я глезя, напротив , дори мисля, че понякога доста я стягам. Но и си  ми е малкото съкровище все пак  Hug
Виж целия пост
# 10
А да не би да е някакъв вид протест, че го оставяш на дядо му , може подсъзнателно така да реагира, въпреки, че с дядото  му е добре?

 Peace
Всички ситуации са различни, както и причините за подобно поведение. Във вашата ситуация ми се струва много вероятно това да е причината. При всички положения би било добре да измислиш различни неща, с които да му покажеш ясно любовта си - специално време за него или нещо, което той много обича да прави и т.н. - да запълниш нуждата му от общение с мама и така да се сближите повече. В тези първи години от живота му най-важното нещо за него са взаимоотношенията му с мама и татко. Пожелавам ти успех и да развиете много близки взаимоотношения с малкото човече!!!  Heart Eyes
Виж целия пост
# 11
Ми нормално. И моята щерка е така- лиготи се на мен и баща си, както и на моите родители. Това са хората, с които е нон стоп. Свкърва ми я гледа сравнително рядко и при нея няма такива изцепки, даже все ми се чуди как можело да се нервя от нея- такова кротко и безпроблемно дете. Чак бяс ме хваща така като ми каже.
Виж целия пост
# 12
Всички сме така явно.Гого прави същите номера.При баба си слуша направи е ангелче,а на мен не ми дава да си взема въздух #Crazy
Виж целия пост
# 13
Може би му липсваш.
Поне знам, че е така за моето дете. В момента, в който ни види двамата с мъжа ни, се залепва за нас и започват номера от 1001 нощ. Не че с другите е много кротък, но при нас са коронните номера. Хич не е лесно.
Виж целия пост
# 14
дааа, и аз си мисля, че лигавенето и тръшкането идват, защото ме вижда рядко... Но ми е ужасно мъчно, че трябва да се скарам. И още повече - защото не знам какво бих могла да направя, за да променя ситуацията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия