коя маска почиства по-добре..?

  • 2 026
  • 18
аспириновата или хумата
Виж целия пост
# 1
Всички сме много доволни от аспириновата, с хума не съм пробвала.
Пробвай и двете и си прецени коя ти е по-подходяща  Peace
Виж целия пост
# 2
И двете.Peace
Аспириновата е и избелваща и ексфолираща, а тази от хума снабдява кожата с минерали и микроелементи. Има няколко вида хума, за каква говориш - бяла, розова, жълта, зелена или синя?  Wink
Виж целия пост
# 3
И двете.Peace
Аспириновата е и избелваща и ексфолираща, а тази от хума снабдява кожата с минерали и микроелементи. Има няколко вида хума, за каква говориш - бяла, розова, жълта, зелена или синя?  Wink

Коя за какво е??  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 4
бяла - много фина, за суха кожа
розова - чувствителна кожа/коса
жълта - всякакъв тип кожа/коса
зелена - мазна кожа кожа/коса
синя - мазна кожа

На Талодерма е бяла, на Клеопатра - зелена, имат и жълта, но тя се води маска п-в черни точки и е с някакви билки; синя и розова не съм срещала  Peace
Виж целия пост
# 5
Регал имат пилинг маска с краставица  и още нещо -не си спомням ,но бях много доволна. Peace
Виж целия пост
# 6
бяла - много фина, за суха кожа
розова - чувствителна кожа/коса
жълта - всякакъв тип кожа/коса
зелена - мазна кожа кожа/коса
синя - мазна кожа

На Талодерма е бяла, на Клеопатра - зелена, имат и жълта, но тя се води маска п-в черни точки и е с някакви билки; синя и розова не съм срещала  Peace

  bouquet
Виж целия пост
# 7
Разрових се още, тъй като бях писала по спомени.
Извинявам се ако съм подвела. някого... имало и още видове.

Хума - вълшебната пръст

Хума - вълшебната пръст
Маската със зелена хума е подходяща за мазна кожа.

Хумата се ползва в козметиката и медицината от толкова много време, че на хората им е трудно да си представят какво са правили жените преди да открият този натурален продукт.

Малко хора знаят, че хумата е използвана и като лекарство срещу холера, дизинтерия, възпаления и т.н. Интересно е, че болните животни предпочитат да пият вода от места, в които почвата е глинеста и е предала лечебните си свойства и на водата.

В днешно време хумата, или глината, както ви е по-удобно, се използва най-вече в козметиката. Големите козметични компании я слагат в продуктите си,а и вие самите можете да си направите маска с хума от аптеката.

Сигурно ви е направило впечатление, че хумата е в различни цветове. Това се дължи не на промишлени оцветители, както някои си мислят, а на различните минерали, които се съдържат в нея.

Зелена хума

Подходяща е за нормална и мазна кожа. Регулира мастната секреция на клетките и е подходяща за справяне с мазната коса.

Зелената хума има и най-широко действие. Почиства кожата, подхранва я с необходимите минерали, заздравява наранените зони и ревитализира.

Бяла хума (каолин)

Подходяща е за суха и нежна кожа. Като маска за коса придава жизненост и блясък. Бяла хума съдържат и бебешките пудри. Богата е на силиций и помага за унищожаване на токсините.

Червена хума

С нея се правят маски за нормална и суха кожа. Червеният й цвят е заради съдържанието на железен оксид.

Богата е на олиго-елементи и връща блясъка на кожата. Помага и за подобряване на кръвообращението.

Жълта хума

Богата е на минерали и тонизира клетките. Подходяща е за нормална и мазна кожа. Подхранва нормалните и чупливи коси.

Розова хума

Омекотява кожата и връща блясъка й. Подходяща е за деликатни, чувствителни лица. Съдържа много олиго-елементи.

Синя хума


Обогатява кожата с кислород, може да се използва за всички видове кожа.

Когато правите маска за коса с хума, трябва да добавите малко алкохол - няколко капки спирт например, за да я отмиете после по-лесно.

Ако сте с боядисана коса, избягвайте да правите маска с хума, защото активните й съставки отмиват цвета.

  bouquet
Виж целия пост
# 8
А тази хума натюрлих ли си я пляскаш по лицето или се смесва с разни други продукти?  Thinking  Whistling
Виж целия пост
# 9
А да знаете други маски различни от хума подходящи за мазна кожа с почистващ ефект,но не и избелващ newsm78?
Виж целия пост
# 10
А тази хума натюрлих ли си я пляскаш по лицето или се смесва с разни други продукти?  Thinking  Whistling
1. - само с минерална или розова вода. Плескаш, съхне, миеш.
2. - с кисело/прясно мляко. Плескаш. Съхне, миеш.
3.  - с мляко/розова вода + няколко капки масло от гроздови семена + капка - две масло от лавандула (почиства и регулира секрецията при мазна кожа) ..../..../....
4.  - 2 с.л прясно мляко, хлебна мая колкото орех, хума до гъста кашичка. Нанася се на лицето, държи се докато засъхне и внимателно се измива първо със топла, после със студена вода. Нанася се лек крем.
5. - 1/2 малък настърган домат + 1 с. л зелена/синя хума - превантивно п-в бръчки, почиства и черни точки. Нанася се като 4.
Виж целия пост
# 11
А да знаете други маски различни от хума подходящи за мазна кожа с почистващ ефект,но не и избелващ newsm78?
При мен може и да не е избелващ, но при друг може да действа точно така.
Като цяло не става съвсем избелване при хумата- по- скоро "избистряне", но пак зависи от вида хума и от останалите съставки.
Предложени маски - виж по - горе.
Виж целия пост
# 12
А тази хума натюрлих ли си я пляскаш по лицето или се смесва с разни други продукти?  Thinking  Whistling
1. - само с минерална или розова вода. Плескаш, съхне, миеш.
2. - с кисело/прясно мляко. Плескаш. Съхне, миеш.
3.  - с мляко/розова вода + няколко капки масло от гроздови семена + капка - две масло от лавандула (почиства и регулира секрецията при мазна кожа) ..../..../....
4.  - 2 с.л прясно мляко, хлебна мая колкото орех, хума до гъста кашичка. Нанася се на лицето, държи се докато засъхне и внимателно се измива първо със топла, после със студена вода. Нанася се лек крем.
5. - 1/2 малък настърган домат + 1 с. л зелена/синя хума - превантивно п-в бръчки, почиства и черни точки. Нанася се като 4.


zizi top, муцинка си!   bouquet
Виж целия пост
# 13
А да знаете други маски различни от хума подходящи за мазна кожа с почистващ ефект,но не и избелващ newsm78?
Маска с мая, разредена с прясно млако, може и с вода.Има невероятен ефект. Опитай!
Виж целия пост
# 14
И двете.Peace
Аспириновата е и избелваща и ексфолираща, а тази от хума снабдява кожата с минерали и микроелементи.
И двете маски са хубави.Аз по-често си правя с хума,а аспириновата един път в месеца.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия