Важно - машина за хляб - 3 част !

  • 45 726
  • 535
Машина за хляб - 1 част!  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22004.0

Машина за хляб- 2 част!

Рецепти за машина за хляб!


Полезни съвети + още рецепти 
Виж целия пост
# 1
Мама Цоцоланка или някой друг ако знае,какво съдържа това брашно "Селски хляб"?Много се запалих от тези хвалебствия тук!
Никога не съм ползвала смеси на Техра,както вече писах,но много ги хвалите и искам да ги пробвам!Къде се намират,само в Метро ли?То и до Метро ще идем,ама в неделя.
Виж целия пост
# 2
Записвам се да следя темата...
Виж целия пост
# 3
клик  bouquet
Виж целия пост
# 4
пльос и аз тука
Виж целия пост
# 5
Мама Цоцоланка или някой друг ако знае,какво съдържа това брашно "Селски хляб"?Много се запалих от тези хвалебствия тук!
Никога не съм ползвала смеси на Техра,както вече писах,но много ги хвалите и искам да ги пробвам!Къде се намират,само в Метро ли?То и до Метро ще идем,ама в неделя.

Имам един пакет донесен от съпружеството и го премятам от шкаф във шкаф и не мога да се наканя да го направя още. Мирише много ароматно. Ето му състава :
пълнозърнесто пшенично брашно "Грахам"
слънчогледови ядки
малцово брашно
аромати
Панотех "Грахам"

Това е.
Виж целия пост
# 6
Значи Селския хляб е е дин вид Грахам,но със семки и аромати?Аз помислих,че е бял основно с някакви леки примеси и на други брашна.Ще го потърся.
Какви ли са тези "аромати"?! newsm78 И малцовото брашно не ми е ясно.
Виж целия пост
# 7
Отчет:
хляба изглежда много добре ( особено в сровнение с вчерашния), cathie, в твоя чест е с пукната коричка, като изстине ще видя каква е хавата и вътре.Ако мога е снимам. Обичам ви  Hug
Виж целия пост
# 8
Кога Лео пусна нова тема, кога я изписахте...Страшни сте!
Виж целия пост
# 9
Запис и аз.  Laughing Тъкмо сега колегите ядат от прясно изпечения хляб. Така като гледам, ще свършат бързо машинките в нашето МЕТРО.
Виж целия пост
# 10
pina, пакетите на Техра ги има и във всеки от големите маркети - Била, Хит и т.н. Аз лично не съм привърженичка на готовите им, именно заради това, че има и още нещо кой знае какво (споменатите аромати). А основната идея при закупуването на машинката беше именно да знам какво има в хляба ми! Предпочитам сама да си правя смески от различни брашна и да добавям напр. ленено семе, белени слънчогледови семки, тиквени семки, трици, сусам, овесени ядки, разни сухи подправки.. всичко, което ми хрумне.

Честито на всички новосдобили се с така ценните машинки! Пожелавам само вкусни и ароматни произведения да излизат от тях!  Hug
Виж целия пост
# 11
Sisssi,то аз затова и попитах какво е съдържането на Селски хляб - помислих,дали не мога сама да го докарам като омешам това онова.Явно няма да мога,затова реших,че мога да си купя да пробвам.
Сигурна съм,че в тези готови смеси има всякакви чудесии - химикали!Тези аромати - надали някой е ходил по баирите да събира билки и да суши,та да ги сложи в брашното - ще са порастнали в някоя лаборатория! Tired
Ама то всичко е такова вече. Tired
Виж целия пост
# 12
pina, пакетите на Техра ги има във всеки от големите маркети - Била, Хит и т.н. Аз лично не съм привърженичка на готовите им, именно заради това, че има и още нещо кой знае какво (споменатите аромати). А основната идея при закупуването на машинката беше именно да знам какво има в хляба ми! Предпочитам сама да си правя смески и да добавям напр. ленено семе, белени слънчогледови семки, тиквени семки, трици, сусам, овесени ядки, разни сухи подправки.. всичко, което ми хрумне.

Именно!
Аз и затова го прехвърлям този пакет и все го отлагам за друг път, докато накрая не го изядат молците  Laughing.
Колкото да ароматите във въпросният Селски хляб, най-силно се усеща аромата на чубрица.
Аз слагам в някои хлебчета шарена сол - 1-2 ч.л. и става страхотно ароматно хлебче. Дуго, което съм добавяла от тревите е сушен магданоз, копър, целина, босилек (разкош!).
В диетичните магазини има пакетирани брашна  - оризово, от елда, соево. Напоследък във всеки хляб добавям по някое от тези брашна - около 50 до 100 гр. Стават си екстра!
Виж целия пост
# 13
pina, всъщност аз няколко пъти съм използвала от тях и резултат не е нещо особено. Сигурна съм, че ти можеш да направиш далеч по-добри комбинации и да постигнеш перфектен вкус! Знам ти възможностите! Wink
Виж целия пост
# 14
Няма да споря на тема добавки в брашната......За мен вече нищо не е чисто - от водата и въздуха до пържолата в чинията.....За хляба и смесите.....Ако не си си произвел сам подправките - е същата работа и с тях като при добавките. Екологично чисти храни има само при родителите ми на село...И брашното,което те мелят в частна мелница - то е най-чистото за мен, защото на място, пред теб ти даваш своето жито и взимаш своето брашно! Всичко останало е лъжа и измама! Спрях да се втелявам на тема добавки....хубаво е да е чисто и натурално, но....когато спрях да чета някой етикети - по спокойно живея...Само да кажа - не че не се стремя и не спазвам някои принципи, но съм умерено натурална! И в този ред на мисли смятам да си взема брашно от село......но ако не стане - няма да е трагедия!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия