Попара???

  • 596
  • 13
Здравейте майчета,

сега се връщам от консултация....синът ми е на почти 7 месеца и педиатърката каза да започвам с попарите..... ShockedКоито вклщчвали сухар, сирене краве и краве масло......аз ли греша като се учудвам на това, което ми каза....сухара не съдържа ли глутен? а сиренето и маслото белтъка на кравето мляко??? Каза ми още да почвам жълтък през ден да давам....??? Не знам какво да правя!!! Засега сме на зеленчукови и плодови пюренца, каша от време на време и започнах да давам месце: пилешко и заешко.....след заешкото много яко се запече и спрях с месото...сега сме пак на зеленчукови на обяд и на плодови следобед, но педито каза, че3 е по-добре да давам каша всеки следобед, а не плодови пюрета....Също почти ми държа реч как трябвало да се възползвам от сезона и да му давам различни сокове и пресни плодове!!!

Вече не знам да я слушам ли или какво....да не би аз да бъркам някъде и да лишавам детето си от нещо???

Вие как мислите???
Виж целия пост
# 1
Ами мисля, че да му дадеш попара, на 6 м, при условие, че не е захранен с нищо от изброените от теб съставки, е много голям и ненужен риск! Педиатърката ти знае ли с какво се храни детето или много-много не я интересува, а си гледа схемата да върви  #Cussing out

А и личното ми мнение за попарите е, че от накиснат в топла вода/чай хляб ползата не е чак толкова голяма  Rolling Eyes

С две думи - карай си бавно и внимателно със захранването, въвеждай всяко нещо поотделно и следи за реакции. От това, че бебето ти не е яло попара няколко месеца, нищо няма да му стане!

Успех със захранването!
Виж целия пост
# 2
За всичко,което ти е казала според мен е рано!Аз,попари не давам,сиренето го яде направо!Сок още не е пила,плодовете на парчета,но дъщеря ми е на година!
Виж целия пост
# 3
Ох, момичета лошото е и че свекърва ми присъства на почти всяка консултация...и тя като лекарката ме натиска постоянно за сокове, жълтъци , ако щете дори и за гърне вече пита да го слагам ли!!! Вече почва да ми писва честно казано и не знам докога ще се сдържам и любезно да обяснявам защо още не давам сокове и защо съм против сиренето, маслото и особено жълтъка през лятото, а от друга страна да слушам как съм лишавала детето от ценни съставки и да не стояло гладно!!!
Виж целия пост
# 4
Моя неискан съвет е:декември сменяш педиатъра и на консултация сама с детето Peace
Виж целия пост
# 5
Аз въведох попара на 8 месеца (вече бях захранила с глутен), но все още дъщеря ми не я харесва. От около месец й слагам сирене в обедното пюре и много й харесва, а попара спрях да давам - в крайна сметка педиатрите препоръчват попарата заради сиренето (нали съдържа калций и е полезен за зъбите). Жълтък дадох на 6 месеца, но това беше през пролетта и не беше така топло. Плодови пюрета (т.е. пасиран суров плод) давам за десерт на обяд и след обяд.
Виж целия пост
# 6
....А и личното ми мнение за попарите е, че от накиснат в топла вода/чай хляб ползата не е чак толкова голяма  Rolling Eyes

С две думи - карай си бавно и внимателно със захранването, въвеждай всяко нещо поотделно и следи за реакции. От това, че бебето ти не е яло попара няколко месеца, нищо няма да му стане!

Успех със захранването!

И аз така мисля, бебо е на 9 месеца и не е ял попара, и скоро няма да яде, може по нататък когато почне да яде повече храни и намали кърмата за разнообразие да му правя, но това е далеч в бъдещето
Виж целия пост
# 7
Не съм давала попара досега. Не смятам и да давам скоро.. Не съм давала и хляб дори  Flutter
Виж целия пост
# 8
Не съм давала попара досега. Не смятам и да давам скоро.. ...
Peace
А на малко бебе като твоето не бих дала нито една от включващите се в попарата съставки... Говори със съпруга си за подкрепа и съдействие! И се опитай да обясниш на свекърва си, че детето е твое, а не нейно... Тактично по възможност  Heart Eyes
Виж целия пост
# 9
Кимаш по отривисто от  bowuu и продължаваш по своя си начин. Наистина е рано за твоето мъниче. Има да яде попариииииии, но има време  Heart Eyes
Виж целия пост
# 10
със свекърва ми на консултация ... никога!  Naughty
относно попарата, rumya го е казала много добре. аз лично не възнамерявам да давам скоро. за пресните плодове съм "за" в умерени количества. сокчетата ще почакат след годинка. жълтъкът също.
Виж целия пост
# 11
Глутена е проблем преди 6 месеца (доколкото знам), на моя син след 6 месеца съм давала попара, кисел, нишесте, бананова каша на "слънчо", жълтък в пюрето и месо всякакво( без свинско). Каша и кисел давах и още след 4-ти месец по предписание на педито (и си нямах представа от съществуването на глутена, т.е. за педито явно не беше опасно). Не виждам какъв е проблема с попарата, на всички деца след 6 месеца се дава хлебна коричка "да си чешат зъбите".Не можеш да лишаваш детето , давай му по малко от всеки нов вид храна и ако няма отрицателен ефект продължавай.
Виж целия пост
# 12
И аз към края на 6-тия месец реших да въведа глутена понеже кърмата ми малко понамаля а и бях захранила със каша и зел.пюре.
Сега според мен вече по малко можеш да въвеждаш глутена примерно с бисквитка.И чак след това малко по малко да даваш и попарка.Все пак наистина в сиренето се съдържа калций който е полезен за бебо.А сухара е по-скоро за захранване.
Ако ли не също така можеш по мъничко да слагаш сиренце в зел.пюре.
Успех.  bouquet
Виж целия пост
# 13
ами моят алерголог ми каза че след 6 м. мога да въвеждам глутен. аз обаче много много не й вярвам за това. предпочитем да изчакам, пък и не ми е ясно за къде се бърза толкова. това казвам и на свекърва ми - не бързам за никъде. иначе и тя ми говори за попара. що се отнася до консултациите - един път предложи да ме закара, присъства и решиха с педи, че трябва да давам АМ понеже Нина беше лееко нервна за две вечери. така че, познай дали идва втори път.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия