Въпрос за кашите и килограмите на бебчо

  • 565
  • 9
Здравейте мами
Имам въпрос за кашите и килограмите на бебчета...моята педиатърка ме посъветва след 7 месец да вкарам кашите,но повечето майки ме питат защо ще вкарвам каши след като детенцето ми върви едричко(т.е. в момента сме 8400гр на 68см)...момичета ме съветват да взема бебешки бисквитки и да и ги давам с плодови пюрета...та въпроса ми е какво да правя...не ми се иска да лишавам детето от нищо а според мен ако не дам каша ще лиша бебчо от нещо кажете може ли да я лиша от нещо ако не и дам каша
Виж целия пост
# 1
Не знам защо сте решили,че от кашата се пълнее,а от бисквитите не newsm78
Виж целия пост
# 2
Ами да,siska79  е напълно права!Бисквитите даже според мен са по-калорични от една безмлечна оризова каша например,смесена наполовина с плод!
Виж целия пост
# 3
Мисля, че ако кашата е с повече плод не е по-калорична от бисквитите. Може да редуваш каша с плод и плодово пюре с адаптирано мляко например. Чела съм мнения на доста мами, които са споделяли, че децата им не са наддавали от кашата. Дъщеря ми доскоро ядеше всеки ден каша и то почти без плод заради силно чувствителен стомах и в момента е 67 см. и 6600, на почти 9 месеца. Та както виждаш кашата май не ни действа много!!! Laughing
Виж целия пост
# 4
аз въведох оризовата каша от самото начало и след един месец ядене на каша Нина е качила 300 гр. - наполовина на предния месец, когато беше само на кърма. не мисля, че трябва да се притесняваш щом не прекаляваш.
Виж целия пост
# 5
И аз въведох оризова каша миналия месец, а бебо качи 350гр за месеца (за справка, до миналия месец, когато беше само на кърма, качваше по килограм  Grinning), така че не мисля, че от кашите се пълнеее.
Виж целия пост
# 6
Моята дъщеря яде каша всеки ден от 7-месечна и всеки месец качва по 500гр (в момента е почти 8кг на 72см). Не смятам, че от кашата се пълнее (поне като съдя по моята дъщеря).
Виж целия пост
# 7
Благодаря ви мили мами за споделения опит май наистина ще си послушам педито а не приятелките с който си разхождам малката принцеска
Виж целия пост
# 8
Mamcheta,az mislia ,4e i bez kashi bebeto moje da si e debelichko.Moeto e na 7 meseca i e 12 kilograma,i e samo na karma.
Виж целия пост
# 9
И аз не бих казала, че от кашите бебчето става "дунди" Laughing !Поне нашият опит с кака Теа е такъв, че тя бавно си наддаваше по принцип, но и след въвеждането на каши, нищо не се промени; изобщо не започна да едрее в по- бързи темпове... Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия