въпроси за растроено стомахче на 4 мес. бебе

  • 580
  • 4
Днес моята бебка, която е само на кърма и на режим на хранене на поискване ака 6 пъти до настоящият момент и понеже на обяд интервалите бяха много кратки - в 1.30, 2.30 и после в 4 като последното беше с зеленикав цвят се разтревожих и я заведох при педиатър. Тя каза, че или е диетична грешка от моя страна или е инфекция, предписа Ентерол и Диетичното Адаптирано мляко на Хумана. Вчера не акала цял ден, но и друг път го е правила и после си "наваксва" на следващия ден, та затова не се притесних като ака 2 пъти сутринта. Различното, което съм хапвала вчера е прословутото жито за лактация.
Това, което ме тревожи е даването на ад. мляко и спирането на кърменето - нали кърмата е най-лесно усвоимото и щадящото за бебешкото стомахче, само че няма педиатър на това мнение  Sad . Пък и много се страхувам да не се обезводни и се чудя водичка допълнително ли да й давам, щото по принцип не пие или пък чай с нещо затягащо ли ??? Аз съм си паника по принцип и направо не съм на себе си от нерви. А иначе бебе си е весело и си суче, но пък и това че тревожи щото пък като се насуче пак ака  Sad . Яде в 5.30 и не ака, но пък като хапна в 7.30 в 8.00 резултата беше доволно зеленикав.
Моля дайте съвет
Виж целия пост
# 1
Ния получи разстойство, когато беше на 3 мес....май от един аналгин който пих по съвет на една аптекарка Imp ...нашата педиатърка ни препоръча да я кърмя и да и давам оризова вода за затягане...оправихме се за 2 дни...но при вас може да е по-сериозно положението, не знам Confused
Виж целия пост
# 2
Моето мнение е, че адаптираното мляко е излишно, при положение, че детето си суче. На Климент акото и сега си е зеленичко понякога. Това си е в реда на нещата за кърмените бебета, нека и други майки ти кажат.
Виж целия пост
# 3
Според мен дай Ентерола - това са естествени дрожди, които с набъбването помагат за овладяване на разстройството. Лечебната Хумана - не знам, при положение че бебето ти е на кърма...смисъл не виждам. Кърмата е и богата на вода (над 80%) и е съобразена с моментните нужди на бебето, т.е. и когато е болна, кърмата вече е с променен състав, който да помогне максимално.
По-скоро кърми + Ентерола + по малко оризова вода с лъжичка (ако я иска).
Виж целия пост
# 4
Не се притеснявай,Дени - Евичка също има по цели дни,когато аките й са все едно е яла спаначена супа и на всеки памперс сме здраво омазани.Така и не съм установила някаква причина за това,а и очевидно не й се отразява изобщо.Миленка и тя ми звъня веднъж със същите питанки за Калоянчо - но и на него нищо му нямаше.След като Али е доволна и папка,няма признаци да е болна или да й пречи това,не трябва и ти да се притесняваш.Ентерола няма да навреди,нито оризовата вода - и имай предвид,че за разстройство се говори,когато детето ака поне 3х по-често от обичайното,а до обезводняване се стига много рядко.Спокойно и  Heart Eyes  на двечките и на баткото Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия