смяната на памперса, храненето и ревящото или заспалото бебе

  • 640
  • 12
Вече се чудя какво да правя при смяната на памперса на моя син - т.е когада извършвам тая процедура? Когато го сменям преди ядене той реве до скъсване докато трае процедурата. Като изчакам след хранене се случва да заспи или пък по-рядко да върне част от храната.Какво бихте правили вие в същата ситуация? Ето сегапредния път пропуснах защото не исках да плаче преди хранене, а пък след храненето заспа и не исках да го будя. Сега съм решила след като го нахраня с цената на всичко да го сменя, защото не мога да го оставя наакан толкова време.
Виж целия пост
# 1
Често най-удобно се оказва да правиш смяната по средата на храненето Grinning
Ако кърмиш, като свършите с първата гърда Grinning Ако храниш с шише - когато е изял повечко, но без да е свършил още, така че да е спокоен, докато го смениш, и да си дояде след това и да заспи сух и чист Grinning
Виж целия пост
# 2
Преди хранене, за да не връща от "манджата" след хранене.
Виж целия пост
# 3
Кърмя и дохранвам
значи може между двете???
Виж целия пост
# 4
Абе добре звучи съвета на hedra, но не винаги става. Моят дребоъск, ако му извадиш шишето от устата, преди да е изцокал всичко, реве повече, отколкото когато е гладен.

Само не разбрах какъв е проблема, с това, че заспива след хранене. Тъкмо ще ти е още по-лесно, защото няма да мърда насам - натам. Най-обичам да сменям памперс, докато дребосъка спи.

Няма правило. Аз по принцип сменях преди хранене, но обикновено се налагаше и след хранене отново да сменям. Защото докато се храним, от едната страна пълним, от другата изпразваме..... Joy
Виж целия пост
# 5
Абсолютно съм съгласна за пълненето и изпразването Laughing
Иначе ми е гадно да го събуждам по такъв начин да не вземе да се разреве. Ужасно реве.
А и моя е много лаком и ще е трудно да му прекъсвам храненето за да го сменя.
Виж целия пост
# 6
Аз лично сменям Карина по средата на храненето. Мисля, че трябва да се прецени според детенце. Ако е много лаком както казваш, най- добре е 20тина минути след ядене. Но пък ако заспи... не знам  newsm78 Аз лично бих сменила и преди ядене, въпреки че плаче. От личен опит знам, че после като лапне гърдата и ще е доволна  Peace
Виж целия пост
# 7
обикновено след - после пак я приспивам   Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
Сменям памперса,когато се изака-веднага.Не ми се ще да си тъне в изпражненията,независимо дали спи,или се храни....
Виж целия пост
# 9
Аз винаги съм сменяла при нужда.
Като беше малко бебе, сина ми заспиваше по време на кърменето и не е пълнил памперса. Събуждаше се около 15-20 мин преди хранене и тогава сменях памперса. Или докато дреме лееекичко го почиствах и пак го слагах да спи. Той си беше кротко бебе и не му пречеше.
Сега вече сменям при пълен памперс, или преди да излезем на разходка.
Виж целия пост
# 10
Вече се чудя какво да правя при смяната на памперса на моя син - т.е когада извършвам тая процедура? Когато го сменям преди ядене той реве до скъсване докато трае процедурата. Като изчакам след хранене се случва да заспи или пък по-рядко да върне част от храната.Какво бихте правили вие в същата ситуация? Ето сегапредния път пропуснах защото не исках да плаче преди хранене, а пък след храненето заспа и не исках да го будя. Сега съм решила след като го нахраня с цената на всичко да го сменя, защото не мога да го оставя наакан толкова време.

Сигурно бебето ти е малко. Не се тревожи, скоро няма да заспива след хранене и ще го сменяш, когато си поискаш:) Аз сменям половин час след като се е наяла. Но и моето бебе не ака повече от веднъж на ден.
Виж целия пост
# 11
СМеням след ядене, или по средата на храненето- голяма работа, че повръща. По- добре е, отколкото да седи наакано с часове.
Виж целия пост
# 12
Вече се чудя какво да правя при смяната на памперса на моя син - т.е когада извършвам тая процедура?
Когато е необходимо. Особено пък ако е наакано - колкото и да реве-сменям го, няма да го оставя да стои с омазано дупе... Независимо дали е преди или след ядене, дали реве или не. Никога не мие отнемало много време-само някакви си 2-3 минути...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия