Австралийски антиген

  • 973
  • 7
Здравейте дебеланки.Имам един проблем.Влязох в 9 месец и когато ми дадоха картона открих че имам HBsAG + и никой не го е забелязал досега.А изследването е от декември.Казаха ми че за бебето не било опасно но аз все пак съм притеснена .Някой знае ли нещо по въпроса?
Виж целия пост
# 1
Ами това е хепатит Б.
Консултирай се възможно най-бързо със специалисти по инфекциозни болести и акушер гинеколози какво би трябвало да се направи в твоя случай, за да не се зарази бебето.
Ако трябва повтори изследването.
Виж целия пост
# 2
Ами казват че не влияе на бебчо.Само при раждането трябвало да се пазят докторат и акушерките да не се заразят от кръвта ми.А това е кофти.
Виж целия пост
# 3
Ами има риск да се зарази бебето ама то на тях не им дреме нали се сещаш. Това което прочетох в нета е че трябва веднага след раждането да се постави ваксината за хепатит Б на бебето както и HBIG (хепатит Б имуно глобулин). Консултирай се със специалисти по инф. болести.
Виж целия пост
# 4
В родилния дом си знаят какво се прави - внимание за медицинския персонал при раждането, инжекция с антитела за бебето, защото е имало контакт с твоята кръв при раждането и после се слага и ваксината за хепатит В. Хепатит В-носителството не е пречка за кърменето.
Задължително е и съпругът ти да си направи изследване за носителство - вирусът се предава изключително по кръвен и полов път, а е важно да знае дали е носител. Ако не е, трябва да се ваксинира, за да не се зарази от теб в някой момент.
Виж целия пост
# 5
Това със сигурност не е хепатит. Означава, че организма се срещал с вируса и е изработил антитела. Наистина трябва да се консултиращ, защото може да предприемат секцио. Преди  носителки на  Авсралийски антиген са  раждали само в Майчин дом, но сега мисля, че няма проблем да е навсякъде. Желая ти успешно раждане!
Виж целия пост
# 6
Австралийският антиген не е показател за секцио!!! Както и при всяка друга зараза, която се предава по кръвен път, при секцио бебето е много повече изложено на контакт с майчината кръв, съответно на по-голям риск да се зарази! И определено се ражда във всяка една болница без проблем.
Виж целия пост
# 7
Аз имах същия проблем, казаха ми че съм "австралийка" когато бях в 4 месец и че лечение няма.Казаха ми че нищо не може да се предприеме. И общо взето dani_138 го е казала най-точно. Родих в МД,вагинално. Казаха, че няма никаква опасност за бебето.А за мен това беше най-важното.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия