Мързеливи ли сте?

  • 6 887
  • 96
Мързеливи ли сте и доколко? Имам предвид в домакинската работа. Аз съм най-мързеливата която познавам. Идва жена веднъж седмично да чисти, иначе зор голям. Едва се раздвижвам да пускам прахосмукачка, ама няма как, малкия пълзи по пода (не мога да мия, гаден, гнусен мокет е). Банята се мие основно ........ веднъж в месеца, иначе мивката и пода го мие горката жена. Тоалетната и тя така (отделно помещение е). Сега лятото като е топло и метлосвам по цял ден спирам и да готвя, веднъж- два пъти седмично да се прежаля най-много, ядем салата или сандвичи и каквото има в хладилника. Не пера нищичко на ръка, да живее пералнята. Не простирам, да живее и сушилнята. Не мия и чинии, да живее и миялната - тя май е най-великия уред. Не гладя нищо освен официалните ризи и панталони на мъжа ми (ходи с панталон с ръб и риза всеки ден, значи 2-3 панталона и 5-6 ризи на седмица). Като се замисли човек - за какво се е оженил моя мъж за мен Mr. Green Едно дете гледам и това е. Laughing Да не забравя - сега не работя, в майчинство съм. Като чета тук във форума за какви жени става дума - работят, деца имат,  програма как да си гледат къщата правят..... понякога ме е срам Embarassed (ама малко......). Та се питам има ли други като мен или съм сама в мързела си?




Забравих - и леглото не си го оправям никога Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Янтра , поздравявам те!
Не за мързела, де!За смелостта да си го признаеш и за това, че си намерила мъж като твоя. Peace


Сега по темата-примързява ме на моменти, но общо взето се изтрайва мързела ми.И аз не работя, но поне домакинската работа гледам да свърша.Напоследък обаче ужасно ме мързи и нищо не правя.Буквално нищо.По цял ден съм на компютъра. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 2
Янтра , поздравявам те!
Не за мързела, де!За смелостта да си го признаеш и за това, че си намерила мъж като твоя. Peace


Сега по темата-примързява ме на моменти, но общо взето се изтрайва мързела ми.И аз не работя, но поне домакинската работа гледам да свърша.Напоследък обаче ужасно ме мързи и нищо не правя.Буквално нищо.По цял ден съм на компютъра. Rolling Eyes
Пиши как миеш, переш, и прочие такива неща. Ежедневно, ежеседмично, веднъжгодишно. Прозорци, основно чистене и така. Краткия мързел не се брои Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Мия ако е вече ужасно мръсотия.Прахосмукачката по същия начин.У нас няма средно положение-или е облизано или е кочина.
Прозорците... Хм, като се замисля от две години не съм ги мила. Mr. GreenСтоят си още с надписите от фирмата, която ги сложи... Rolling Eyes
Основно чистене- само когато ги няма децата (случва се май веднъж годишно)



Мале-е-й, ма то и аз съм голям мързел! ooooh!Как ме трае мъжът ми седем години?! newsm78
Виж целия пост
# 4
Мързи ме  Confused и то много ... но гледам да го подтискам .
Нямам избор ! Мразя да ми е мръсно и разхвърляно , а мъжът ми като вземе предвид майка си , смята , че у дома е най - чистото и подредено място на света  Mr. Green.
Ходя и на работа , в неделя ми идва жена  Wink
Като цяло съм доста организирана .
Прозорци обаче мия два пъти в годината  Naughty
Баните ( за нещастие имаме две  Sad / се чистят по един път в седмицата !
Гладя един път в седмицата също / жената ми глади само чаршафите /
Терасите ги мие мъжът ми  Peace
Гледам обаче все да има нещо вкусно , защото обичам да си угаждам !
Така че - средно ме мързи май  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
мързи ме, боря се с това
домакинската работа друг ми я върши, но мен пак ме домързява за  други работи
Виж целия пост
# 6
Ми мързи ме,ама като няма кой,си върша работата #Cussing out
Виж целия пост
# 7
зна4и, по принцип не! но сега ми е 4акащо и заминаващо, преди да тръгна ще правя основно от  огледала, прозорци, гардероби и 4екмеджета, завеси и вси4ки шкафове, 4е има и капаци на прозорци да се мият! ина4е всеки ден профилактика! тераса, тоалет и под, прах, според! не оби4ам да гладя, минавам м/у капките, ако не мога тюхкам се! но оби4ам да готвя, салати, мезета, десерти, кексове за свеки, баници, пити,пала4инки, сладка- каквото са рекли! мия и трия по навик, баси навика-ве4е 35г , стаж бе, да ми го впишат с трудовата! 3 деца отгледах сама, помощ на 4ас ,след уговорка! с двете работех надомно и заформях заплата не лоша! но не спях, сега  мъжът  ми каза по4ивка, ве4е 5 г това правя, по4ивам активно с третото! да са  ми живи ,аз също да си ги гледам!мързелувам спонтанно при депресия или защото той не иска да пипам нищо, да сме си били компания! Mr. Green
Виж целия пост
# 8
Писах вчера в една друга тема:

Дева съм. Прането го сортирам - на детето отделно; през ден пускам прахосмукачка; непрекъснато вървя и подреждам  #Crazy; банята и тоалетните мия всяка седмица; мушама не ползвам; леглото си оправям всяка сутрин (и още n-пъти на ден, ако го разбута някой); мия чинии след всяко хранене, а прозорци всеки месец...но чаршафа няма да си бродирам Crossing Arms
Да добавя - готвя всеки ден.
Луда съм сигурно  Crazy
Иначе много ме мързи и хич не ми се вършат тия неща. НО невероятно много се дразня да ми е мръсно, разхвърляно или да ми е пълна мивката. Не издържам и домакинствам  ooooh!
Виж целия пост
# 9
Чак ме е срам от мързела ми напоследък. EmbarassedПостоянно съм на компа и като чуя,че асансьорът спира на нашия етаж и скачам веднага от стола и започвам уж да шетам,че ако е мъжо... Crazyвсе на компа ме заварва и като ме пита какво правих цял ден...лошо,все едно ме удря с мокър  парцал Mr. Green
Виж целия пост
# 10
Чак ме е срам от мързела ми напоследък. EmbarassedПостоянно съм на компа и като чуя,че асансьорът спира на нашия етаж и скачам веднага от стола и започвам уж да шетам,че ако е мъжо... Crazyвсе на компа ме заварва и като ме пита какво правих цял ден...лошо,все едно ме удря с мокър  парцал Mr. Green


 Joy Joy Joy Joy
Виж целия пост
# 11
Аз имах голям проблем - като беше мръсно и имаше чинии изпадах в паника и не мирясвах докато не очистя всичко. Обаче мъжо почти ме излекува като се стараеше да цапа постоянно и възможно най-много; сега мога да оставя всичко е така на произвола на съдбата, докато пак не ме удари съчмата - понякога все още имам такива пристъпи  Simple Smile
Виж целия пост
# 12
  Много обичам да чистя, но повече обичам да ме мързи Mr. Green Прозорците мия два пъти в годината, но много мразя да е мръсно по пода, защото ходя боса и усещам всяка нахална троха. Мразя и прах. Чиниите не ме вълнуват особено, докато не се издигнат над ръба. Общо взето е чисто, но е супер разхвърляно. Подреждането просто е някакъв ад в живота! За готвенето не ми се говори! Освен, че трябва да се готви трябва и да се яде, което е още по-противно и скучно. Поклон на перфектните домакини, дори да не работех нямаше да бъда една от тях.
Виж целия пост
# 13
Аз съм по-зле и от теб. Нямаме миялна - мъжа ми мие. Нямаме чистачка - той мие и пода и пуска прахосмукачка. И сушилня нямаме - той простира... Ако теб те е срам, аз какво да кажа. Crazy
Поне се старая да не е всеки ден тоз тормоз и да компенсирам с готвене и вкусотийки. Whistling И все се оправдавам с детето, ама и за форума му е ясно... ooooh!
Честно казано по принцип не съм мързелива, ама от няколко дни съм в гореописаната фаза. Милото ми мъжле... Обикновено помага, не ги върши основно тия неща, ама напоследък му се събра повече. Май съм в лятна ваканция. Ужас! ooooh!
Виж целия пост
# 14
Не ми е неприятно да чистя, готвя, гладя, но има толкова много неща за правене, че не се справям.
Обикновено правя най-спешните неща, а другото - когато стигна (може и никога).
Добре, че майка ми и баба ми идват през 1-2 седмици и помагат.
Гладене - много рядко.
Миене на чинии - всеки ден или през ден. Нямаме съдомиялна.
Готвене - понякога няколко пъти на ден. Друг път цяла седмица караме на сандвичи. Т.е. не готвя.
Обичам да готвя, но понякога нямам време и не успявам. Най-обичам да захвана нещо и да се занимавам с него цял ден. Например с някоя торта или сладки.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия