Мили мами, абе как го давате това пюре/сок между храненията?

  • 1 247
  • 18
Даниел е на 6 месеца, тежи 7 килограма и е дълъг 65 см. Яде през около 3 - 3.5 часа като почваме в около 8.30 с 200 мл АМ, ако поиска втора закуска към 11 - пак 200 мл АМ. Ако не към 12 - около 180 гр зеленчуково/месно пюре и колкото изяде плодово, но не повече от 70 грама. Към 16-17 часа - около 180 гр каша/кисел/плодово пюре с АМ. Към 20 часа - къпане и около 200 мл АМ. През нощта не става. Никога не го насилвам да си изяде всичко, колкото изяде - изяде и часовете, които споменавам не са фиксирани, ако се заиграе може и да се забави папането. Между храненията си играе или спи. Как да му се не знае да му давам тоз плод между храненията, като не му се яде между храненията или пък нанка. Аз за себе си съм намерила решение май, добавям към кашата следобед, ама ми е интересно вие как го правите. Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 1
Сок давам вместо вода. Плодове давам като десерт, а не между храненията, защото не й се яде или пък й се разваля апетита за следващото хранене.
Виж целия пост
# 2
Никога нищо не съм давала между храненията. С плодови пюрета и съответно с продове замествам едно от храненията - следобедното.
Виж целия пост
# 3
А, защо толкова зор за плодове между храненията? Wink АЗ давам плодово пюре в кашите, не давам между или след хранене. Сокове не иска да пие, но като пропие, ще го давам сутрин
Виж целия пост
# 4
Не давам нищо между храненията Peace
Виж целия пост
# 5
Когато бебка беше колкото вас режима ни беше следният
6.30 АМ
10.00 Ам-после в седмия попара
11.30-плодово пюре (1/3 бурканче от 190.г) или прясно изцеден сок 60-90 мл
13.30 обяд-пюрета
15.30 плодово пюре (1/3 бурканче от 190.г) или прясно изцеден сок 60-90 мл
17.00 каша (чиста без да слагам нищо към нея) (кисел)
20.30 Ам
Виж целия пост
# 6
Ами на тази 2-ра "закуска",която е към 11ч пробвай да му дадеш плода.
Аз никога не съм давала плод за десерт.Само между храненията.И основно преди обед.
Виж целия пост
# 7
  Аз давам плодове между храненията PeaceАко сутрин си пие млякото в 7.00,то в 9.00 й давам пресен,пасиран плод,после в 11.00-зеленчуковото пюре-никога не давам  десерт след основно хранене Naughty
Виж целия пост
# 8
Аз не давам плодовото пюре или плода между храненията. Слагам ги в гриса, овесената каша, готовите каши и т.н. Peace
Виж целия пост
# 9
Сокове не съм давала, а плодът го давах сутрин за закуска, защото го давам винаги на гладно. След това съответно огладнява по-бързо и тогава давам втора, по-стабилна закуска.
Виж целия пост
# 10
Аз така като ви гледам,много добре си хапва детето на самите хранения,че да поема и нещо м- у храненията!Може на храненето към 11 да предлагаш плод.Според мен не давай сок вместо вода!Така добавяш само допълнителни захар и въглехидрати!
Виж целия пост
# 11
Никога не съм давала нещо между храненията.Плодово пюре слагам в кашата.Сок не иска да пие.
Виж целия пост
# 12
Да се яде между храненията не е много добра идея  Joy

Мисля, че плодът си е достъчно пълноценна храна и особено ако си е домашно пюрето и в купичката има 100 % плод.

Иначе и аз мисля, че менюто ви е достъчно за допълнителни екстри.
Да ти е живо и здраво детето и все така да си хапва.
Виж целия пост
# 13
Благодаря на всички - сокове не съм давала и май нямам намерение поне за сега. добре си хапва детенце, ама аз не го насилвам - ако изяде порцията - изяде. Не давам допълнително. Просто ми беше интересно, на доста места срещах този израз " ... се дава между храненията" и реших да попитам.
Виж целия пост
# 14
Здравей!
И моят син почти не яде плодове между храненията,защото после категорично отказва да яде.Понякога номера минава с диня или ябълка и круша,но ако изяде банан-яде чак след 3-4 часа.И аз му ги смесвам с кашата на следобедното хранене.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия