Бурканчета - старите на Ганчев или АМ-АМ и капачки?

  • 1 033
  • 7
Мами знаете ли откъде мога да си купя бурканчета - старите на Ганчев или АМ-АМ и капачки? Ще ми трябват за детската кухня като ни дойде реда, а сега искам да си правя домашни пюрета, които да стеризирам.

Живея в Красно село - някой знае ли къде в района може да продават? Казаха ми и на Женския пазар - ама той е огромен - някой да знае ориентир? Абе където и да е - все ще организирам закупуване, само да знам!

Предварителни благодарности Simple Smile
Виж целия пост
# 1
На повечето големи пазари продават капачки. Бурканчета обаче се намират много трудно. 5 човека ми казаха, че ги имало на Женския пазар, но аз така и не намерих. Накрая си купих от 2 мами от Продавалника. Мисля, че все още има - влез и потърси с "бурканчета". Ако не си намериш - пиши ми, понеже се презаредих мисля, че в мазето ми се мотаят 20-30 бройки, но много чистене искат.
Виж целия пост
# 2
Аз докато все още купувах пюрета взимах едни плодови HELLO (Чешки са). Те са с капачка на винт и още си ги ползвам да съхранявам манджички на Ники (само си купувам от време на време нови капачки).
Виж целия пост
# 3
vessinka - купи си пюрета на АМ АМ или HELLO, и двата вида буркани са с капачки, подходящи за кухнята. Аз си взех скоро, ако около вас не можеш да намериш и искаш да ти пратя - пиши на лични  Peace
А при нас искат и един буркан от ниските тумбестите /конфитюрен/ за десерта. На мен ми беше по-трудно такъв да намеря. Но в Билла има разни консервирани зеленчуци в такива и така се снабдих...
Виж целия пост
# 4
На повечето големи пазари продават капачки. Бурканчета обаче се намират много трудно. 5 човека ми казаха, че ги имало на Женския пазар, но аз така и не намерих. Накрая си купих от 2 мами от Продавалника. Мисля, че все още има - влез и потърси с "бурканчета". Ако не си намериш - пиши ми, понеже се презаредих мисля, че в мазето ми се мотаят 20-30 бройки, но много чистене искат.

Ние бяхме взимали като тръгнахме на кухня от Женския, бяхме ги открил с питане, на една от пресеките между пазара и Хр.Ботев (преди година и половина). Скоро минахме оттам и пак питахме, но човека каза, че няма голямо търсене и вече не се занимава с тези бурканчета.
Виж целия пост
# 5
Бурканчетата на Мандев също стават.
Аз също си купих от продавалника.
Виж целия пост
# 6
Бурканчетата на Мандев също стават.
Аз също си купих от продавалника.

по колко вървят и с капачките ли ги продават?
Виж целия пост
# 7
капачки има на всеки пазар почти, самите бурканчета са проблема - питай в продава или в продавалника. Аз като търсех 2-3 мами казаха даже, че биха ми подарили, но една приятелка ми даде...та пусни една питанка. Wink
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия