От пресата - Роди се първото бебе от незряла яйцеклетка

  • 1 840
  • 10
Преписвам от "Вестник за жената" бр. от 12.07.2007
-----------------------------------------------------------
През изминалата седмица експертите от монреалския Център по репродуктивна медицина "МакДжил" произведоха сензационни новини. С тяхна помощ на бял свят се появи първото бебе в света от незряла яйцеклетка. Това е невъзможно, ще кажат мнозина и ще са прави. Учените успели в лабораторни условия да доведат яйцеклетката до пълна зрелост, след което я замразили. Когато дошло време за прилагане на метода, наречен ин витро матурация, те отново я размразили и оплодили.
Още три пациентки са бременни благодарение на този асистиран метод за репродукция, съобщиха от центъра "МакДжил". Причината да прибегнат до него са поликистозни яйчници (ПКЯ) - заболяване, при което съзряващите яйцеклетки не излизат от фоликулите и се превръщат в кисти. При такава патология стимулацията на яйчниците често се оказва неефективна, затова дозряването на яйцеклетките в лабораторни условия остава единствена възможност за забременяване.
-----------------------------------------------------------

Да се надяваме, че ще се разпространи този опит и ще дойде сравнително скоро и в България (може да е много скъп обаче, кой знае).

Виж целия пост
# 1
Много хубава статия
Виж целия пост
# 2
Да,но едва ли този метод ще навлезе скоро у нас,а и предполагам,че наистина ще е много скъп.Все пак ни показва,че с всеки изминат ден медицината напредва и скоро невъзможното,ще стане възможно.А за нас това е глътка надежда към желаната цел.
Виж целия пост
# 3
Този метод го има от около година в България - има информация на сайта на център по репродуктивна медицина София (д-р Владимиров). Не съм наясно дали има момичета, които са минали през такава процедура, но мисля, че в Зачатие имаше теми за този метод.
Виж целия пост
# 4
Хм,значи съм изостанала с осведомяването.Само че наистина нищо не съм чувала до сега за този метод.
Виж целия пост
# 5
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=vi … 592&Itemid=26
 
Ето линка в зачатие. Все пак има надежда за всички Simple Smile Наистина добра новина    Hands Clap
Виж целия пост
# 6
Браво,  Peace

Лъч светлина в тунела.
Виж целия пост
# 7
Не съм наясно дали има момичета, които са минали през такава процедура, но мисля, че в Зачатие имаше теми за този метод.
Има и то няколко бременни.Явно това е първото бебче.
Страхотна новина!Браво!Успех!
Виж целия пост
# 8
Еееее това е страхотно, дано помогне на много жени да станат мами. Следващия месец имам час при Владимиров и ще поразпитам  Grinning
Виж целия пост
# 9
ЕЕЕЕ браво това е страхотна новина Grinning
Виж целия пост
# 10
Методът се нарича "ин-витро матурация".
Ето линк към сайта на д-р Владимиров  http://www.ivf.bg/?p=630 с информация по темата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия