Нужно ли е цезарово?

  • 1 078
  • 9
Не съм бременна ,скоро няма да съм, но в близкото бъдеще се надявам с приятелят ми да имаме детенце.Винаги съм мислила че не искам да раждам с цезарово сечение, трябва нормално,все пак господ така ни е създал да се раждаме.Но естествено че ако се наложи ще бъде цез.сечение.
Тъй като снахата ми е бременна в седми и нещо,а също така и на приятелят ми сестрата е бремена също в седмия месец и нещо,та снахата ми я е страх да ражда нормално,докато сестрата на моя мъж иска нормално, и сме си говорили за това и с двете,аз казвам че не ме е страх от болките,и това е,но ме светнаха по въпроса че жени които имат диоптър на очите(а аз имам 1диоптър и също така астигматизъм), е задължително да са с цез.сечение, а също ми казаха и че ако имаш мигрена пак не можело нормално да родиш а аз и мигрена май имам.
Тц, много ме е яд, Cryвечно съм си повтаряла че не е нормално да се роди детето с цезарово сечение Crossing Arms
Ще се моля докато дойде моя ден да раждам нещо да се промени PraynigSimple Smile
Виж целия пост
# 1
Не го мисли отсега, то дето казват хората - рибата в морето, ти тигана слагаш.  Crazy

Толкова малък диоптър не е показание за цезарово сечение, но при всички положения се прави преглед при очен лекар, който проверява очните дъна. Това за мигрената за първи път го чувам.  Shocked
Виж целия пост
# 2
За да е цезарово заради диоптър,той трябва да е над 3 /поне така знам аз/.Ти ще можеш нормално,като дойде време живот и здраве Peace
Виж целия пост
# 3
Еми аз съм си такава,прекалено много мисля и обмислям нещата, то май имаше една поговорка : "Една патка от много мислене умряла" хахаха Joy hahaha newsm62
Верно че като му дойде времето за мене тогава ще се разбере,но защото има много бременни около мене и затова става дума Embarassed
Виж целия пост
# 4
Позволено е нормално раждане до 5 диоптъра, така че спокойно. Виж за мигрената, от теб чувам за първи път. Аз съм преживяла два пъти секцио, но също съм превърженик на нормалното раждане. Жалко, че нямах този шанс. Confused А при второто секцио получих такива тежки усложнения, че едва оцелях. Голяма борба беше от страна на лекарите да ме спасят. Много съм им благодарна, че направиха всичко възможно.  bouquet
Виж целия пост
# 5
Темата май хич не е за тук, този въпрос е обсъждам многократно в Бъдещи и настоящи майки.. Rolling Eyes

Иначе хич не се притеснявай, аз съм с доста по-висок диоптър от теб и смятам да раждам нормално. (Ако бебка реши да се обърне правилно де newsm32). В средата на бременността си правих преглед на очните дъна, ще го повторя и към края. Важното е те да са наред, ако има проблеми с тях тогава се препоръчва цезарово сечение. От сега обаче няма какво да го мислиш...
Виж целия пост
# 6
Недей мисли за "нероден Петко". Като забременееш и влезеш в деветия месец тогава ще мислиш за раждане. Създаваш си притеснения без причина. Я по-ведричко гледай на живота! По въпроса как да се ражда - и по двата начина много боли ако се ражда без упойка. Аз родих с цезарово сечение и три дни бях на оня свят. Всичко ми беше черно пред очите, даже някои моменти ми се губят. Много тежка операция, като се събудих всичко беше в кръв. Болката е неописуема. Само, който я е изпитал може да ме разбере. Второ дете ако ще имаме съм категорична - нормално с епидурална упойка. Това е - няма болка, раждаш си като бял човек.
Виж целия пост
# 7
Няма значение колко диоптъра са. Мери се налягането на очните дъна, то е определящо. Има жени с висок диоптър, но с напълно нормално налягане, както и обратното. Освен това, ако се установи навреме, че е високо, може да се лекува и накрая пак да родиш нормално.
Сестрата на мъжа ми е с 4- 5 диоптъра, миналия месец стана майка  Heart Eyes имаше много леко и бързо раждане, без никакви проблеми  Hug
Виж целия пост
# 8
Аз съм с три диоптъра късогледство. Родих и двете си деца нормално.
Виж целия пост
# 9
не го мисли предварително,когато стане тогава ще мислиш-а и както прецени ДОКИ Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия