Пак е болен

  • 8 468
  • 93
Не знам какво става, от днес пак е болен, пак температура, сливици. Дали 5 дни му бяха малко преди с Оспамокса, дали се заразява някъде в парка, не мога да разбера. Пак започнах Оспамокс, ако някой може да ми препоръча добро педи в района около Орлов мост, ще бъда много благодарна, не знам къде да ида и какво става  Cry Cry Cry
Виж целия пост
# 1
Не може 5 дена... затова е проблема.
Нищо под 7-10 дена за ангини не работи.
Ползвайте Аугментин или Цефзил.
Виж целия пост
# 2
Ох, ако знаеш как те разбирам Cry. Тази година бяхме за два месеца в България, един от които Алекс беше болен Sad. Не беше контактувал с болни деца или възрастни, но изведнъж вдигна много висока температура, стигна 40 С и нищо не я сваляше. Дори и Хексалгина #Crazy . Нямаше никакви други симптоми. Лекарят констатира силно зачервено гърло и ни изписа антибиотик Augmentin ES 600 по 5,5 мл. на 12 часа за шест дни. Прегледът се състоеше в преслушване на гърдите и проверка на гърлото. Детето свали гемпературата, но след спирането на антибиотика започна да кашля и отново вдигна температура. Този път не можаха да кажат на какво се дължи и хайде нов антибиотик Сумамед форт за 5 дни по 2,5 мл на 12 часа +сироп за кашлица Хустагил. Пет дни и ефект никакъв, единствено нямаше вече температура. След антибиотика нов сироп - Флудитек по 2,5 мл., три пъти на ден.С една дума детето ми изпи за по-малко от месец два силни антибиотика и два сиропа+огромно количество ефералган, хексангин, панадол и т.н, без никой от тримата лекари, които го прегледаха да можа да установи ангина ли е, вирус ли е, въобще какво му има на това дете. Важното беше, че ми даваха километрични рецепти и си тровех детето без да знам защо newsm78. Сравнявайки описаното от теб и това, което ние преживяхме, стигам до извода, че децата трудно се климатизират и адаптират към среда с други вируси и бактерии. Една седмица, след като се върнахме в Канада, той пак вдигна много висока температура, без никакъв друг синптом. Лекарят го прегледа много обстойно(преслушване на гърди, на сърце, измерване на пулс, на температура, килограми, преглед на очи, на уши, гърло, опипване на коремчето и др.) и заключи, че е вирус, който преминава за три дни. Посъветвани да даваме лекарства за сваляне на температура и детето се оправи без антибиотик.
За съжаление педиатрите в България не преглеждат много обстойно и много лесно изписват антибиотик.
Виж целия пост
# 3
Blond  Hug

1-во, наистина 5 дни са малко за прием на АБ. И не е добре, в рамките на 10-15 дни да се приема един и същ АБ. Няма да има никакъв ефект от него. Само ще си тровиш детето.

Съветвам те да отидеш на консултация при този лекар: www.lolov.com
Той ще ти каже всичко за сливиците и дали и какъв АБ е нужен.

Скорошно оздравяване на Крис  Praynig , а на теб здрави нерви и без шаш и паника  Hug
Виж целия пост
# 4
Мерси, момичета, за отговорите,
добре е сега. Нашите смятат, че е от сокчетата, които пие от хладилника. Но досега винаги така е пил, не е имал проблеми, но явно на сливиците нещо не му е добре така, а може да има и подобен момент, както казва Деси.
Бърди, благодаря ти  Heart Eyes но съм дала вече два пъти от Оспамокса, сега да го сменя може ли  Thinking
Виж целия пост
# 5
Може да го смениш...
Само обаче, ако е изписан от д-р новия АБ.
Колко време, след като спря предния АБ, Крис пак се разболя?
Виж целия пост
# 6
Да, на своя глава няма. Точно една седмица. Този е лек, не ми се иска да му давам силни, сега е добре, няма вече т, яде, играе. Може би ще продължа с този, но този път 7 дни. Ама че работа  Sad
Виж целия пост
# 7
Мерси, момичета, за отговорите,
добре е сега. Нашите смятат, че е от сокчетата, които пие от хладилника. Но досега винаги така е пил, не е имал проблеми, но явно на сливиците нещо не му е добре така, а може да има и подобен момент, както казва Деси.
Бърди, благодаря ти  Heart Eyes но съм дала вече два пъти от Оспамокса, сега да го сменя може ли  Thinking
Студените течности, сладолед са добри за гърлото и не са проблем. Стига да е умерена консумацията.
Ако има нужда от антибиотик изобщо, Аугментин, Цефзил или Кларицид в конкретния случай са добър избор.
Ако давате в момента АБ и имате добър резултат, дайте го минимум 9 дена с оглед миналите събития.
Може да направите стреп-тест-в БГ има масово Стрептокок (освен ако навън не сте направили "Превенар")
Потърсете свястен педиатър. УНГ не е нужен.
Виж целия пост
# 8

Оспамокс-а или е бил неподходящ или е било малко 5 дни прием само... Поради таз причина, той е подтиснал или недоизлекувал ангината на Криско и сега, явно след студените течности болестта му се е върнала. Т.е той сега си е пак със същата болест от началото на месеца.
Блонди, предприеми мерски своевременно  Hug
Виж целия пост
# 9
Взех Цефзил, на 24 часа по 4 и 1/2мл давам, дано е добре. Бърди, мерси за съветите  Hug
шани   bouquet
Виж целия пост
# 10
blondi, мога да ти препоръчам добър педиатър в района ти.
Това е д-р Субев. Кабинетът му е на цар Иван Асен II 52.
Бързо оздравяване  Hug
Виж целия пост
# 11
И Дарин е отново на АБ.До сряда беше на Аугментин,от днес е на Зинат - отит пък сега е диагнозата с висока Т,леко зачервено гърло.Капем Фуроталгин в ушите и Виброцил в носа + витамини Апровит.Ухххх,ако не е Боян болен,то малкия.... и така.Дано Криско се оправи бързо!
Виж целия пост
# 12
Цитат
С една дума детето ми изпи за по-малко от месец два силни антибиотика и два сиропа+огромно количество ефералган, хексангин, панадол и т.н, без никой от тримата лекари, които го прегледаха да можа да установи ангина ли е, вирус ли е, въобще какво му има на това дете. Важното беше, че ми даваха километрични рецепти и си тровех детето без да знам защо newsm78.

И направи ли си някакви изводи от това?...
Виж целия пост
# 13
Цефзила е добър. Пили сме го при цистит и за ангина.При ангината стана като при васАБ само 5 дни-аугментин и след седмица цефзил 10 дни защото не бях довършила предишното ле4ение до край.Бе то на упътването си пише дори да сте добре довърпете ле4ението до край ама и ние уж за добро да не тровим децата объркваме нещата
Виж целия пост
# 14
Няма 5 дневни "лечения"-освен недостатъчното време се селектират и резистентни щамове, които после и с 10 дена цефзил не можете да контролирате. Тези "навици" за 5 дневни "лечения" са една от най-грубите професионални грешки в педиатрията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия