Кога махнахте памперса?И как привикнахте с гърнето?

  • 3 291
  • 23
Синът ми е вече на 1г.и 9м. и започнах да правя  поредните опити ,за сваляне на памперса и приучване на гърне, но нещо не се получава. Казва ми когато ще ака, но го беше страх и не искаше да седне на гърнето нито на поставката на тоалетната чиния. Сега свикна и сяда на тоалетната чиния, но изглежда го е страх и не иска да се изака и започва да иска да слиза и ака после отново в памперса.
Споделете как беше при вас, лесно ли свикнаха децата ви с това и на каква възраст бяха. Тук в Канада ми казват че още е рано и да изчакам да направи 2 години.но знам че в БГ децата по отрано започват да се приучават към това.
Виж целия пост
# 1
Още не сме. Не бързам и не се притеснявам. Много правилно са ти казали. Бързането тук се влияе от едно време от пелените от плат. Отдавна не е така. След 2 годинки е напълно нормално да се махне памперса. Ние живеем повечето време в Брюксел и сме си и с памперс, и с биберон-залъгалка, за ужас на всички околни  Laughing Но не ми пука и режа всякакви наченки на съвети, хокане и забележки  Stop
Виж целия пост
# 2
Махнах памперса на малката преди около 2 седмици....до тогава не я бях слагала нито на гърне, нито на седалка на тоал. чиния и съответно тя нищо не беше правила извън пампата....просто един ден реших да пробвам и и го махнах.....както си играеше започна да пишка в гащите и съответно и текна по крачетата....тя се стисна и спря и започна да пищи, че е моко....обяснявах и, че това е ако и се прави на гърнето (не пожела да седне)но я хванах с ръце, клекнах и така таправи пишото....цял ден не излязохме от нас, но се научи милата...и сега е с пампа само при спането....
Според мен изчакай да стане на 2 годинки...
Виж целия пост
# 3
Ти пък си намерила за какво да се притесняваш. Племенника ми е на 2 г. и 6 м. и чак сега започна да казва, че му се ходи по нужда. Майка му за всеки случай му слага памперс-гащи, та случайно ако не каже да не се изцапа. Така е някои деца ги е страх, племенника ми по същия начин като твоето дете просто изпитваше страх от гърнето, като пишкаше вътре шума го притесняваше нещо и ставаше по средата и си довършваше работата на килима. За акане не можеше да става и дума. Ще отмине и това не се шашкай! Хубаво са ти казали канадските мами, че му е рано. Той сам ще започне да казва, когато пожелае.
Виж целия пост
# 4
И тук в Италия е пълно с големи деца с памперси и биберон-залъгалки в устата, докато ритат топки. Пълно е с пет годишни деца, които ги бутат в количка. Много се надявам моето да не прилича на тях. Жал ме е за дупетата им, нелепи са ми с биберон в устата, неестествени някак, а за големите мързеливци нямам какво да кажа:) Добре е да се движат малките, а не само да ги бутат. Поради тези причини, бих свикнала бебето си по-отрано без памперс. Ще видим дали ще се окаже възможна мисия. Тепърва ще я преоткривам. Ще следя темата с интерес.
Виж целия пост
# 5
Не го насилвай, и ние правим опити, но без натиск. От началото на лятото у дома я оставяме по гащи без памперс и вече два месеца детегледачката всеки ден отпира по няколко чифта наакани или напикани гащи. Понякога в жегите стои и по голо дупе и си ръси каквото където й падне. Ние след нея чистим и обясняваме, тя продължава да не казва. На баща й преди няколко дни хрумна идеята да й държим гърнето на пода в дневната и тя да има достъп (имаме и седалка за тоалетната). Май проработи -  днес сутринта се залисах да вадя дрехи от пералнята, чувам  я по някое време казва нещо на себе си "ако, пико", а тя си свалила гащте сама, седнала на гърнето и свършила и двете работи, носи ми го да се похвали доволна - отнесе хиляди целувки. Привечер се върнахме от разходка, пак я оставихме по гащи и както си гледме телевизия - тя казва "има пико", сваля си гащите сама и сяда на гърнето, после ни го показа доволна, а ние я награбихме да я целуваме. Ох, дано да не е случайно ...не че бързам, ама ми се струва, че запарват тия памперси ........
Виж целия пост
# 6
На 1г. и 8м. пробвах, но не стана, не разбра въобще какво трябва да прави.
На 2г. и 8м. стана от раз, без никакво учене.

Ти си прецени, според мен е рано, още повече, че детето не си показва, че е готово.
В БГ сме, децата не са по-различни.
Виж целия пост
# 7
Според мен на сила хубост не става. Писала съм и друг път - детето само показва кога е готово за това. Голямата свали памперса на 1 г. и 6 м. Никога не е имала инциденти - нито едно напишкване, нито едно изакване в гащи. Бях пробвала преди това - не стана. Просто изведнъж детето съзря и го свалих.
Малката също започнах да я пробвах да пишка на гърне преди годинката - пищеше неистово и въобще неискаше да седне на гърне. Пробвах на 1, 5 годинки - никакъв успех. И съвсем ненадейно тази година (на 1 г и 8 м.), ден преди да заминем на море започна "Пиш, пиш" и го махнах. Дори като беше в басейна и й се допишка казва пиш, излизаме, пишка и пак влизаме. Малко проблемът ни е в акането. Учудващо за него не винаги казва, но пък прави специфични физиономии и я разбирам, че ще прави нещо. Та това е. Две деца, момиченца, гледани по един и същи начин, по различно време бяха готови за тази стъпка.
Просто изчакай детето да стане готово и само да ти покаже това. Просто опитвай, като стане - супер, ако не - значи има време. Успех!
Виж целия пост
# 8
На около 2г и половина - то раз без никакви проблеми!
Виж целия пост
# 9
На 1г. и 1м. - остана само нощния.
Ака на гърне от 6 месечен, с пишканията започнах на 10-11 м.
Виж целия пост
# 10
На година и 9-10 месеца. Стана бързо, без усилия и направо с удоволствие за детето. Вече сме на път да махнем и нощния памперс, но за него изобщо не бързам.
Виж целия пост
# 11
В момента сме в процес, дъщеря ми е на година и четири месеца.
Виж целия пост
# 12
Благодаря момичета за отговорите,
ще се вслушам и ще изчакам с опитите  за след 2 години.
Бяхте ми полезни.
Виж целия пост
# 13
В момента точно се учим на гърне, вече сме на две години и започнах първите опити с началото на лятото. Малко е трудно, но вече имаме напредък, започна сам да казва кога му се пиша, но с акото не е така - все още си ака в гащичките и чак тогава вече ми казва какво е направил. Важното е да имаш търпение, моят син трудно привиква без памперс, но с времето вече се научи и се чувства по-добре. Единствено ме притеснява, че май се стиска и не пишка начесто, а доста време стои неизпишан, но сигурно е заради новата промяна. Успех и имай търпение!
Виж целия пост
# 14
Здравей Grinning
Кали е без памперс от 3 седмици някъде.Явно съм уцелила(вече)момента,защото се справя много добре.Казва си,пиша и навън като излезем,а вкъщи направо на детска седалка.Понякога си взима гърнето сама,изпикава се и после ме вика да й го измия Laughing От 2-3 дни махнах и следобедния памперс-пак без проблеми.
И за мен това е най-подходящата възраст- 2+
 Hug за теб и малкия Данони!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия