Реакция на Пентаксим ?

  • 1 441
  • 3
Д-р, Слънчева, поставихме 3 ваксини пентаксим, на втората и третата имаше все по-силно изразена ракция, температура - не много висока, но значително подуване , зачервяване и втърдяване( на няколко сантиметра от убождането) Сега при 3тия прием - с размерите на мандарина е подутината. 
Въпроса ми е  -  уж толкова пречистена, а пък ние такива реакции правиме.. това означава ли, че нататък ако прилагаме по З.К. ваксините ще са още по изразени реакциите?
Виж целия пост
# 1
Здравейте! Този тип реакция е изключително рядко Shocked Можете да намажете мястото на инжекцията с фенестил по 2 пъти дневно в продължение на 2-3 дни.
При другите имунизации също можете да очаквате реакция и за това е добре 2-3 дни преди имунизацията да приема фенестил п 3 пъти по брой капки на колкото килограма е .
Виж целия пост
# 2
Т.е. ако е 8 кг. - 3 по 8 капки?

На бцж и 1та хепатитна не сме имали проблеми.Като новородена се изриваше като приемах прясно мляко( и досега го избягвам за всеки случай)

1. Възможно ли е това да се получава ако аз не съм абсолютно здрава ( лека хронична хрема и поболващо гърло)?

2.  Дтк по ЗК или да купувам друга ще ми препоръчате за реимунизациите?




Виж целия пост
# 3
Здравейте! При ваксините БЦЖ и противохепатитната не се очаква такава реакция. За реимунизацията е добре да си купите Инфанрикс- там коклюша е безклетъчен и не се очаква силна реакция както при ДТК по ЗК.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия