Дайте съвет

  • 1 217
  • 21
       Не знам какво му става на моето бебе от две седмици. Почти не иска да яде. Храним се по пет пъти на ден и само първото хранене за деня е безпроблемно. При следващите като усети бибелона на шишето в устата си и започва да се върти и реве. Налага се да му дам биберона залъгалка и почти да я приспя и посла бавно след като и я извадя от устата да набутам шишето. Намали и количеството на храната. Започна да връща почти след всяко ядене, като понякога количеството на върнатата храна е доста.
     Междувременно от около три седмици много усилено си яде ръцете.   
     Започвам да си мисля дали не й растат зъби въпреки че може би й е рано.
Дайте съвет! Започнах да се притеснявам вече. 
Виж целия пост
# 1
Нищо чудно да са зъбки.
На дъщеря ми още на 2 месеца започнаха мъките със зъбите и с такива изпълнения.
Виж целия пост
# 2
Ние имахме същият проблем с храненето - оказа се, че му е топло и неудобно когато го храня върху ръката си. Сменихме позата - храни се легнал. Не знам колко е правилно това, но отказва да яде иначе. Легнал си изяжда всичко.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
До преди два дни бяхме със същия проблем. Пропускаше ми двете хранения на обяд. Сутрин си хапваше, но после не искаше да яде чак до вечерта.Нещото, което аз направих бе да й намаля количеството на млякото. Сега си яде отново нормално.
Виж целия пост
# 4
Много е възможно да са зъби, какво като е рано, не е гаранция, че ще избие, може вътре да набират във венеца, но дори да пробие, пак си е индивидуално при всички деца. Иначе изброените симптоми са точно като при зъби. Настървеното хапане на юмручета е това. Пробвай да си вкараш пръста и да масажираш по-силно венеца и ако видиш, че му става приятно и се кротва и ти позволява да го прави - това е. При всеки нов зъб е нормално да се намали апетита - това е при деца с проблемно зъбоникнене, болка и пр.
Виж целия пост
# 5
На тази възраст наистина започват да си чешат венците и апетита може да намалее.Може да е просто някакъв пероид.Щом си установила че като заспи и харесва да си изпива млякото давай го тогава.
Не се притеснявай мисля че ще е за кратко. Hug
Виж целия пост
# 6
Много е възможно да са зъби, какво като е рано, не е гаранция, че ще избие, може вътре да набират във венеца, но дори да пробие, пак си е индивидуално при всички деца. Иначе изброените симптоми са точно като при зъби. Настървеното хапане на юмручета е това. Пробвай да си вкараш пръста и да масажираш по-силно венеца и ако видиш, че му става приятно и се кротва и ти позволява да го прави - това е. При всеки нов зъб е нормално да се намали апетита - това е при деца с проблемно зъбоникнене, болка и пр.

Взе ми думите от клавиатурата  Wink

Не се шашкай, има и такива периоди.
Виж целия пост
# 7
Аз бих те посъветвала да си видиш дупките на биберона - може би не пуска достатъчно ... Бебо така правеше - почваше да яде и в един момент ревва, сърди се, мята се, пъха ръцете, млякото му течеше през устата... Оказа се, че трябва да сменя с по-голяма дупка , ама аз откъде да знам - виждам, че млякото му тече през устата  ooooh! И това стана по средата на 3-я месец точно ... А преди две седмици пък беше обратното - пак се сърди и реве и се дърпа от ядене, млякото от устата му течеше пак ... Само първото му ядене за деня вървеше гладко - пак разгледах бибероните и се оказа, че единият се е скъсал и дупката му е станала много голяма  ooooh! а на другото шише бибата беше ОК( това, което съм ползвала за първото хранене  EmbarassedPeace
Виж целия пост
# 8
Симона също имаше такъв период горе-долу на вашите месеци. Спря да яде, дърпаше се, ревеше, не искаше... Само сутрин и нощем в просъница ядеше без проблеми. Не бяха зъби, защото все още нямаме. Naughty Просто период.

Голямата криза не помня колко време беше, абсолютния отказ денем от хранене, може би около 2 седмици, но постепенно нещата се нормализираха. Само не насилвай детето да яде, ако се дърпа. Това може само да влоши положението. Аз оставях беба на спокойствие, след 10 минути пак предлагах ядене и така. Това не се отрази на качването на килограми, в края на месеца пак беше 1 кило плюс, така че си е наваксала.

Успех и здрави нерви! Peace

Виж целия пост
# 9
На тази възраст наистина започват да си чешат венците и апетита може да намалее.Може да е просто някакъв пероид.Щом си установила че като заспи и харесва да си изпива млякото давай го тогава.
Не се притеснявай мисля че ще е за кратко. Hug
Peace
Имахме такива периоди,но за кратко.Първото ни зъбче проби на почти 5 мес. и месец преди това мрънкаше и не искаше на моменти да се храни.
Търпение,всичко ще мине Peace
Виж целия пост
# 10
Щом си яде ръцете сигурно са зъби, а и в тези жеги не се надявай да яде по много, има бебета наполовина намалят яденето, въпросът е да не е по-сънливо от обикновено, по-отпуснато и т.н., това са признаци че детето е болно и тогава - на лекар.
Виж целия пост
# 11
Аз мисля, че е от горещините...... и Петър понякога пропуска ядене.....
освен това го храня легнал, защото в ръцете ми се поти.......
а може и зъби да са, макар, че той си дъвче ръцете, от както е станал на два месеца, вече е почти на седем и още няма зъби.......
така, че това със зъбите........
Виж целия пост
# 12
Н ие имаме подобен проблем .От два-три дни пропускаме хранения,сърди се като я сложа на гърдата,налага ми се да я храня танцувайки из стаята,хапе ме...Някакъв страхотен цирк настана,но казват че това е просто период,който преминавал за  2 до 10 дни.Само търпение му е майката:whistle:
Виж целия пост
# 13
Може да са зъбки - мъките по тях започват месеци преди да се появи първия, поне при нас беше така. А има и деца, на които им излизат по-рано - горе-долу на вашата възраст.
Възможно е и да му пуска малко биберона и да се дразни - пробвай с по-голяма дупка.
Виж целия пост
# 14
Пробвах и биберон с по-голяма дупка ама резултата е сьщия.
Педито ми препорь4а да капя по 3 капки Камомиле между храненията. Дано да има ефект!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия