Пак за захранването - въпрос?

  • 514
  • 8
Здравейте,
дъщеря ми е на 4 месеца и малко и от около седмица яде по 200мл.кърма на ядене, 5 пъти на ден. Цедя се и така и давам....този начин си избрах за себе си и реших че така ще ми е по-лесно. Чета всичко за захранването и се чудя дали не и е малко яденето, в смисъл че не я засища достатъчно. Допреди седмица ядеше по 120-160, през 4-5 часа, сега изведнъж по 200-220 през 3 часа  Shocked озадъчена съм. Чета че  една от причините за захранване е ако на детето не му достига, ама как да разбера. При нас така ли е? Имам кърма да я удавя, така че това не е проблем, ама може ли да яде такива литри  Rolling Eyes от друга страна чета че 4 месец е прекалино рано за захранване. Дайте идей?
Виж целия пост
# 1
Никой ли не може да ми отговори? Моля ви се момичетар кажете какво мислите? Ясно че решението кога да захраня си е мое, но приемам всякакви идеи относно това което се случва  Wink Благодаря
Виж целия пост
# 2
Здравей!
Аз да ти помогна не мога, щото съм в същата чуденка...
Иначе и ние се храним изцяло с изцедена кърма. Моята бебка е на 4 месеца и половина и яде 6 пъти по 140 мл. Понякога не ги изяжда, но толкова и приготвям. Наддава много добре, не ми изглежда недохранена. Аз като цяло искам да изчакам максимално с захранването, но не знам какво ще стане... Хубаво е че имаш много кърма... На мен скоро няма да ми достига. Понякога следобед едвам и осигурявам 140 мл. Пробвах всичко възможно да увелича кърмата, но не стана. Цедях дори през 1 час и през ноща и се наливах с какво ли не, но явно толкова ми е "капацитета" на организма.... И вероятно някъде след 5-тия месец ще почна малко по малко да захранвам.
Всяко бебче е различно. Но смятам че с това количество което изяжда, би трябвало да е заситена.  newsm78
Виж целия пост
# 3
Не че съм от корифеите в тази област, но пък от корифеите знам, че както бебето суче, помпата не може, което означава, че не бива да съдите за наличностите кърма по количеството изцедена!
И за захранването - не е препоръчително преди 6-7 месец:  http://karmene.greatnow.com/zahranvane.html Без значение АМ или кърма.
Виж целия пост
# 4
Ами щом си яде по повече значи просто си ги иска.Не мисля че това е сигнал че трябва да захранваш. Simple Smile
Може да изчакаш още малко поне да навърши 5 месеца.Иначе спокойно може да захраниш и на 6.
Бебето си яде прекрасно няма от какво да се притесняваш и да смяташ че трябва да захранваш.  bouquet
Виж целия пост
# 5
Давай и кърма колкото поиска.
Виж целия пост
# 6
Нашият син винаги е бил на поискване и колкото реши..мисля че бебето като е гладно нема начин майка му да не разбере Laughing
Не се притеснявай-щом е спокойна и жизнена-нема причини за тревога Peace..може да си е период на такова хранене..
Относно захранването-личното ми мнение-колкото по-късно толкова по-добре. Аз захраних реално на 8мес, но ако имам второ, ще е след годинката, а до тогава единствено и само кърма Peace
Успех!  bouquet

Само едно ме озадачи-защо се тормозите да се цедите и после да давате кърмата newsm78
Виж целия пост
# 7
Изчакай бебка да стане на 6 месеца, до тогава си я кърми колкото иска.
Виж целия пост
# 8
Както и дрyгите майчета са ти отговорили и аз съм съгласна със захранване след навършени 6м.Щом бебето е спокойно и наддава добре излишно се тревожиш за количеството и дали и стига.Имай предвид и това,че в горещините бебетата си намаляват апетита и поемат повече течности.Нормално е да премине на  3часов интервал на хранене и 200а милилитра са и напълно достатъчни,а и вече не е малкото бебенце което сyчи през 2h и 1/2.Споко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия